יפני קצוץ זנב
Japanese Bobtail

ארץ מקור
יפן

ההיסטוריה של גזע היפני קצוץ הזנב

כפי שמעיד שמו, מקורו של החתול היפני קצוץ הזנב הוא ביפן וייחודו הוא בצורת זנבו. כאשר החתול רגוע ונינוח זנבו נראה כמו זנב של ארנב, אך הוא יכול לפרוש אותו לאורך שנע בין 10 ל-12 ס"מ. שורשי גזע היפני קצוץ הזנב הינם ביפן של המאה השמינית. עם זאת הוא נראה מחוץ לגבולותיה רק בשנות ה-60 של המאה ה-20 כאשר החתולים היפניים קצוצי הזנב וקצרי השיער יובאו לאמריקה. לאחר שהחתולים הללו זכו בה לחובבים רבים, הפך הגזע למוכר ונפוץ מאוד.

מראה חיצוני

חתול יפני קצוץ זנב הוא גזע חתולים בינוני בגודלו, המתאפיין במראה אלגנטי במיוחד. חתולי הגזע הם בעלי עצמות לחיים גבוהות, אף ארוך ומודגש ועיניים מלוכסנות. נראה שהם תמיד מתבוננים סביב במבט ערני וקשוב ובאוזניים זקופות, במטרה להכיר כל התרחשות ולהיות מוכנים לכל מצב. שיער הזנב של היפניים קצוצי הזנב עבה וארוך יותר מהשיער שעל שאר חלקי גופם, והוא צומח לכל הכיוונים ויוצר מראה שמדמה פומפון צמרירי או זנב של ארנב.

תכונות אופי של גזע היפני קצוץ הזנב

חתול יפני קצוץ זנב הוא גזע חתולים נבון וידידותי להפליא. מדובר בחתול בעל אופי רגוע ואוהב, שמסתדר עם רוב בעלי החיים ונהנה מאוד גם מחברה אנושית. הוא מתאים מאוד כחיית מחמד משפחתית, ונהנה לבלות יחד עם בני הבית בנמנום על הספה. כמה מחתולי הגזע גם ישמחו לשוחח עם בעליהם ביללות חתוליות, וימתינו לתשובתם לפני שיסיימו את השיחה. את שעות הערות שלהם החתולים היפניים קצוצי הזנב נהנים להעביר באמצעות משחקים, וחלקם יכולים ללמוד גם לבצע תעלולים שונים. מסיבה זו חשוב לספק להם צעצועים, אותם הם יכולים ללמוד להחזיר, ולוחות גירוד שיהוו תחליף לרגלי הכיסאות שלכם.  

שגרת טיפוח

פרוות החתול היפני קצוץ הזנב יכולה להיות קצרה או ארוכה למחצה, כאשר החתולים קצרי השיער נפוצים בהרבה מאלה בעלי הפרווה הארוכה יותר. שגרת הטיפוח שלהם תלויה באורך הפרווה – החתולים קצרי הפרווה יכולים להסתפק בהברשה עדינה אחת לשבוע כדי לסלק שאריות לכלוך ושיערות מתות, ובעלי הפרווה הארוכה יותר ישמחו לעזרתכם בסירוק בתדירות של 2-3 פעמים בשבוע.