בוסטון טרייר
Boston Terrier

ארץ מקור
ארצות הברית
משקל ממוצע
9–11 ק"ג
גובה ממוצע
38– 43 ס"מ
רמת אנרגיה
נמוכה

שמות נוספים

בוסטון בול

רקע כללי – בוסטון טרייר

הגאווה האמריקאית, גזע הבוסטון טרייר הוא אחד הגזעים הבודדים שפותחו בארה"ב ובהופעתו מזכיר את הבולדוג הצרפתי, אך הוא קטן ממדים, יש המכנים את הבוסטון טרייר "הג'נטלמן האמריקאי" או כ"כלב הלאומי של ארצות הברית". גזע זה הוא בעל מבנה קצר, שרירי, קטנטן וחסון, הגפיים שלו חזקות וישרות. הוא בעל עגולות וגדולות המרוחקות זו מזו ואוזניו קטנות וזקופות. מדובר בכלב מלא חיים, מאוד אינטליגנטי, אוהב את בעליו וזורם על כל פעילות שתרצו. הבוסטון טרייר הוא כלב זריז, נבון וצייתן שקל מאוד לאלף וללמד אותו טריקים. חשוב לדעת שכלבים מגזע זה יסתדרו היטב באופן כמעט טבעי עם ילדים, זרים וחיות מחמד אחרות – מה שמדרג אותם ככלבים טיפוליים מוצלחים ביותר. עוד דבר טוב, הבוסטון טרייר לא זקוק לשטח גדול למחייה ויכול להסתפק גם בדירה קטנה, כך שאם המרחב זה שיקול עבורכם, אתם יכולים להיות רגועים.

ההיסטוריה של גזע הבוסטון טרייר

בוסטון טרייר הוא תוצר של כמה גלגולי הכלאות שבוצעו החל מהמאה ה-19, כאשר נראה שאבות אבותיו העניקו לו שלל תכונות חיוביות. תחילה הוכלאו בולדוג אנגלי וטרייר אנגלי לבן, ובהמשך בוצעו גם הכלאות עם הבוקסר והפיט בול טרייר, לצד טריירים נוספים. במקור הבוסטון טרייר שקל יותר מ-20 קילוגרמים, אולם במהלך הגידול הוקטנו ממדיו עד שהתקבל הגודל המוכר לנו כיום.

מראה חיצוני

בוסטון טרייר הוא כלב בעל מבנה גוף קטן וקצרצר. גופו של הטרייר הוא מוצק ושינויים בגופו (צנום, ארוך או גס מדיי) עלולים להעיד על בעיה רפואית שיש לבדוק בהקדם על ידי וטרינר. הטרייר הוא בעל עיניים בולטות וגדולות וחוטם קצר ומרובע. הפרווה שלו קצרה וכך גם הזנב, אוזניו זקופות ובולטות וירכיו חזקות ושריריות. משקלם של כלבי הבוסטון טרייר נחלק ל-3 קבוצות עיקריות מתחת ל-6.8 ק"ג, בין 6.8 ל-9 ק"ג, מ-9 עד ל-11 ק"ג; גובה: 38-43 ס"מ, וצבע פרוותו הוא מנומר או שחור עם שחור כתמים לבנים.

תכונות אופי של גזע הבוסטון טרייר

כלב מגזע בוסטון טרייר הוא כלב קטן ונבון, שיכול להיות שובב אך גם נחוש ועיקש למדי. יש להקפיד שהמשחקים שלו לא יהפכו לפראיים מדי, שכן הכלב מועד לפציעות, במיוחד באזור העיניים. כלבי הבוסטון טרייר אוהבים חברה של בני אדם, וכאשר מדובר בבני משפחתם הם שופעי חיבה וחביבות. הסקרנות והאומץ הופכים אותם גם לכלבי שמירה מצוינים, למרות שאינם נבחניים למדי. כאשר חושפים אותם לחיות בית אחרות מגיל צעיר, הם צפויים להסתדר איתן לאורך הזמן. 

