גרייהאונד
Greyhound

ארץ מקור
בריטניה/מצרים
משקל ממוצע
28 ק"ג
גובה ממוצע
70 ס"מ
רמת אנרגיה
בינונית

ההיסטוריה של גזע הגרייהאונד

כלבי הגרייהאונד נחשבים לאחד מגזעי הכלבים הפופולאריים ביותר לאורך ההיסטוריה. הפרעונים וכן מנהיגים נוספים מאסיה ומאפריקה, דאגו לגלף את תמונות כלבי הגרייהאונד בקברותיהם כבר בשנת 4000 לפנה"ס. במאות מאוחרות יותר, כלבי הגרייהאונד הגיעו גם לבריטניה, שבה הפכו לסמל מעמד עד כדי כך, שבשנת 1016 הותר רק לבני המעמד העליון להחזיק בכלב זה. חוקי קנוט אף קבעו כי "אדם שפל אינו רשאי להחזיק בכלבי גרייהאונד".  ואכן, כלבים אלה הופיעו לעתים קרובות בסמלי המשפחה של שארל ה-5 מצרפת ושל הנרי ה-8 מאנגליה. 

לאחר מכן הם שימשו לציד ארנבות, אולם רק כפעילות ספורטיבית. בשלב מאוחר יותר גברה הפופולאריות של המרוצים, אשר במהלכם הוכח כי מדובר בגזע הכלבים המהיר ביותר בעולם – בעולמם של בעלי החיים, רק הצ'יטה מהירה מהם!

מראה חיצוני

כלב הגרייהאונד הוא "סוס המרוץ" של העולם הכלבי. הוא מהיר ואצילי עד מאוד, חינני ואלגנטי. כלבים אלה מתאפיינים במבנה פרופורציונאלי ובזקיפות, כמו גם בסימטריה ועוצמה. רגליהם הקדמיות הארוכות והישרות מאפשרות להם לגמוא מרחקים בפסיעות נמוכות וקלילות ובמהירות גבוהה.

תכונות אופי של גזע הגרייהאונד

כלבי גרייהאונד הם כלבים רגועים וחברותיים בחייהם הביתיים, שעשויים אפילו להיות עצלים בסביבה המתאימה. הם נבונים ורגישים וכאשר מתמזל מזלם לפגוש את הבעלים המתאימים, הם יכולים להפוך לחיות משפחה למופת. למרות העדינות הטבועה בהם, אינסטינקט הציד שלהם קיים תמיד ועל הבעלים להיות מוכנים לשאת באחריות הכרוכה בגידול גזע כלבים כזה. 

הם מגלים חיבה רבה כלפי בני משפחתם ויכולים להיות מרוחקים ביחסם לזרים. בדרך כלל, כלבים אלה יסתדרו היטב עם כלבים אחרים שחיים באותו בית, אולם בעלי חתולים צריכים לנהוג בזהירות. בגלל היותם אצנים, כלבי גרייהאונד מתאפיינים בסיבולת נמוכה יחסית ויש לאפשר להם לישון כשהם מעוניינים בכך.

אילוף והתנהגות של גזע הגרייהאונד

כלבים מסוג גרייהאונד קלים יחסית לאילוף ויכולים ללמוד כמעט את כל הפקודות. עם זאת, הם עשויים להתעלם מכם לחלוטין כשהם ממוקדים בטרף.

רמות אנרגיה

למרות שניתן להגדיר את כלבי הגרייהאונד כאתלטיים ביותר בין הכלבים המבויתים, הם אינם זקוקים בהכרח לרמות פעילות גבוהות במיוחד. לרוב, הכלבים יסתפקו בשני טיולים רגליים של כ-20 דקות. אין להתיר אותם מהרצועה במקומות ציבוריים, אלא אם הם מאולפים היטב, מאחר שהם ירדפו באופן טבעי אחרי כל דבר שזז. חשוב לזכור שמדובר בכלב המהיר בעולם, שיכול להגיע למהירות מרשימה במיוחד של 64 קמ"ש. בנוסף, מדובר גם בקופצים מדופלמים לגובה, כך שאם אתם משאירים אותם בגינה פרטית חשוב להקיף אותה בגדר גבוהה.

התאמה לילדים

גבוהה. כאשר הם אינם עסוקים במרדפים, כלבי הגרייהאונד ידועים בהתנהגות נוחה ונעימה. בזמן שהם שוהים בבית, הם יתאפיינו בסבלנות וברכות. הגרייהאונדים אוהבים ילדים, כך שישמחו לבלות את הזמן שלהם בחברתם של בני המשפחה הצעירים. 

שגרת טיפוח

בכל הנוגע לפרווה, זהו אחד מגזעי הכלבים הקלים ביותר לטיפוח. די בהברשה שלהם מדי פעם, כדי לשמור על פרוותם בריאה ונוצצת.