טרייר אנגלי זעיר (שחור וחום)
English Toy Terrier

ארץ מקור
בריטניה
משקל ממוצע
3 ק"ג
גובה ממוצע
27 ס"מ
רמת אנרגיה
נמוכה

שמות נוספים

טרייר זעיר חום-שחור, מנצ'סטר טרייר זעיר, (ETT (B&T

ההיסטוריה של גזע הטרייר האנגלי הזעיר

באנגליה של המאה ה-19, טריירים קטנים אלה היו מבוקשים מאוד כלוכדי עכברים, לאור הגידול באוכלוסיית העכברים שנגרם על ידי המהפכה התעשייתית. במקביל, ציידים נהגו לשאת אותם בכיסיהם במהלך מסעות ציד, ושלחו אותם בהתאם לצורך לרדיפה אחר שועלים. ככל שהפופולאריות של הטרייר האנגלי גברה וככל שגבר רצונם של אנשים בכלבים קטנים יותר, כך התרבו גם ההכלאות הבין-גזעיות. צאצאיהם של שגרים אלה היו קטנים מאוד וסבלו מבעיות בריאותיות שונות. כתוצאה מבעיות אלה הם איבדו מן הפופולאריות שלהם וכמעט נעלמו. עם זאת, מספר מגדלים הקדישו זמן לחיזוק הכלב ולהפיכתו לבריא יותר, ככל הנראה באמצעות בהכלאות שבוצעו עם הגרייהאונד האיטלקי.

מראה חיצוני

טריירים אנגלים זעירים הינם כלבים קטנים, בעלי פרווה שחורה חלקה ואוזניים חומות, מחודדות וזקופות. אורכם עולה מעט על גובהם.

תכונות אופי של גזע הטרייר האנגלי הזעיר

טרייר אנגלי זעיר הינו גזע כלבים שופע חיבה, ידידותי ומסור לחלוטין למשפחתו. הוא יתגורר בשמחה בעיר או במושב, ויסתדר היטב עם ילדים. הכלבים יכולים להיות עצמאיים למדי ומתאפיינים בסקרנות טבעית. יש לחשוף אותם לחיות בית אחרות ולילדים כבר מגיל צעיר. חשוב לזכור שכלבי הטרייר האנגלי שימשו במקור כלוכדי עכברים וכציידי ארנבות, לכן יש לפקח עליהם בבתים בהם גדלות גם חיות מחמד קטנות נוספות.

אילוף והתנהגות של גזע הטרייר האנגלי הזעיר

הטריירים האנגלים הזעירים הם כלבים נבונים וישמחו ללמוד דברים חדשים, אבל האילוף צריך להיות עקבי ולהתחיל מוקדם ככל האפשר. 

רמות אנרגיה

נמוכות. הטרייר האנגלי הזעיר אינו דורש פעילות רבה. עם זאת, למרות שהוא נראה עדין ושברירי, הוא בהחלט נהנה מטיולים רגליים ארוכים ויכול ללכת קילומטרים רבים.

התאמה לילדים

בינונית. הטרייר האנגלי הזעיר הוא סבלני ובעל מזג חיובי, ונהנה מחברה של כל בן בית בכל גיל. עם זאת, מדובר בכלב קטן וילדים עלולים לפגוע בו תוך כדי משחק. חשוב ללמד את בני המשפחה כיצד לנהוג בכלבי טרייר קטנים, ולפקח על האינטרקציה של הילדים איתם.

שגרת טיפוח

לטרייר הקטן פרווה קצרה וצפופה, שמחייבת טיפוח מועט. כפפת הברשה ומטלית מספיקות בהחלט.