ספרינגר ספניאל אנגלי
English Springer Spaniel

ארץ מקור
בריטניה
משקל ממוצע
24 ק"ג
גובה ממוצע
50 ס"מ
רמת אנרגיה
גבוהה

שמות נוספים

ספרינגר

ההיסטוריה של גזע הספרינגר ספניאל האנגלי

שורשיהם של כל גזעי הספניאל בכלב הספניאל הספרדי. עד למאה ה-17, כלבי הספניאל נחשבו לקבוצת כלבים אחת שהתאפיינה בגדלים שונים גם בשגר יחיד. הגדולים שבכלבים אלה נחשבים לאבותיו של הספרינגר ספניאל האנגלי המודרני. בשנת 1892 הכיר מועדון הכלבנות הבריטי בכלבי קוקר ספניאל ובכלבי ספרינגר ספניאל כשני גזעים שונים. הספרינגר ספניאל האנגלי הוא הוותיק שבכלבי הציד הספורטיביים. הייעוד המקורי של הכלב היה איתור חיות בר, והזנקתן לתוך הרשת או הישר לעבר כלבי הגרייהאונד. 

מראה חיצוני

הספרינגר ספניאל האנגלי הוא כלב ספורטיבי בגודל בינוני, בעל אוזניים ארוכות. הבעת פניו של כלב זה ערנית, חביבה ובוטחת. הספרינגרים ספניאל בנויים היטב, מתהדרים בפרווה בקשת גוונים רחבה ויכולים לחצות מרחקים ארוכים ללא בעיה. 

תכונות אופי של גזע הספרינגר ספניאל האנגלי

הספרינגר ספניאל האנגלי הוא טיפוס מוחצן מטיבו, ידידותי, להוט לרצות, מהיר תפיסה ונכון לציית. ספרינגרים ספניאל ממשיכים להתפתח ולהתבגר עד גיל שנתיים. תוקפנות ושתלטנות אינן תכונות נפוצות בקרב כלבי הגזע, אך הן עלולות להפוך לבעיה אם אינן מטופלות בגיל צעיר. ככלל, כלבים אלה הם כלבי משפחה טובים, שמתנהגים היטב ומגיבים מהר. יש ביניהם כלבים שעשויים להיות עקשנים או ביישנים, ולעתים אף נושכים ונוהמים. עם זאת, מדוברים במקרים נדירים יחסית. 

אילוף והתנהגות של גזע הספרינגר ספניאל האנגלי

הספרינגר ספניאל האנגלי הוא גזע כלב חזק שמתנהג כיאות ולומד ומגיב מהר. האילוף הופך אותם לכלבי משפחה למופת, שמשתלבים היטב ב"להקה" בה הם חיים.

רמות אנרגיה

גבוהות. כלבי ספרינגר ספניאל אנגלי  אוהבים את המרחבים הפתוחים, ויש להם אנרגיה שמספיקה ליום שלם. יש צורך בפעילות ובטיולים רבים כדי להבטיח שיהיו מאושרים. הם אוהבים להיות מעורבים בכל אירוע משפחתי, ומתאימים במיוחד למשפחות פעילות בהן תמיד יימצא מי שישחק איתם. לאחר שהתעייפו, הם נרגעים בשמחה על הספה או לצדה.

התאמה לילדים

גבוהה. ספרינגר ספניאל אנגלי הוא כלב שתמיד מחפש חברים חדשים, ואם אותם חברים נהנים להשתעשע ולהתבדר – הרי זה משובח. ילדים יתאהבו באנרגיות הבלתי פוסקות של הכלב, והוא מצדו ישמח לגלות קהל חדש שרוצה לבלות במחיצתו. 

שגרת טיפוח

פרוות הספרינגר ספניאל האנגלי שטוחה או גלית, והיא עמידה בפני מזג האוויר, מים וקוצים. הפלומה שצומחת באזורי החזה, הרגליים, הזנב והחלק התחתון של גופם, מחייבת הברשה מסוימת. יש צורך בקיצוץ שיער באזור הראש, הרגליים והאוזניים. הברשה נוספת נדרשת לאחר שהכלב בילה בין השיחים, מאחר שעלולים להיצמד אליה ענפים קטנים או עשב.