בולדוג צרפתי 
French Bulldog

ארץ מקור
צרפת
משקל ממוצע
11 ק"ג
גובה ממוצע
30 ס"מ
רמת אנרגיה
נמוכה

שמות נוספים

ההיסטוריה של גזע הבולדוג הצרפתי

הבולדוג הצרפתי התגלה לראשונה בצרפת בסוף המאה ה-19. ההנחה היא שמוצאו של הגזע הקטן והמיוחד הזה באבות המסטיף מימי האימפריה הרומית. למרות שהוא זעיר מהם, מדובר בקרוב משפחה של הבולדוג האנגלי ושל גזעי מסטיף גדולים יותר.

 

מראה חיצוני

בולדוג הצרפתי מאופיין ב"אוזני עטלף" גדולות וזקופות, ראש גדול ופחוס וזנב קצר. אפו מורם, מבנה גופו מוצק ובסיס הכתפיים גבוה יותר מבסיס האגן. כפות רגליו קטנות ועגולות.

תכונות אופי של הבולדוג הצרפתי

בזכות האישיות המיוחדת והלבבית שלו, בולדוג צרפתי צפוי להפוך לכוכב של כל משפחה בה הוא משתלב. מדובר בכלב משפחה בעל מזג נוח, מלא שמחה ונטייה לשובבות ומשחק. הוא מחפש אחר חברה ללא הפסקה, ולא אוהב להישאר לבדו אפילו לרגע. גזע הבולדוג הצרפתי מתאים למגורים בתוך הבית בלבד וגם מעדיף לשהות בו לאורך היום, בעיקר כשהטמפרטורות גבוהות וחם בחוץ.

אילוף והתנהגות של גזע הבולדוג הצרפתי

בולדוג צרפתי הוא כלב שכמעט אינו נובח אך מצטיין בשמירה על הבית. מאחר שמדובר בכלב שנהנה מיחסים עם אחרים אבל לאו דווקא להוט לרצות אותם, הוא עשוי להביע את דעתו על כל מה שמתרחש הבית. לפיכך, אילוף שלו מצריך סבלנות, חיבה ואיפוק.

 

רמות אנרגיה

נמוכות. הבולדוגים הצרפתיים רגישים לשינויי מזג אוויר, ולכן אסור לאפשר להם לעסוק בפעילות גופנית בשעות החמות של היום. הם יסתפקו בשמחה בשני טיולים קצרים של בין 20 ל-40 דקות בסך הכול, בקצב הליכה קבוע שאינו מהיר.

התאמה לילדים

גבוהה. תכונותיו הבולטות של כלב בולדוג צרפתי מזכירות מאוד ילד סקרן ועקשן שמגלה את העולם. השילוב שלהן יחד עם הצורך שלו בחברת אחרים, הופך אותו לחבר המושלם עבור ילדים בכל גיל. הוא זקוק לתשומת לב חיובית ועדינות, כך שחשוב ללמד ילדים צעירים לא לשחק איתו באגרסיביות.

שגרת טיפוח

הבולדוג הצרפתי זכה לפרווה קצרה, זוהרת וסמיכה שאינה דורשת טיפול מיוחד. עם זאת, יש לדאוג לניקוי פניו לעתים תכופות.