בוקסר
Boxer

ארץ מקור
גרמניה
משקל ממוצע
28 ק"ג
גובה ממוצע
58 ס״מ
רמת אנרגיה
גבוהה

ההיסטוריה של גזע הבוקסר

מקורו של הבוקסר בשני כלבים מסוג מסטיף ששימשו ככלבי ציד בגרמניה בתקופת ימי הביניים. במהלך המאה ה-19 גזעי כלבים אלה עברו הכלאה עם הבולדוג וכך נוצר הבוקסר שאנו מכירים. הוא קיבל תפקיד חשוב במהלך מלחמת העולם הראשונה, כששימש כשליח, נשא מטען וביצע משימות שונות. אחרי מלחמת העולם השנייה נדד ברחבי העולם יחד עם חיילים ששבו איתו הביתה משדה הקרב, מה שגרם לו להפוך לפופולארי במדינות רבות.

מראה חיצוני

בוקסר הוא כלב שרירי בעל סיבולת גבוהה. הסנטר המקומט שמופנה כלפי מטה, מעניק לו את המראה הייחודי שלו. כאשר הכלב נמצא בתנועה, הוא יכול להפגין הישגים מרשימים בזכות רגליו החזקות.  

תכונות אופי של גזע הבוקסר

כגזע, מדובר בכלבים מלאי חיים, חזקים, נאמנים וחסרי פחד. כלב בוקסר אינו ממהר להסתבך בקרבות, אבל מסוגל להגן על עצמו אם אין לו ברירה. כלבי בוקסר ממשיכים להיות בעלי אופי גורי לאורך כל חייהם, ואין דבר שהם אוהבים יותר מאשר בתים תוססים שיעניקו להם תשומת לב. השילוב בין עובדה זו לבין החוזק שלהם, הופך את ההתמודדות איתם לאתגר לא קטן. בוקסרים עלולים ליצור אי סדר בכל מקום בו יימצאו, ואם יישארו לבד זמן רב התוצאות עלולות להיות הרסניות. 

אילוף והתנהגות של גזע הבוקסר

בוקסר הוא גזע נבון אשר זקוק לשליטה במהלך האילוף. מדובר בכלבים שלומדים ומאמצים במהירות מנהגים טובים ושליליים כאחד. כיוון שהם יכולים להיות עקשנים מאוד, עליהם לסמוך על הבעלים שלהם כבסיס לצייתנות ונאמנות.

רמות אנרגיה

גבוהות. כלב בוקסר זקוק לפעילות רבה ומגוונת. הוא אוהב להתרוצץ במרחבים פתוחים, להחזיר כדורים ולרוץ אחר צלחות פריסבי. מדובר בפרטנר מצוין לאנשים פעילים באופן קבוע, שמחפשים שותף לשחק איתו. 

התאמה לילדים

גבוהה, כשמדובר בילדים גדולים. האופי וההתנהגות השובבית שלו הופכים כלבים מגזע בוקסר לחיית מחמד נהדרת עבור כל בני הבית, מבוגרים וילדים כאחד. כאשר מדובר בילדים שהוא מזהה כחלק מהמשפחה, הבוקסר לא רק ישחק איתם אלא גם יפגין כלפיהם עדינות וסבלנות רבה. מאחר שמדובר בכלב חזק שלא תמיד מודע לכוחו, חשוב להשגיח אחר האינטרקציה שלו עם ילדים קטנים. 

שגרת טיפוח

קל מאוד לטפח את פרוות הבוקסר, מאחר שהיא קצרה מאוד. הברשה באמצעות כפפת סירוק מגומי בתדירות של פעם או פעמיים בשבוע, תסייע בשמירה על המצב של הפרווה והמראה שלה.