אסייתי
Asian

ארץ מקור
בריטניה

ההיסטוריה של גזע החתול האסייתי

קבוצת החתולים האסייתיים כוללת מספר סוגי חתולים, ביניהם ניתן להזכיר את הבומביי, הבורמילה והטיפאני. מלבד הבורמילה, שהיה תוצר של זיווג שבוצע בטעות בין צ'ינצ'ילה זכר לבין נקבת חתול בורמזי בגוון לילך, קבוצת החתולים האסייתיים פותחה על ידי מגדלים שניסו ליצור חתולים מן הגזע הבורמזי, אולם בצבעים שאינם קיימים בקרב חתולים אלה.

מראה חיצוני

החתולים האסייתיים מתאפיינים במבנה גוף בינוני ודומים מאוד לאבותיהם הבורמזים. עם זאת, במקרה של האסייתיים, הנקבה קטנה ועדינה בהרבה מן הזכר. האוזניים של החתולים הללו ממוקמות במרחק גדול יחסית זו מזו, והם בעלי לסת רחבה שהולכת ומתחדדת. גם עיניהם מרוחקות האחת מהשנייה והן גדולות ומלאות הבעה. צבע העיניים של החתולים האסייתיים יכול לנוע מצהוב ועד ירוק, בכפוף לסוג החתול. הגוף שלהם חזק ושרירי והגב חסון במיוחד. הרגליים הן באורך בינוני, כשהאחוריות ארוכות מעט יותר מאשר הקדמיות.

תכונות אופי של גזע של החתול האסייתי

גזע החתול האסייתי דומה מאוד לחתול הבורמזי באופיו – הוא ידידותי ושופע חיבה, אולם מעט רגוע יותר. חתולים אלה אוהבים תשומת לב ורוצים להיחשב כאחד מבני המשפחה. הם עשויים להיות תובעניים למדי ולעתים קרובות יעקבו אחר בעליהם ברחבי הבית במטרה לזכות בתשומת לבם. האכפתיות שלהם לסביבה גורמת להם לגלות רגישות רבה למצבי הרוח של בעליהם, והם יבחינו בכך שאתם עצובים או לא מרגישים טוב. כאשר מדברים אליהם, נדמה לא פעם שהם מבינים את הנאמר ואף מנסים להשיב בתורם.

החתולים האסייתיים חכמים מאוד ויכולים להתגבר על מגוון אתגרים בהם פתיחת דלתות של חדרים או ארונות. לעתים תכופות, הסקרנות והידידותיות של החתול האסייתי יכולה לגרום לו להיכנס לתוך מכוניתו של אורח שחנה מחוץ לבית, כך שעדיף לאפשר להם לשוטט רק בתוך הבית או בגינה בעלת גדר גבוהה מספיק. בדרך כלל הם אפילו ישמחו לתיחום הזה, מאחר שהנוחות של הבית נמצאת אצלם במקום הראשון. הם אוהבים לשחק ויש לספק להם צעצועים ולוח גירוד כשעשוע, ובנוסף חשוב גם להקדיש להם זמן משחק בחברת בני אדם. בדרך כלל החתולים האסייתיים מסתדרים לא רע עם ילדים, וכשנמאס להם מן הרעש שמפיקים חבריהם הצעירים הם פשוט יעזבו את אזור המשחקים עד שהשקט ישוב לבית.

שגרת טיפוח

שגרת הטיפוח של חתולים אסייתיים תלויה באורך פרוותם. חלק מחברי הקבוצה קשורים לסוגי החתולים בעלי הפרווה הקצרה, וחלקם האחר מתהדר בפרווה ארוכה וצפופה. החתולים קצרי הפרווה יכולים להסתדר נהדר ללא שום עזרה מצד בעליהם, ואלה בעלי הפרווה הארוכה יותר ישמחו לסיוע בדמות הברשה עדינה שמיועדת להסיר שיערות סוררות.