בדלינגטון טרייר 
Bedlington Terrier

ארץ מקור
בריטניה
משקל ממוצע
8-10 ק׳׳ג
גובה ממוצע
38-43 ס״מ
רמת אנרגיה
בינונית

ההיסטוריה של גזע הבדלינגטון טרייר

כורים מצפון-מזרח אנגליה הם אלה שפיתחו את הבדלינגטון טרייר במהלך המאה ה-18, כזיווג בין כלבי טרייר מקומיים לבין כלבי וויפט. כאשר הגזע הוצג לראשונה בשנת 1869, כבר צמח לו מוניטין מרשים כמחסל מזיקים, בן ברית של ציידים ולוחם אמיץ. הוא זכה גם לכינוי "כלב הצוענים" בשל הסיוע שלו בכל הנוגע להסגת גבול, ועד היום כלב מסוג בדלינגטון טרייר מצטיין ככלב מהיר בעל חושי ראייה ושמיעה מפותחים של צייד אמיתי. 

מראה חיצוני

כאשר מביטים בהם מרחוק, כלבי בדלינגטון טרייר עשויים להזכיר כבשים בזכות פרוותם הצמרירית והמלאה. אבל מי שמכיר אותם לעומק יודע שמדובר בכלבים מרשימים ואצנים מהירים. כלבים מגזע זה מתאפיינים במבנה גוף רזה, גולגולת צרה ורגליים ארוכות שרצות למרחקים. 

תכונות אופי של גזע הבדלינגטון טרייר

העובדה העיקרית שחשוב להבין לגבי בדלינגטון טרייר היא שמדובר בכלב נבון ביותר אבל בעל רצון משלו. במילים אחרות, זהו ללא ספק מקרה של "זאב בעור כבש". לאחר למידת מיומנויות חברתיות מדובר בכלב נאמן ומלא חיים, אבל חשוב להכיר לו כלבים ואנשים חדשים כבר מגיל צעיר כדי למנוע מצבי תוקפנות. בכל הנוגע ליחס מול כלבים אחרים, עשויות לצוץ בעיות כאשר יחסי הכוחות בלהקה אינם ברורים. לאחר שהבדלינגטון מבסס את מעמדו הדומיננטי, לא צריכים להתעורר אתגרים נוספים.

כלבי בדלינגטון יכולים להסתגל לחיים בדירה בתנאי שהם זוכים לכמות מספקת של פעילות וגירוי מנטאלי. לרוב, כלבים מגזע זה, נוטים ליצור ברית אמיצה עם אחד מבני המשפחה, ולהעניק קבלת פנים ידידותית לכל מי שבעליו יחבב. יכולתו להכריז על בואם של אנשים זרים ולהרחיקם, הופכת אותו לכלב שמירה מצטיין.

אילוף והתנהגות של גזע הבדלינגטון טרייר

בדלינגטון טרייר זקוק לאילוף כדי שיוכל להסתדר עם חתולים וחיות מחמד אחרות. מאחר שמדובר בגזע שעיקש יותר מרוב בני האדם, הדרך להגיע איתו לעמק השווה היא לשכנע אותו שכדאי לו לפעול באופן מסוים. מסיבה זו, אילוף דרך חיזוק חיובי הוא השיטה היעילה ביותר לגרום לו לשתף פעולה.

רמות אנרגיה

בינוניות. שני טיולים רגליים ארוכים מדי יום, מספיקים לשמירה על הכושר של גזע הבדלינגטון טרייר. כלבים אלה מצטיינים במשחקים אשר כוללים ריצה, ניתור והחזרת חפצים. כדי למנוע התפתחות של בעיות התנהגות, חשוב לדאוג גם לגירוי מנטאלי עבורם.

התאמה לילדים של כלבי הבדלינגטון טרייר

כלבים אלה עשויים להיות טובים עם ילדים, אבל בדומה ליחסיהם עם מי שהם אינם מכירים – חשוב לעבור איתם תהליכי אילוף כדי לאפשר להם לפתח יחסים תקינים עם דיירי הבית הצעירים. אחרי שילמדו לשחק נכון, הם ישמחו לבלות זמן יחד עם חבריהם החדשים שיזרקו עבורם כדור או ייצאו איתם לריצה.

שגרת טיפוח

במקרה של הבדלינגטון טרייר, טיפוח עשוי להיות תובעני מעט.  את הפרווה שלו יש להבריש במשך 5 דקות מדי יום, ולהעביר דרכה מסרק לפחות פעם בשבוע. מדי חודשיים יש לספר את הכלב. כיוון שמדובר בתספורת בלתי שגרתית, היא צריכה להתבצע על ידי ספר מקצועי.