דנטלייף לכלבים – Dentalife Dogs נעים להכיר

כתבה: ד"ר עינת יס, מומחית לרפואה פנימית של חיות מחמד ויועצת לחברת פורינה

שגרת טיפוח קבועה של שיני הכלב עלולה להיות מאתגרת, אך חשוב מאוד להקפיד עליה. בעיות בחלל הפה והשיניים נפוצות במיוחד בקרב כלבים, ומעקב תדיר וטיפוח שגרתי יסייעו למנוע אותן. חטיפי דנטלייף Dentalife המפנקים דואגים לבריאות השיניים של הכלב מידי יום. החטיפים הפריכים מעניקים ניקוי יסודי של חלל הפה, מורידים הצטברות אבן שן והטעימות? גבוהה במיוחד!

בעיות שיניים וחניכיים אצל כלבים

חלל הפה הוא אחד האזורים הרגישים ביותר בגוף הכלב.כ- 80% מהכלבים מעל גיל שלוש יסבלו מדלקת חניכיים, וכלבים מגזעים קטנים יכולים לסבול מהבעיה גם בגיל מוקדם יותר. היעדר טיפול יכול להביא להחמרה ולהתפתחות של מחלות חלל פה חמורות יותר. 
דלקת חניכיים אצל כלבים נוצרת, ממש כמו אצל אנשים, בעקבות הצטברות של פלאק (רובד חיידקי השן). החיידקים המתרבים משחררים חומרים שמגרים את רירית החניכיים ופוגעים באמייל השן. במידה והפלאק לא מוסר, תוך מספר ימים מינרלים שונים מהרוק נקשרים אליו ונוצרת אבן שן. כעת החיידקים כלואים בתוך אבנית וממשיכים לפגוע בבריאות השן והחניכיים. בשלב ראשון מתחילה דלקת החניכיים ובשלבים מאוחרים תיתכן התפתחות של דלקת בכל חלל הפה או סביב בסיס השיניים אשר פוגעת במבנים עמוקים יותר ויכולה להביא אף לנשירת שיניים.
כיוון שכלבים לא יכולים לצחצח שיניים לבדם, הם חשופים יותר להצטברות פלאק ולמחלות חניכיים. כלבים יכולים להסתיר את הסימנים לתחילת בעיית חניכיים ולכן חשוב לתת תשומת לב לכל שינוי בחלל הפה. סימנים נפוצים כוללים ריח פה רע, אדמומיות ונפיחות בחניכיים, הצטברות פלאק ואבנית והפגנת אי נוחות בעת האכילה. אם זיהיתם את אחד הסימנים התייעצו בהקדם עם וטרינר.
 

טיפול וטיפוח השיניים של הכלב

אז איך מונעים התפתחות של דלקת חניכיים אצל כלבים? מנהלים מעקב קבוע שכולל הסתכלות שגרתית על פיו של הכלב לזיהוי סימנים מחשידים.  מקפידים על צחצוח שיניים יומיומי או לכל הפחות 3-4 פעמים בשבוע (שיגרה שמומלץ להקנות מגיל צעיר)  ובנוסף,  מבצעים  בדיקות תקופתיות של חלל הפה אצל הוטרינר. אך גולת הכותרת של שגרת הטיפוח היא שימוש בחטיפים! 

חטיפים טעימים לשיניים בריאות

מתן חטיפים דנטליים ברמה יומית מסייע בהפחתת הצטברות אבנית וחיידקים בחלל הפה, שומר על ריח פה נעים ועל איכות החיים של חיית המחמד. חטיפי דנטלייף DentaLife לכלבים פותחו במיוחד לטיפול יומיומי בבריאות חלל הפה של כלבים. המרקם הפריך והייחודי תוכנן במדויק להקפת כל שטח השן ולעידוד הכלב לנגוס בו בעזרת שיניו האחוריות, כך שכל חלל הפה, כולל השיניים האחוריות הקשות ביותר להגעה, עובר ניקוי יסודי. שמירה על בריאות שיני הכלב הפכה פתאום להרבה יותר קלה. 
חטיפי DentaLife  - דנטלייף לכלבים קיבלו את אישורה של המועצה האמריקאית הוטרינרית לבריאות הפה (VOHC) כמורידי הצטברות אבן בשיני כלבים, והוכח מדעית כי החטיפים מורידים את הצטברות אבן השן תוך 28 יום! 
חטיף אחד ביום כצ'ופר לאחר צחצוח השיניים, יסייע בהפחתת הצטברות אבנית וחיידקים בחלל הפה, ישמור על ריח פה נעים ועל איכות החיים של הכלב שלכם. 
 

תכונות ויתרונות של חטיף דנטלייף Dentalife

  • מסייע במניעת התפתחות בעיות בחלל הפה
  • בעל מרקם ייחודי לניקוי יסודי גם של השיניים האחוריות 
  • בעל טעימות גבוהה הודות לרכיבי עוף איכותיים
  • מכיל סידן וויטמין D לשיניים חזקות
  • ללא תוספת חומרי טעם מלאכותיים או צבעי מאכל
  • דל שומן וללא תוספת סוכר