אילוף והתנהגות של גזע הבוסטון טרייר

לא מדובר בגזע כלב קשה לאילוף, משום שהבוסטונים נבונים למדי וישמחו להשביע את רצונכם. חשוב להרגיל את הבוסטון טרייר לחברה מגיל צעיר, מכיוון שהזכרים יכולים להיות טריטוריאליים מאוד.

רמות אנרגיה

נמוכות. הבוסטון טרייר רחוק מלהיות כלב תובעני מבחינת דרישות פעילות. הוא אינו משתוקק לטיולים ארוכים, אבל אוהב להתלוות לבעליו לכל מקום כדי להישאר במרכז העניינים. הכנסת כלב מגזע זה למשפחה, מבטיחה לכם שותף מסור שיהיה חלק מכל הסידורים הגדולים והקטנים שלכם.  

תזונה 

יש להקפיד על תזונה בריאה ומזון יבש, כמות המזון המומלצת ליום עבור הבוסטון טרייר משתנה מאחד לשני בהתאם לגיל, גודל, מבנה גוף ומשתנים נוספים. מאחר ומדובר בכלב קטן, אך חסון וחזק, מזון איכותי יסייע לו לבנות את עצמו. על גבי אריזת המזון ישנה טבלה המורכבת מהגיל והמשקל של הכלב והוראות היצרן מסבירות באופן ברור כמה מומלץ לשים בקערה. יש להקפיד על שעות ארוחה קבועות, כך הכלב יורגל לאכול בזמנים מסוימים ונטייתו לאכילת יתר תתאזן. חשוב מאוד לוודא שהם שותים הרבה, במיוחד אחרי שהם מבצעים פעילות מאומצת.

אלו סוגי המזון המתאימים לשמירה על בריאותו לאורך זמן:

פורינה ONE לכלבים פעילים מגזע קטן עשיר בעוף - שילוב של כופתיות יבשות עם נתחים רכים המעניקים טעם וערך תזונתי גבוהים.

פורינה ONE לכלבים פעילים ובוגרים מגזע קטן עשיר בבקר - משלב חלבון איכותי עם נוסחת אנטיאוקסידנטים לתמיכה במערכת חיסונית בריאה.

פרו פלאן OPTI BALANCE לכלבים בוגרים מגזע קטן עד 10 ק"ג – מותאם לכלבים קטנים, מכיל הרכב סיבים ייחודי המסייע בשמירה על המעיים ועל בריאות המפרקים.

התאמה לילדים

גבוהה. הבוסטון טרייר הוא אחד מגזעי הכלבים שמפגינים גישה נפלאה לילדים. הוא נהנה מאוד להשתעשע ממשחקים וישמח להשתולל איתם עד שיתעייפו, אבל גם יודע להיות סבלני ועדין כלפי הצעירים מביניהם. הצורך של כלב הבוסטון טרייר להשתלב בכל חלק מהיום של חברי הלהקה שלו, יגרום לו להפוך לחבר הכי טוב שימתין בציפייה לרגע חזרתם הביתה.  

שגרת טיפוח

כלב הבוסטון טרייר הוא גזע שאינו מקיף ריח כלבי, והברשתו היא משימה פשוטה ונוחה. כל מה שנחוץ הוא להעביר כפפת סירוק אחת לשבוע, כדי להסיר שיערות מתות ולאפשר לו להיראות במיטבו.

בעיות בריאותיות

מספר קטן של כלבי הבוסטון טריירסובל מחירשות באוזן אחת או חירשות מלאה וחשוב לגלות זאת כאשר הכלב צעיר ככל האפשר. גזע זה ידוע כסובל מבעיות עיניים רבות מאחר והן בולטות מארובת העין, ביניהן קטרקט, עין יבשה, כיבי קרנית וגלאוקומה וצריך להיות ערניים אליהן. בנוסף, כלבי הבוסטון טרייר עלולים לסבול מקשיי נשימה בזמן לחץ או מאמץ, בעיקר בתנאי מזג אויר של חום או קור קיצוני. גזע כלבים זה זקוק לניקוי פנים באופן קבוע עם מטלית נקייה רטובה, וסידור ציפורניים.