לנקשייר הילר
Lancashire Heeler

ארץ מקור
בריטניה
משקל ממוצע
5 ק"ג
גובה ממוצע
26 ס"מ
רמת אנרגיה
גבוהה

שמות נוספים

אורמסקירשק

ההיסטוריה של גזע הלנקשייר הילר

על ההיסטוריה של הלנקשייר הילר לא ידוע לנו הרבה.  גזע כלבים זה קיים מאז המאה ה-17, אז שימשו הכלבים ככלבי חווה שהיו אחראיים על בקר, וניצלו את יצר הציד שלהם לצורך לכידת ארנבות ועכברים. ההנחה היא שמקורם בהכלאה של הקורגי הוולשי ושל המנצ'סטר טרייר.

מראה חיצוני

הלנקשייר הילר הוא כלב קטן בעל מבנה מוצק. אורכם של כלבים מגזע זה עולה מעט על גובהם, ורגליהם הקדמיות פונות מעט כלפי חוץ. האוזניים שלהם גדולות יחסית וזקופות. 

תכונות אופי של גזע ההלנקשייר הילר

הלנקשייר הילר הוא כלב קטן וידידותי אשר מסתדר היטב עם מבוגרים ועם ילדים בוגרים. כמה מכלבי הגזע יכולים להיות עצבניים מעט ואחרים – תוקפניים כלפי כלבים אחרים. חשוב להרגיל אותם לחברת בני אדם וחיות אחרות כבר מגיל צעיר.

אילוף והתנהגות של גזע הלנקשייר הילר

מדובר בכלב נבון עם שמץ של עקשנות באופיו. האילוף של גזע כלבים זה צריך להיות עקבי ונחוש, אחרת הם עלולים בהחלט לנהוג בהתאם לרצונם האישי.

רמות אנרגיה

גבוהות. הלנקשייר הילר נהנה מהתרוצצויות מחוץ לבית ומתאים לאנשים פעילים. הוא יכול להסתגל לחיים בדירה עירונית או בבית פרטי במושב, בתנאי שמספקים לו מרחבים בטוחים לצורך פריקת האנרגיה הרבה שלו. כשיש לו גישה לגינה, יש לוודא כי היא עמידה בפני בריחה. זהו כלב ערני ויצירתי שינצל את החור הקטן ביותר כדי להשתחל דרכו, וינתר בקלילות מעוררת השראה מעל גדר נמוכה.

התאמה לילדים

בינונית. כלבי הלנקשייר הילר הם כלבים מושלמים עבור משפחות פעילות עם ילדים גדולים, שייצאו איתו לטיולים מהנים מחוץ לבית. לא מומלץ להחזיקם ככלב ראשון, בבתים עם תינוקות ופעוטות.

שגרת טיפוח

קל יחסית לטפח את כלבי הלנקשייר, משום שפרוותם קצרה למדי וחלקה. כל שנדרש כדי לשמור על המראה הנאה של סוג כלבים זה הוא כפפת הברשה מגומי וסיוע של מסרק מדי פעם.