דנטלייף לחתולים – Dentalife cats נעים להכיר

כתבה: ד"ר עינת יס, מומחית לרפואה פנימית של חיות מחמד ויועצת לחברת פורינה

שמירה על שגרת טיפוח קבועה של שיני החתול עלולה להיות מאתגרת, אך היא חשובה מאוד. בעיות בחלל הפה והשיניים נפוצות בקרב חתולים ומעקב תדיר וטיפוח שגרתי יסייעו למנוע אותן.לכן פיתחנו את חטיפי דנטלייף המפנקים שדואגים לבריאות השיניים של החתול מידי יום, ללא מאבקים.החטיפים הפריכים מעניקים ניקוי יסודי של חלל הפה, , מורידים הצטברות פלאק ואבן שן והטעמים? כמו שחתולים אוהבים.  

בעיות שיניים וחניכיים אצל חתולים

חלל הפה הוא אחד האזורים הרגישים ביותר בגוף החתול, וכ-8 מתוך 10 חתולים מעל גיל 3 שנים כבר יחוו בעיות שיניים וחניכיים. היעדר טיפול יכול להביא להחמרה ולהתפתחות של מחלות חלל פה חמורות יותר. 
דלקת חניכיים אצל חתולים נוצרת, ממש כמו אצל אנשים, בעקבות הצטברות של פלאק (רובד חיידקי השן). החיידקים המתרבים משחררים חומרים שמגרים את רירית החניכיים ופוגעים באמייל השן. במידה והפלאק לא מוסר, תוך מספר ימים מינרלים שונים מהרוק נקשרים אליו ונוצרת אבן שן. כעת החיידקים כלואים בתוך אבנית וממשיכים לפגוע בבריאות השן והחניכיים. בשלב ראשון מתחילה דלקת החניכיים ובשלבים מאוחרים תיתכן התפתחות של דלקת בכל חלל הפה או סביב בסיס השיניים אשר פוגעת במבנים עמוקים יותר ויכולה להביא אף לנשירת שיניים.
חתול הסובל מדלקת חניכיים יכול להפגין מספר סימנים, לכן חשוב לעקוב אחר מצב חלל הפה ולבדוק את שיניו באופן תדיר לזיהוי מוקדם של המחלה. הסימנים הנפוצים ביותר הם חניכיים אדמומיות ודלקתיות, ריח רע מהפה, הצטברות אבן שן והפגנת אי נוחות בעת האכילה. אם זיהיתם את אחד הסימנים התייעצו בהקדם עם וטרינר. 
 

טיפול וטיפוח השיניים של החתול

אז איך מונעים התפתחות של דלקת חניכיים אצל חתולים? קודם כל מנהלים מעקב קבוע שכולל הסתכלות שגרתית על פיו של החתול לזיהוי סימנים מחשידים, על ידי הפשלת החניכיים והערכת דופן השיניים להצטברות אבנית.מומלץ להרגיל את החתול לבדיקה זו בהדרגה. בנוסף, חשוב לבצע בדיקות תקופתיות של חלל הפה אצל הוטרינר. לאחר היווצרות אבן השן, ניתן להסירה אך ורק על ידי טיפול שיניים תחת הרדמה כללית, לכן כל כך חשוב לנסות לזהות את הסימנים בזמן. 
הקפידו על מתן מזון יבש ואיכותי המותאם לשמירה על בריאות חלל הפה של החתול, וצחצחו את השיניים בעזרת מברשת ומשחת שיניים ייעודיות לחתולים. מומלץ לנסות ולהרגיל את החתול לפעולת הצחצוח כבר בגיל צעיר, כך יגבר הסיכוי לשיתוף פעולה מצדו. עם זאת, האמת הפשוטה היא כי חתולים רבים לא ישתפו פעולה עם נסיונות צחצוח, לא משנה כמה תנסו. במקרים כאלה, במקום להילחם בחתול ולגרום לסטרס, מומלץ לנסות פתרון אחר. ההמלצה שלנו? חטיף דנטלי מפנק כפרס לאחר צחצוח השיניים יכול להיות מאוד משכנע, ולשמש גם במקום צחצוח כשאינו אפשרי. 
 

חטיפים טעימים לשיניים בריאות

מתן חטיפים דנטליים ברמה יומית מסייע בהפחתת הצטברות אבנית ופלאק בחלל הפה, שומר על ריח פה נעים ועל איכות החיים של חיית המחמד. חטיפי דנטלייף DentaLife לחתולים פותחו במיוחד לטיפול יומיומי בבריאות חלל הפה של חתולים. המרקם הפריך והייחודי תוכנן במדויק להקפת כל שטח השן ולעידוד החתול לנגוס בו בעזרת שיניו האחוריות, כך שכל חלל הפה, כולל השיניים האחוריות הקשות ביותר להגעה, עובר ניקוי יסודי. שמירה על בריאות שיני החתול הפכה פתאום להרבה יותר קלה. 
חטיפי DentaLife - דנטלייף לחתולים קיבלו את אישורה של המועצה האמריקאית הוטרינרית לבריאות הפה VOHC והוכח מדעית כי בשימוש יומיומי החטיפים מפחיתים את הצטברות הפלאק ואבן השן ב-69%!
 

תכונות ויתרונות של חטיף דנטלייף Dentalife

  • מסייע במניעת התפתחות בעיות בחלל הפה
  • בעל מרקם ייחודי לניקוי יסודי גם של השיניים האחוריות 
  • בעל טעימות גבוהה הודות לרכיבי עוף / סלמון איכותיים
  •  מכיל סידן וטאורין לשיניים חזקות
  • ללא תוספת חומרי טעם מלאכותיים או צבעי מאכל
  • מאושר על ידי הVOHC,  המועצה האמריקאית הוטרינרית לבריאות הפה