בומביי
Bombay

ארץ מקור
בריטניה וארה"ב

ההיסטוריה של גזע הבומביי

חתולי הבומביי נקראו על שם העיר ההודית בומביי, שהפכה מאז למומבאי, משום שהם מזכירים במראם את הנמר ההודי השחור. בפועל, הם פותחו הרחק מהודו, על ידי מגדלים שניסו ליצור חתולים מן הזן הבורמזי בצבעים שאינם קיימים בקרב חתולים אלה. חתול בומביי משתייך לקבוצת החתולים האסייתיים, כך שמדובר בחתול אסייתי בגרסה בגוון שחור-פחם. 

מראה חיצוני

קיימים שני חתולים אשר מכונים "בומביי", אולם רק אחד מהם מוכר באופן רשמי כחתול אסייתי שחור. הגרסה האחרת, שנראית זהה כמעט לחלוטין, נוצרה באמריקה בשנות ה-50 באמצעות הכלאה של בורמזי עם חתול אמריקני שחור קצר-שיער.

חתול בומביי הוא חתול בגודל בינוני, בעל פרווה מבריקה בצבע שחור-פחם .אצל חלק מהגורים היא בהירה יותר, והולכת ומתכהה עם השנים. אוזני החתול ממוקמות במרחק גדול יחסית זו מזו, והוא בעל לסת רחבה שהולכת ומתחדדת בקצה. גם עיניהם העגולות של חתולי בומביי, שמתאפיינות בגווני זהב או נחושת, מרוחקות האחת מהשנייה. גופם חזק ושרירי והגב שלהם חסון במיוחד. 

תכונות אופי של גזע הבומביי

חתול בומביי הוא חתול ידידותי, חכם ושופע חיבה. בדומה לחברים אחרים בקבוצה האסייתית, הסקרנות והידידותיות יוצאת הדופן של הבומביי יכולה לגרום לו לצאת להרפתקאות מחוץ לבית ולהיות מעורב בצרות. החתולים הללו לא יתנגדו להישאר בתוך הבית, כל עוד מספקים להם מספיק עניין וניתנת להם גישה למשחקים ולוחות גירוד. מאחר שאלה חתולים שנהנים מאוד לבלות עם שאר בני המשפחה, חשוב לא רק להניח על ידם את הצעצועים אלא גם לשחק איתם באופן פעיל ולהקדיש להם תשומת לב. חתולי הבומביי הם בין החתולים שנהנים לבלות בחברת ילדים, כל עוד לא מדובר במשחק סוער או רועש מדי. ברגע בו זמן הבילוי עם הצעירים של הבית כבר לא לרוחם, הם יבחרו לעזוב בשקט ויחזרו בהמשך. חלקם יעדיפו לבלות עם כלבים מאשר עם חתולים אחרים.

שגרת טיפוח

גזע חתולי הבומביי משתייך לקבוצת קצרי השיער, ובדומה לשאר חבריה יכול להסתדר נפלא בכוחות עצמו בכל הנוגע לטיפוח היומיומי שלו. מומלץ להבריש אותו אחת לשבוע כדי לעזור לו להיפטר משיער מיותר.