בלדהאונד
Bloodhound

ארץ מקור
בלגיה
משקל ממוצע
41-48 ק״ג
גובה ממוצע
58-65 ס״מ
רמת אנרגיה
גבוהה

שמות נוספים

סנט היוברט האונד, שיין דו סנט הובר

ההיסטוריה של גזע הבלדהאונד

כלבים מסוג בלדהאונד פותחו ואומנו במנזר סנט הובר שבבלגיה במטרה לאתר זאבים, חתולים גדולים וצבאים, או לעקוב אחר נתיב ההתקדמות של חיות פצועות. לכינוי "כלב דם", שהפך בהמשך לשמם הרשמי, הם זכו כאשר הגיעו לאנגליה בשנת 1066 לספירה. בעידן המודרני, חוש הריח המפותח הפך את בני גזע הבלדהאונד לעובדים מסורים של רשויות החוק השונות, שמסתייעות בהם כדי לאתר נעדרים או מבוקשים. 

מראה חיצוני

כלבי מגזע בלדהאונד מזוהים בקלות בזכות ראשיהם האצילים והמקומטים, עפעפיהם התחתונים השמוטים ואוזניהם הארוכות והתלויות. יש להם פרווה קצרה וחלקה, והם בעלי גוף וגפיים חזקים, שהופכים אותם לכלבי חפירה אמיתיים. 

תכונות אופי של גזע הבלדהאונד

בלדהאונד הם כלבי משפחה עדינים ושופעי חיבה, שמסתדרים בדרך כלל עם כל מי שסביבם ואפילו חיים בשלום עם כלבים ועם חיות בית אחרות. הם ידידותיים ולא אוהבים להישאר לבד, כך שמבחינתם כל אורח הופך מיד לחבר. למרות גודלם, הם אינם כלבי שמירה ולעולם לא יעלה בדעתם לתקוף. הבלדהאונדים הם בעלי מזג נוח ומתוק וידועים כאחד הגזעים הסבלניים והנדיבים ביותר בעולם הכלבים. למרות שבבית הם שקטים למדי, הם יכולים בהחלט להיות קולניים מאוד בחוץ. 

אילוף והתנהגות של גזע הבלדהאונד

כדי להצליח באילוף גזע כלבים זה, נחוצים סבלנות רבה ועקביות. כלבי הבלדהאונד מלאי אהבה ורגישות אבל בעלי רצון משל עצמם. חשוב להתחיל כבר מגיל צעיר, ולעבוד איתם בצורה יסודית.

רמות אנרגיה

גבוהות. בבגרותם כלבים מסוג בלדהאונד יזדדקו לפעילות רבה, אבל לאור קצב הצמיחה שלהם חשוב שלא להפריז בכך כאשר הם עדיין גורים. בשנים הראשונות לחייהם יש לאפשר לעצמות ולמפרקים שלהם לצמוח, עד שיגיעו לבגרות מלאה באזור גיל שלוש. לאחר מכן, אם לא יזכו לתעסוקה נאותה הם עלולים לגלות חוסר מנוחה. אם אתם מאפשרים להם לשהות בגינה או בחצר פרטית, חשוב לוודא שהיא מגודרת היטב. מאחר שמדובר בכלבי גישוש, חוש הריח שלהם מפותח במיוחד – הטענה היא שהוא טוב פי שני מיליון מחוש הריח האנושי. מסיבה זו, כאשר הבלדהאונד עולים על נתיב בדרך לריח מפתה, הם יעשו הכול כדי לאתר את מקורו במהירות האפשרית. כך שגדר נמוכה, במקרה הזה, עשויה לא להוות עבורם שום בעיה. 

התאמה לילדים

בינונית. הבלדהאונד הינו גזע בעל סבלנות כמעט אינסופית, שמתחרה אפילו עם הגולדן רטריבר או הביגל ביכולת להשתתף בצייתנות בכל משחק שהילדים יחשבו עליו. עם זאת, הבלדהאונד גדול וחזק ולא תמיד מצטיין בעדינות יתרה, כך שהוא עלול לפגוע בטעות בילדים קטנים. 

שגרת טיפוח

הבלדהאונד דורש הברשה מעטה, שכן פרוותו קצרה וחלקה, ואפילו לא נדרשת לו תספורת. עם זאת, יש לבדוק בקביעות את אוזניהם ועיניהם של כלבי הבלדהאונד כדי להבטיח גילוי מוקדם של דלקות כלשהן.