אקזוטי קצר שיער
Exotic Shorthair

ארץ מקור
ארצות הברית

ההיסטוריה של גזע האקזוטי קצר השיער

הרקע של החתול האקזוטי קצר שיער הוא פחות אקזוטי ממה שניתן להניח, מאחר שמדובר למעשה בחתול פרסי בעלת פרווה קצרה. מסיבה זו הוא אפילו נכלל באגף ארוכי השיער בתערוכות החתולים השונות. חתול אקזוטי הוא תוצאה של גידול מוקפד שנערך בארצות הברית, תוך שימוש במיטב החתולים מזן האמריקני קצר השיער והפרסי ארוך השיער. המטרה הייתה ליצור חתול שדומה לחתול הפרסי בכל מובן, למעט כאמור אורך הפרווה. פרוותו של החתול האקזוטי קצר שיער מגיעה לאורך בינוני, היא נוחה לטיפוח ומתאפיינת במגוון עצום של צבעים. למרות שהאקזוטי קצר שיער נראה לראשונה בשנות ה-60, הוא הפך תוך זמן קצר יחסית לחתול פופולארי ונפוץ. 

מראה חיצוני

חתול אקזוטי קצר שיער הוא חתול בגודל בינוני בעל ראש עגול ורחב. אוזניו הקטנות הן בעלות קצוות מעוגלים וממוקמות במרחק גדול יחסית זו מזו. גם עיניו הגדולות והעגולות מרוחקות האחת מהשנייה ומרהיבות בצבען. הלחיים שלו מלאות, אפו רחב וזנבו קצר.

תכונות אופי של גזע האקזוטי קצר השיער

האקזוטי קצר השיער חולק את אופיים הנוח ושופע החיבה של קרובי משפחתו ארוכי השיער. הוא סקרן מבלי להיות הרסני בהתנהגותו ואוהב מבלי לפתח תלות גבוהה או חרדת נטישה. חתול אקזוטי קצר שיער הוא אחד מסוגי החתולים שיבחרו לשהות אתכם באותו חדר, אך ישמחו גם להישאר לבד בבית במהלך היום. אופי זה מאפשר להם להפוך לחתולי בית שמחים ומרוצים, שמצליחים להעסיק את עצמם לבד ואינם סובלים משעמום. חשוב כמובן לספק להם צעצועים עמם יוכלו להשתובב ולשחק, מאחר שהם נותרים בעלי אופי גורי מעט גם בבגרותם וייהנו מאוד מסוג כזה של פעילות. 

שגרת טיפוח

האקזוטי קצר השיער הוא החתול המושלם עבור אנשים שאוהבים מאוד את המראה והאופי של  החתול הפרסי אך אינם יכולים להקדיש זמן רב לטיפול בחתול בעל פרווה ארוכה וצפופה. להבדיל מגזעי חתולים שדורשים סירוק והברשה לעתים קרובות, החתול האקזוטי קצר שיער יכול לעשות את רוב העבודה לבדו. לכם רק נשאר לעזור לו מדי פעם, באמצעות הברשה שתסיר שיערות מתות ביעילות רבה יותר.