קוקר ספניאל אמריקאי
American Cockers

ארץ מקור
ארצות הברית
משקל ממוצע
11–13 ק"ג
גובה ממוצע
34– 39 ס"מ
רמת אנרגיה
בינונית

שמות נוספים

קוקר אמריקני

ההיסטוריה של גזע הקוקר ספניאל האמריקאי

האגדה מספרת שהקוקר ספניאל הראשון הגיע לאמריקה עם האבות המייסדים על האונייה מייפלאואר ב-1620. המתיישבים שהגיעו בתקופות מאוחרות יותר הביאו עמם כלבים נוספים, כדי שיסייעו להם בחקר השממה בארץ החדשה ובהפרחתה. גזע הכלבים האמריקאי פותח מהקוקר ספניאל האנגלי במאה ה-19, לצורך ציד עופות. במקור, היו כלבי הקוקר ספניאל האמריקאיים שונים מן הקוקר האנגלי בגודלם בלבד, אולם במהלך השנים הבליטו אצלם תכונות ספציפיות וההבדלים הפכו משמעותיים יותר. בשנת 1945 הופרדו שני הגזעים והוכרו באופן רשמי לפי הסטנדרטים המיוחדים להם, וכיום הקוקר ספניאל האמריקאי הוא אחד מגזעי הכלבים הפופולאריים ביותר בארצות הברית.

מראה חיצוני

הקוקר ספניאל האמריקאי הוא גזע כלב בעל גוף קטן ואוזניים גדולות. הכלבים מוכרים בזכות ראשם המעוגל ופרוותם העשירה והמשיית, שהיא פלומתית באזור האוזניים, החזה, הבטן והרגליים. 

תכונות אופי של גזע הקוקר ספניאל האמריקאי

הקוקרים האמריקאיים הם כלבים עליזים, חכמים וסקרנים, שייצאו בשמחה לכל הרפתקה. הם יודעים להסתגל לסביבה חדשה ומתאימים גם לדירות קטנות וגם למגורים מחוץ לעיר, אבל מחייבים את בעליהם להקדיש להם זמן רב. זהו גזע כלבים שידוע בשובבותו וברצון העצמאי שלו. במקרה של בעלים חסרי ניסיון, מומלץ להתייעץ עם מגדל מומחה לפני צירוף הכלב למשפחה.

אילוף והתנהגות של גזע הקוקר ספניאל האמריקאי

הקוקר ספניאל האמריקאי הוא כלב נבון. מאחר שכלבים מגזע זה להוטים להשביע רצון, קל ללמד אותם לציית לפקודות חדשות.

רמות אנרגיה

בינוניות. הקוקר האמריקאי נהנה מפעילות, שלה הוא זקוק באופן שגרתי, אך יסתפק גם בחיים בעיר בה האפשרויות לרוץ בשטח פתוח מוגבלות יותר. הוא נהנה יותר מכל לשחות ולהחזיר חפצים, וישתתף בשמחה במשחקים שמצריכים החזרת כדור.

התאמה לילדים

בינונית. כלבי הקוקר האמריקאי הינם כלבים חברותיים ועליזים, אך הם אינם אוהבים משחקים סוערים מדי. מסיבה זו חשוב להשגיח על המשחק שלהם עם ילדים קטנים, ולהקפיד שאלה לא יציקו לכלבים יתר על המידה. ככלל, רצוי ללמד את דיירי הבית הצעירים את הכללים למשחק רגוע ושקט ששני הצדדים יוכלו ליהנות ממנו.

שגרת טיפוח

כלבי הקוקר ספניאל האמריקאיים זקוקים לסירוק יסודי מדי יום. גזע כלבים זה זקוק גם לרחצה לעתים תכופות למדי, כדי לנקות את עורם ולהימנע מהופעת ריחות לא נעימים. אוזניהם דורשות תשומת לב מיוחדות, שכן זרימת האוויר בהן מוגבלת ודלקות אוזניים עלולות להיגרם כתוצאה מכך לעתים קרובות. בנוסף, האוזניים הארוכות עלולות להיגרר לתוך קערות המזון שלהם, ולכן יש צורך בניקוי שגרתי שלהן. חשוב גם לבדוק את העיניים לעתים קרובות ולוודא שקפלי השפה נקיים ואינם מודלקים, וכמו כן גם לצחצח את שיניהם בקביעות. הקפדה על כל אלה מבטיחה שכלב הקוקר האמריקאי יהיה נקי, מסודר ונינוח, ומסייעת בהפחתה ואף במניעה של בעיות עור רבות אשר מחייבות טיפול וטרינרי.