לאונברגר
Leonberger

ארץ מקור
גרמניה
משקל ממוצע
40 ק"ג
גובה ממוצע
72 ס"מ
רמת אנרגיה
בינונית

ההיסטוריה של גזע הלאונברגר

כלב הלאונברגר הוא כלב הרים גדול שנוצר בשנות ה-40 של המאה ה-19, ומזכיר את האריה המופיע בסמל העיר לאונברג. הגזע הוא פרי הכלאה בין ניופאונדלנד לבין סן ברנרד, והכלאה חוזרת עם כלב הרים פירנאי. ייתכן שבמהלך פיתוח הגזע נעשה שימוש בכלב נוסף, לצורך השגת הצבע הקיים כיום. לאונברגרים הפכו נפוצים ופופולאריים מאוד, אך במהלך שתי מלחמת העולם כמעט ונכחדו מאחר שאנשים לא יכלו להרשות לעצמם להאכיל אותם. כיום, הלאונברגר נחשב לגזע כלבים נדיר יחסית, אך מספר הכלבים ממינו הולך וגדל עם הזמן.

מראה חיצוני

הלאונברגר הוא כלב גדול, חזק ושרירי, בעל נוכחות מרשימה ומראה כללי של אריה קטן. הפרווה הרכה שלו סמיכה מאוד, וכפות רגליים מצוידות בקרומים שמאפשרים לו להיחשב לשחיין טוב.

תכונות אופי של גזע הלאונברגר

על אף גודלם ומשקלם המכובד, מדובר בגורים עדינים ומלאי אהבה. הלאונברגרים הם כלבים נוחים ורגועים מאוד, נאמנים ובעלי מזג יציב. הם מסתדרים היטב עם חיות בית אחרות וילדים, ונקשרים במהירות לבני משפחתם  החדשים. כבר לאחר תקופה קצרה בנוכחותם, תרגישו כאילו הם היו שם מאז ומתמיד.

אילוף והתנהגות של גזע הלאונברגר

הלאונברגר הוא כלב נבון שלומד מהר את הנדרש והמצופה ממנו. בגלל גודלו, יש להתחיל באילוף בגיל צעיר ככל האפשר.

רמות אנרגיה

בינוניות. כגור שעצמותיו עדיין מצויות בשלבי התפתחות, אין לאפשר לכלב פעילות מאומצת או ריצה במעלה או במורד המדרגות. כאשר הוא גדל, ניתן להגביר את הפעילות בהדרגה. הלאונברגר הבוגר זקוק לטיולים ארוכים ואוהב להתרוצץ ולשחק. הוא נהנה מאוד ממים ומשחייה טובה, כך שמדובר בחבר המושלם ל"נבחרת השחייה" המשפחתית שלכם – במקומות בהם מותר לכלבים לשחות, כמובן.

התאמה לילדים

גבוהה. הלאונברגר הוא גזע כלבים שמתאים מאוד למשפחות. הוא סבלני ואוהב להשתתף במשחקי הילדים, וישמח להגן עליהם בכל מצב. העובדה שמדובר בכלב גדול, מאפשרת לו לעמוד בקצב של חבריו הצעירים מבלי להיפגע מאופן הפעילות שלהם. להבדיל מכלבים רבים אחרים בגודלו, הוא רגיש ומודע לצרכים של אחיו האנושיים.

שגרת טיפוח

יש להבריש ולסרק את הפרווה של הלאונברגר בקביעות כדי להסיר שיערות מתות ולהימנע מקשרים.