חטיפים לכלבים: פינוק מזין או מאכל משמין?

חטיפים לכלבים: לאילוף ולפנק את הכלב - כך תשתמשו בהם באחריות וביעילות

בעלי כלבים רבים אוהבים לתת לכלביהם מנות קטנות של חטיפים לכלבים כגילוי חיבה. עם זאת, כלבים מקבלים את מלוא הקלוריות הדרושות להם ממזון כלבים מאוזן ומלא. בהיעדר פיקוח על הכמויות, חטיפים שניתנים להם בנוסף לתזונתם הרגילה מוסיפים קלוריות, שומנים וחומרים נוספים שעלולים להזיק להם.  

הסיכונים במתן חטיפים לכלבים 

חטיפים לכלבים הם לרוב מוצרים עתירי קלוריות. חטיפים המוגשים ללא בקרה וללא איזון ביחס למזון הרגיל המוגש לכלב, יוצרים עודף קלוריות בגוף. עודף קלוריות יוצר חוסר איזון תזונתי, ועלול לגרום לעליה במשקל. עליה במשקל גוף אצל כלבים גורמת לעומס על מפרקים, הלב, כלי הדם ומערכת הנשימה, ומובילה לבעיות בריאותיות אחרות. 

חטיפים לכלבים ושימוש נכון בהם

  • מומלץ להשתמש בחטיפים המתאימים לכלבים בלבד, ולא להשתמש במזון של בני אדם כחטיף כאשר רוצים לתגמל את הכלב.  

  • כדי להימנע מעודף קלוריות ומעליה לא מבוקרת במשקל, חשוב לדעת מה הערך הקלורי של מנת המזון היומית הדרושה לתפקוד תקין של הכלב, ומה הערך הקלורי של מנת החטיפים היומית. הפחיתו את הערך הקלורי של מנת החטיפים מערך הקלוריות של מנת ההאכלה היומית, וכך תהיו בטוחים שאתם מגישים לכלב את כמות הקלוריות היומית הנכונה. במידת הצורך התייעצו עם וטרינר. 

  • השתדלו לבחור חטיפים לכלבים בעלי מספר יתרונות, שמשלבים בין פינוק לבין בריאות. תוכלו לבחור בחטיף דנטלי של דנטלייף פורינה, חטיף טעים, מעודד לעיסה ומסייע בשמירה על היגיינה דנטאלית. 

  • בחרו בחטיפי כלבים איכותיים בלבד של יצרנים בינלאומיים מוכרים. סדרת הביסקוויטים של פרו פלאן כוללת מוצרים בטעמים שונים (כבש ואורז, עוף ואורז, סלמון ואורז) בהתאם להעדפות כלבכם, ומכילה סיבים תזונתיים וויטמינים שמועילים לבריאות השיניים והחניכיים. כמו כן, החטיפים גם עוזרים בשמירה על עור בריא ותומכים במערכת החיסונית ובמערכת העיכול.

צפו בסרטון ולמדו מהמאלף אורן עדיקא איך לבחור חטיף לכלב: