בלינזי
Balinese

ארץ מקור
ארצות הברית

ההיסטוריה של גזע החתול הבלינזי

חתול בלינזי הוא למעשה חתול סיאמי ארוך שיער, ומקורו בחתולים הסיאמיים שנשאו גן של פרווה ארוכה. יש שמבלבלים בין הבלינזי לבין הקולור-פוינט ארוך השיער, שהוא חתול פרסי ארוך שיער בעל פנים, אוזניים, רגליים וזנב בגוון כהה מזה של יתר הגוף. בתחילת המאה ה-20 המגדלים נהגו למסור את הגורים ארוכי השיער שלהם, עד שלאחר מלחמת העולם השנייה התחילה מריון דורסי מקליפורניה לגדל אותם בכוונה תחילה. תחילה הם הוגדרו כ"סיאמיים ארוכי שיער", אולם מועדוני הגזע הסיאמי הביעו את מחאתם בנוגע לדמיון בשם והכינוי "בלינזי" הוצע עקב הדמיון בין החתולים לבין רקדני המקדשים מהמזרח הרחוק. בשנת 1961 כבר זוהה החתול הבלינזי בארצות הברית, אולם הוא יובא ליבשת אירופה רק באמצע שנות ה-70.

מראה חיצוני

הבלינזי הוא חתול יפה ואלגנטי בגודל בינוני, שמתאפיין בגמישות של הסיאמי אך גם בפרווה משיית ושופעת. ראשו מוארך ונישא על גבי צוואר אלגנטי, והאוזניים שלו גדולות ועשויות להכיל פלומת שיער. עיניו של החתול הבלינזי כחולות-בהירות, גופו עדין והוא נע בחינניות של רקדן. זנבו ארוך, מחודד ופלומתי. 

תכונות אופי של גזע הבלינזי

מזגו של החתול הבלינזי דומה לזה של הסיאמי, אולם יש בעלים הסבורים שהבלינזי שקט יותר, ככל הנראה בגלל השפעת הצד בעל הפרווה הארוכה במשפחתו. עם זאת, עדיין מדובר בטיפוס בעל אופי משלו, שאוהב בני אדם ודורש תשומת לב ממשפחתו המאמצת. אלה חתולים אוהבי משחק, שניתן ללמדם להביא חפצים ולשחק בכדור. הם קולניים מאוד, מביעים את דעתם על כל מה שמתרחש בבית ונדמה אפילו שהם מנסים לדבר עם בעליהם. זהו גזע חתולים נאמן מאוד, שלא יקבל בקלות יריבים שיתחרו על תשומת הלב של האנשים שהוא אוהב. למרות זאת, אם אתם צפויים להיעדר מהבית לאורך שעות ארוכות, הבלינזי ישמח לחברה של חתול נוסף שיוכל לשחק איתו כדי להימנע מבדידות ושעמום. 

שגרת טיפוח

כאחד מגזעי החתולים בעלי הפרווה הארוכה למחצה, הבלינזים זקוקים לעזרתכם בסירוק בכדי להימנע מקשרים ולנקות לכלוך שנתקע בפרוותם. זוהי לא משימה תובענית במיוחד, וכדאי להרגיל אליה את החתול מגיל צעיר.