בוסטון טרייר
Boston Terrier

ארץ מקור
ארצות הברית
משקל ממוצע
9–11 ק"ג
גובה ממוצע
38– 43 ס"מ
רמת אנרגיה
נמוכה

שמות נוספים

בוסטון בול

ההיסטוריה של גזע הבוסטון טרייר

בוסטון טרייר הוא תוצר של כמה גלגולי הכלאות שבוצעו החל מהמאה ה-19, כאשר נראה שאבות אבותיו העניקו לו שלל תכונות חיוביות. תחילה הוכלאו בולדוג אנגלי וטרייר אנגלי לבן, ובהמשך בוצעו גם הכלאות עם הבוקסר והפיט בול טרייר, לצד טריירים נוספים. במקור הבוסטון טרייר שקל יותר מ-20 קילוגרמים, אולם במהלך הגידול הוקטנו ממדיו עד שהתקבל הגודל המוכר לנו כיום.

מראה חיצוני

בוסטון טרייר הוא כלב קטן ושמח, בעל עיניים בולטות וגדולות וחוטם קצר ומרובע. הפרווה שלו קצרה וכך גם הזנב, אוזניו זקופות ובולטות וירכיו חזקות ושריריות.

תכונות אופי של גזע הבוסטון טרייר

כלב מגזע בוסטון טרייר הוא כלב קטן ונבון, שיכול להיות שובב אך גם נחוש ועיקש למדי. יש להקפיד שהמשחקים שלו לא יהפכו לפראיים מדי, שכן הכלב מועד לפציעות, במיוחד באזור העיניים. כלבי הבוסטון טרייר אוהבים חברה של בני אדם, וכאשר מדובר בבני משפחתם הם שופעי חיבה וחביבות. הסקרנות והאומץ הופכים אותם גם לכלבי שמירה מצוינים, למרות שאינם נבחניים למדי. כאשר חושפים אותם לחיות בית אחרות מגיל צעיר, הם צפויים להסתדר איתן לאורך הזמן. 

אילוף והתנהגות של גזע הבוסטון טרייר

לא מדובר בגזע כלב קשה לאילוף, משום שהבוסטונים נבונים למדי וישמחו להשביע את רצונכם. חשוב להרגיל את הבוסטון טרייר לחברה מגיל צעיר, מכיוון שהזכרים יכולים להיות טריטוריאליים מאוד.

רמות אנרגיה

נמוכות. הבוסטון טרייר רחוק מלהיות כלב תובעני מבחינת דרישות פעילות. הוא אינו משתוקק לטיולים ארוכים, אבל אוהב להתלוות לבעליו לכל מקום כדי להישאר במרכז העניינים. הכנסת כלב מגזע זה למשפחה, מבטיחה לכם שותף מסור שיהיה חלק מכל הסידורים הגדולים והקטנים שלכם.  

התאמה לילדים

גבוהה. הבוסטון טרייר הוא אחד מגזעי הכלבים שמפגינים גישה נפלאה לילדים. הוא נהנה מאוד להשתעשע ממשחקים וישמח להשתולל איתם עד שיתעייפו, אבל גם יודע להיות סבלני ועדין כלפי הצעירים מביניהם. הצורך של כלב הבוסטון טרייר להשתלב בכל חלק מהיום של חברי הלהקה שלו, יגרום לו להפוך לחבר הכי טוב שימתין בציפייה לרגע חזרתם הביתה.  

שגרת טיפוח

כלב הבוסטון טרייר הוא גזע שאינו מקיף ריח כלבי, והברשתו היא משימה פשוטה ונוחה. כל מה שנחוץ הוא להעביר כפפת סירוק אחת לשבוע, כדי להסיר שיערות מתות ולאפשר לו להיראות במיטבו.