בורמילה
Burmilla

ארץ מקור
בריטניה

ההיסטוריה של גזע הבורמילה

בורמילה הוא גזע שנוצר ללא הכוונת מגדלים, כתוצאה ממפגש חשאי בין צ'ינצ'ילה זכר לבין נקבת בורמזי בצבע לילך. הגורים של זוג האוהבים היו כה יפים, עד שהלהיבו את כל מי שראה אותם ובתוך זמן קצר נמצאו בתים לכולם. למעשה, העניין בהם היה רב בצורה יוצאת דופן, לרמה שהובילה לביצוע זיווג חוזר שהפך לראשיתו של גזע חדש. הגורים הצעירים דמו יותר לגזע הבורמזי מאשר לצ'ינ'צילה ואף התאפיינו במזג הידידותי והסקרן של הבורמזים. עם זאת, הם זכו לצבע הכסוף של הצ'ינצ'ילה, וניכר בהם המראה המחודד של זן זה. 

מראה חיצוני

בורמילה הוא חתול בגודל בינוני, פרופורציות אותן ירש מהצד הבורמזי במשפחתו. נקבות הבורמילה יהיו לרוב קטנות יותר מהזכרים. ככלל, החתולים הללו דומים במראם החיצוני לשאר החתולים בקבוצת החתולים האסייתיים, בהם גם הבומביי והחתול האקזוטי קצר השיער. אוזניהם של חתולי הבורמילה רחוקות זו מזו וכך גם עיניהם. פרוותם של החתולים יכולה להיות ארוכה או קצרה, והיא בעלת תחושה רכה ומשיית. אצל חלק מחתולי הגזע הפרווה בצבע אחיד ואצל אחרים היא מפוספסת.

תכונות אופי של גזע הבורמילה

הבורמילה ירש מעט ממזגו של כל צד במשפחה, כך שהוא רגוע יותר מהבורמזי אך פעיל יותר מהצ'ינצ'ילה. חתולים אלה אוהבים תשומת לב וידרשו יחס קבוע מכל בני המשפחה ואף מילדי הבית. הם עשויים ללכת אחריכם ברחבי הבית כדי לבדוק מה אתם עושים, וליילל במטרה לקחת חלק באותה הפעילות. משחקי כדור הם פעילות שחביבה עליהם מאוד, והם ישמחו להחזיר לכם את הכדור פעם אחר פעם. אם תבחרו להתבודד בחדר השירותים למשל, הם לא יקבלו זאת בהבנה וייתכן שיצליחו לפתוח את הדלת כדי להצטרף אליכם. מאחר שהבורמילות הם חתולים סקרנים במיוחד, הם עלולים לחמוק החוצה מבעד לדלת כניסה לא נעולה. כך שחשוב להקפיד לשמור על בטיחותם ולנעול את כל הדלתות והחלונות.

שגרת טיפוח

הבורמילה קצר השיער מטפח את עצמו נפלא באופן יומיומי, ויסתפק בהברשה עדינה מפעם לפעם כדי לעזור לו להיפטר משיערות מתות. הבורמילה בעל הפרווה הארוכה יותר, ישמח להברשה אחת לשבוע כדי לעזור לפרוותו להיראות במיטבה ולהימנע מלכלוך להידבק אליה.