בול מסטיף
Bullmastiff

ארץ מקור
אנגליה
משקל ממוצע
46 ק"ג
גובה ממוצע
65 ס"מ
רמת אנרגיה
בינונית

שמות נוספים

ההיסטוריה של גזע הבול מסטיף

הבול מסטיף נקרא במקור "כלב הלילה של שומר היער", מאחר שתפקידו היה לעזור בלכידה של מסיגי גבול. הגזע נוצר בסוף המאה ה-19, כתערובת בין מסטיף אנגלי ובולדוג. כאשר הצורך בשומרי יערות פחת, כלבי בול מסטיף השתלבו בפעילויות ספורטיבית בהן הכניעו את היריב שלהם. הכלבים לא אומנו להרוג או לפצוע, אלא רק לחתור לניצחון. איחוד הכלבנות הבריטי הכיר בגזע הבול מסטיף לראשונה ב-1925, והאמריקאי הלך בעקבותיו ב-1933. 

מראה חיצוני

הבול מסטיף הוא כלב בעל מבנה עוצמתי וממדים גדולים. יש לו ראש גדול ומרובע וצוואר עבה ושרירי. פרוותו קצרה, נוקשה ועמידה בפני פגעי מזג האוויר.

תכונות אופי של גזע הבול מסטיף

גזע כלבים זה אינו מתאים לבעלים חסרי ניסיון משום שהוא חזק, עקשן ובעל אופי מגונן מאוד. כלבי בול מסטיף מגוננים על משפחותיהם ועל סביבתם, ומקבלים זרים רק כאשר הם מוצגים להם על ידי אדם שבו הם בוטחים. אורחים לא רצויים ייעצרו על ידם במהרה, כך שיש להרגילם לחברה מגיל צעיר כדי להימנע מבעיות התנהגות בעתיד. 

אילוף והתנהגות של גזע הבול מסטיף

הבול מסטיף יכול להיות עקשן ולעמוד על שלו, ולכן יש צורך בנחישות כבר משלב הגורות. מדובר בגזע שעובר גם "גיל התבגרות", במהלכו הוא עשוי להתגלות כסרבן ונחוש להוביל. 

רמות אנרגיה

בינוניות. כלב מגזע זה, זקוק לטיולים של בין 40 ל-60 דקות ליום, או אפשרות להתרוצץ בשטח מגודר או גינה מותאמת. הוא נהנה ממשחקים בחברת אנשים שהוא מכיר, אבל חשוב לא להגזים בהפעלתו. למרות שכבר בגיל 6 חודשים מדובר בכלב גדול יחסית, הוא עדיין גור לכל דבר. פעילות רבה מדי בגיל צעיר, עלולה לגרום לבול מסטיף לבעיות בריאותיות הקשורות בעצמות ובמפרקים בשלב מאוחר יותר של חייו. 

התאמה לילדים

בינונית. החשדנות של הגזע כלפי זרים תקפה גם לגבי ילדים, כך שחשוב לערוך היכרות מסודרת כדי ליצור יחסי אמון בין שני הצדדים.

שגרת טיפוח

קל יחסית לטפח את הבול מסטיף, וכל שנדרש להסרת שיערות מתות היא כפפת הברשה.