ויסלה הונגרי
 Hungarian Wire-Haired Vizsla

ארץ מקור
הונגריה
משקל ממוצע
25 ק"ג
גובה ממוצע
58 ס"מ
רמת אנרגיה
גבוהה

ההיסטוריה של גזע הוויסלה ההונגרי

מקורותיו המדויקים של גזע הוויסלה ההונגרי אינם ידועים. יש האומרים שאבותיהם היו קיימים כבר לפני מאות שנים, ואחרים שטוענים כי הגזע פותח רק במאה ה-20. הדפסים שונים מראים ציידים מדיארים, שהם המתיישבים הקדומים בהונגריה, בחברת כלבים שדומים מאוד במראם לוויסלה המודרני. כאשר אותם ציידים עברו לארצות אחרות הם לקחו עמם את כלביהם, והדבר הוביל להכלאות עם זנים נוספים ולשיפור יכולות הציד שלהם. הזן בעל הפרווה הגסה פותח בשנות ה-30 של המאה ה-20. הוא הפך לאהוד בקרב ציידים, משום שהיה מסוגל לעמוד בקור טוב יותר מאשר הזן בעל הפרווה הקצרה. משפחות שנמלטו מהונגריה לארצות אחרות בשנות ה-40, הבריחו איתן את כלביהן וכך זכו כלבי הוויסלה הונגרי להינצל ולהתפשט ברחבי העולם.

מידע נוסף אודות גזע הויסלה הונגרי תוכלו למצוא גם בסרטון הבא:

מראה חיצוני

ויסלה הונגרי הוא בעל הפרווה הגסה הוא גזע אתלטי ונאה, חסר ריח כלבי. לכלב מראה אצילי וחינני, והוא בעל שפם וגבות ייחודיים.

תכונות אופי של גזע הוויסלה ההונגרי

ויסלה הונגרי הוא כלב נבון, אשר מסתדר היטב עם ילדים ונהנה משהייה בחוץ. הוא אוהב לבלות בחברת משפחתו ואינו מתרחק ממנה, ויש בו רצון מובנה להגן על האנשים שהוא מכיר וכלפיהם הוא מגלה חיבה ונאמנות. לאור השילוב בין גודלו לבין האנרגיה שלו, הוא מתאים במיוחד למשפחות שגרות מחוץ למרכזי ערים סואנות או בבית עם גינה פרטית. יש להרגיל כלבים מגזע זה לחברה מגיל צעיר.

אילוף והתנהגות של גזע הוויסלה ההונגרי

לא קשה לאלף כלבים אלה, מאחר שהם נבונים ולהוטים ללמוד ולהשביע רצון. מדובר בכלב רגיש ולכן יש לבצע את האילוף בעדינות.

רמות אנרגיה

גבוהות. לוויסלה הונגרי בעל הפרווה הגסה נחוצה פעילות גופנית סדירה. מסיבה זו, כלבים אלה ישמחו לגדול בתנאים שמאפשרים להם שהייה רבה מחוץ לבית. לאור הצורך שלהם בקשר הדוק עם בני המשפחה, אין דבר שישמח אותם יותר מאשר ריצה או משחק משותפים.

התאמה לילדים

גבוהה. על אף הגודל, כלבי הוויסלה ההונגרי הם כלבים שיודעים להתנהל בעדינות. הצורך שלהם בחיבה ובקרבה תמידית יכול לקבל מענה מצד האחים האנושיים שלהם, ולכן קשר בין שני הצדדים שיתחיל ברגל ימין צפוי להפוך במהרה לסיפור ידידות נפלא.

שגרת טיפוח

פרוות הוויסלה הונגרי זיפית. היא ארוכה יותר באזור הגבות, הגוף והרגליים. יש לקצץ את השיער הצומח בין כריות הרגליים שלו, וניתן להסיר שיערות מתות באופן ידני.