בראקו איטליאנו
Bracco Italiano

ארץ מקור
איטליה
משקל ממוצע
33 ק"ג
גובה ממוצע
63 ס"מ
רמת אנרגיה
גבוהה

שמות נוספים

פוינטר איטלקי

ההיסטוריה של גזע הבראקו איטליאנו ( פוינטר איטלקי)

בראקו איטליאנו שייך לגזע עתיק ומתואר אפילו בציורים ובכתבים מן המאות ה-4 וה-5 לפנה"ס. ההנחה היא שמקורו בהכלאה שבין כלב מסוג מסטיף לכלב ציד מצרי. במאה-18 פיתחו ציידים איטלקים את גזע הבראקו למטרות ציד, גישוש ואיתור טרף. לפני שנעשה שימוש ברובים במהלך הציד, כלבי הבראקו איטליאנו קידמו את החיות לתוך רשתות הציידים. הכלב הראשון מגזע כלבים זה הגיע לבריטניה בסוף שנות ה-80 של המאה ה-20 וכיום הם עדיין נמצאים במיעוט יחסי. 

מראה חיצוני

הבראקו איטליאנו הוא כלב גדול, חזק, שרירי ופעיל, בעל פרווה עדינה וקצרה. יש לו ראש בעל צורה ייחודית, אוזניים ארוכות וסנטר כפול מודגש, ובמראהו הוא מזכיר את הבלדהאונד והבאסט פובר דה ברטאן.

תכונות אופי של גזע הבראקו איטליאנו

הפוינטרים האיטלקיים הם כלבים נבונים, נאמנים ומלאי חיבה, אשר מסתדרים עם ילדים ועם כלבים אחרים. הם מתאימים במיוחד למשפחות פעילות שאינן מתגוררות במרכזי ערים סואנות, ויכולות לאפשר לכלביהן להתרוצץ בשמחה בכוחות עצמם. אם מובטחת להם רמת פעילות נאותה, הבראקו איטליאנו יצליחו להסתגל גם לחיים בדירה, אבל חשוב להקפיד על כך באופן יומיומי. 

אילוף והתנהגות של גזע הבראקו איטליאנו

הפוינטר האיטלקי הוא אחד מבין סוגי הכלבים שלא קשים לאילוף, כל עוד הוא מבוצע בעקביות ובנחישות. הכלבים נבונים ולהוטים ללמוד, וישמחו להצליח במשימות ולזכות בהערכה. להבדיל מכלבים שמצריכים גישה קשוחה יותר, הבראקו איטליאנו הכם כלבים רגישים ולכן יש לנהוג בהם בעדינות. 

רמות אנרגיה

גבוהות. הבראקו איטליאנו הוא בבסיסו כלב בעל מזג כפרי, שנהנה מטיולים רגליים ארוכים ומריצה בשטחים פתוחים. הכלבים הללו אוהבים לשחות ולהחזיר חפצים, וכאשר אינם זוכים למנת פעילות מספקת הם עלולים להפוך את הבית למגרש המשחקים שלהם.

התאמה לילדים

גבוהה. הפוינטרים האיטלקיים תמיד ישמחו למצוא חברים למשחק, בייחוד כאלו שמבינים את ההנאה שבריצה ממושכת. אופן החשיבה שלהם דומה לזה של ילדים סקרנים שהופכים כל מקל בגינה לכלי לשחק בו, כך שהדור הצעיר הוא ללא ספק השותף הטבעי שלהם לחקור את העולם.

שגרת טיפוח

פרוותו של הבראקו איטליאנו היא חלקה וקצרה ולכן לא מצריכה עבודה מאומצת. ניתן להסיר ממנו שיערות מתות באמצעות כפפת הברשה פעם או פעמיים בשבוע.