נורפולק טרייר
Norfolk Terrier

ארץ מקור
אנגליה
משקל ממוצע
6.5 ק"ג
גובה ממוצע
25 ס"מ
רמת אנרגיה
בינונית

שמות נוספים

נורפוק

ההיסטוריה של גזע הנורפולק טרייר

הנורפולק טרייר הוא אחיו של הנוריץ' טרייר, כאשר השוני בין השניים הוא באוזניים. בשעה שלנוריץ' אוזניים מחודדות וזקופות, כלבי הנורפולק הם בעלי אוזניים שמוטות. גזע כלבים זה, ששייך למשפחת הטריירים, מוכר למעלה מ-100 שנה ויש הטוענים שבין אבותיו נמצאים הקיארן טרייר והבורדר טרייר. בעבר התמחו הנורפולק והנוריץ' בציד מזיקים קטנים או בציד שועלים, ובהמשך נעשו פופולאריים ושימשו בתור הקמע של אוניברסיטת קיימברידג' במהלך המאה ה-19. הנורפולק זכה להכרה נפרדת בשנת 1965.

מראה חיצוני

הנורפולק טרייר הוא אחד מהטריירים הקטנים ביותר שקיימים כיום. בזכות שילוב ייחודי בין תווי הפנים לבין האוזניים שלו, הוא מזכיר שועל זעיר. פרוות כלבי הנורפולק זיפית, נוקשה ועמידה בפני פגעי מזג האוויר, מה שהופך את הטיפול בה למשימה פשוטה. 

תכונות אופי של גזע הנורפולק טרייר

כלבי הנורפולק טרייר הם כלבים קטנים שלא פוחדים לעמוד על שלהם. מדובר בכלבים אנרגטיים שנהנים לרוץ ומאוהבים בחפירה בחול, ויכולים למצוא תעסוקה בכל ערוגת פרחים. כאשר הם בבית הם מתנהגים באדיבות ובעדינות, ולכן יכולים להסתדר היטב עם ילדים גדולים ועם אנשים מבוגרים. לא מדובר בגזע כלבים בעל נטייה לרעשנות, והם יתחילו לנבוח רק אם יגיעו למסקנה שיש צורך בכך. חשוב לחשוף אותם לחיות מחמד אחרות כבר מגיל צעיר, משום שהיעדר חשיפה עלולה להוביל את הכלבים לצאת למרדפים סוערים אחרי חתולים או בעלי חיים נוספים שקטנים מהם. 

אילוף והתנהגות של גזע הנורפולק טרייר

הנורפולק טרייר הוא כלב נבון שניתן להגיע איתו להישגים מרשימים. עם זאת, הוא גם אוהב לומר את המילה האחרונה ולכן האילוף צריך להיות עקבי כדי להגיע לתוצאות. 

רמות אנרגיה

בינוניות. כלבי הנורפולק טרייר יכולים להתרגל לחיים בתוך דירה אם יוציאו אותם לטיולים לעתים תכופות, מאחר שהשהות בחוץ חביבה עליהם ונחוצה להם. הם יהיו מהראשונים לרוץ אל החול בגינה ומהאחרונים שיסכימו לשוב הביתה.

התאמה לילדים

בינונית. הקשר בין ילדים לבין גזעי כלבים קטנים מצריך לעתים עזרה כדי להתחיל ברגל ימין, משום שחלקם עלולים להניח שניתן להתייחס אליהם כאל צעצועים. לאחר ההדרכה והליווי המתאימים השניים יכולים להפוך לחברים טובים, אבל צריך לזכור שהנורפולק הוא בכל זאת צייד קטן. מסיבה זו הוא עשוי להעדיף לצאת למרדפים מאשר לשחק במשחקים ברוגע, ויש לקבל זאת בהבנה. 

שגרת טיפוח

הנורפולק טרייר אינו משתייך לקבוצת הכלבים שיאפשרו לסרק אותם ללא בעיות. אם הוא יעדיף לעסוק באותו הרגע בפעילות מעניינת יותר, הוא עשוי להתנגד לניסיון לבזבז את זמנו. כדי להרגיל אותו למטלה, יש להתחיל בהברשת הפרווה שלו כבר מגיל צעיר. מאחר שמדובר בפרווה קצרה, הפעולה הזו היא לא מורכבת מדי ואינה מצריכה מאמץ מיוחד.