באסט פובר דה ברטאן
Basset Fauve de Bretagn

ארץ מקור
צרפת
משקל ממוצע
16-18 ק"ג
גובה ממוצע
32-38 ס״מ
רמת אנרגיה
בינונית

שמות נוספים

Tawny Brittany Basset, BFB

ההיסטוריה של גזע הבאסט פובר דה ברטאן

הבאסט פובר דה ברטאן הוא הקטן משני כלבי ציד שמקורם במאה ה-19 באזור ברטאן של צרפת. הכלבים נוצרו באמצעות הכלאת הגרסה הגדולה יותר – הגריפון פוב דה ברטאן, עם כלבי ציד קצרי רגליים ממחוז ונדה, ובמקור שימשו לציד חיות קטנות. סביר להניח שהגרסאות המוקדמות של הגזע דמו יותר לטרייר מאשר לכלב המוכר לנו כיום. בנוסף לארץ מולדתם, כלבי הבאסט פובר דה ברטאן נפוצים בעיקר בבריטניה.

מראה חיצוני

 כלבים מסוג באסט פובר דה ברטאן הם כלבי ציד קטנים ומהירים בעלי מראה "באסטי" אופייני – הגוף שלהם ארוך ואילו הרגליים קצרות, באופן שמזכיר מעט את רגליו של הטרייר הסקוטי. הפרווה שלהם זיפית וצפופה מאוד.

תכונות אופי של גזע הבאסט פובר דה ברטאן

המשפט "דברים טובים באים בחבילות קטנות" מתאים במיוחד לכלבים מגזע באסט פובר דה ברטאן, כאשר האופי הנלווה לכלב שידוע ברגליו הקצרות, לא מאפשר לאף אחד להתעלם ממנו. מדובר בכלבים נבונים וידידותיים מאוד בעלי רצון אישי, שלא חוששים להביע דעה על כל מה שקורה סביבם. הם אינם כלבי שמירה במלוא מובן המילה, אבל ישמחו לספר לכם מתי אדם זר מעז להידפק על הדלת ללא הזמנה. הסקרנות שלהם הופכת אותם לחלק בלתי נפרד מכל עניין שמתרחש בבית, והם יעדיפו לא להישאר לבד במשך זמן ממושך.

אילוף והתנהגות של גזע הבאסט פובר דה ברטאן

זהו ללא ספק גזע של כלבים חכמים שנוהגים ככלבי ציד אמיתיים. חשוב לאלפם כבר כגורים להגיב לקריאה, אחרת העצמאות שלהם תוביל אותם להתעלם מכם ולחזור רק כשהדבר מתאים ללוח הזמנים שלהם. 

רמות אנרגיה

יחסית לגודל שלהם, כלבי הבאסט פובר דה ברטאן זקוקים לכמות פעילות סבירה של בין 60 ל-80 דקות ביום. הם אוהבים להשתובב ולשחק ולהוטים לצוד, לכן יש להיזהר במיוחד כשמשחררים אותם מהרצועה.

התאמה לילדים

גבוהה. האופי התוסס והפעיל של הכלבים האלה הופך אותם לשותפים מעולים להרפתקאות, שישמחו להכיר לילדים שלכם את כל הפינות הכי מרתקות בבית.

שגרת טיפוח

כלבי ה-FBF קלים לתחזוקה ולמעשה זקוקים לסירוק שגרתי של פרוותם ולהסרת שיער פעמיים בשנה. למרות שאין צורך לספר אותם, יש להסיר את השיער העודף שצומח סביב תעלות האוזן שלהם.