נוריץ' טרייר
Norwich Terrier

ארץ מקור
אנגליה
משקל ממוצע
6.5 ק"ג
גובה ממוצע
25 ס"מ
רמת אנרגיה
בינונית

שמות נוספים

נוריץ'

ההיסטוריה של גזע הנוריץ' טרייר

הנציג הקטן למשפחת הטריירים – הנוריץ' טרייר, מוכר כבר למעלה מ-100 שנה. ייתכן שבין אבותיו של הנוריץ' טרייר נמנו הבורדר טרייר, הקאירן טרייר, וכמו כן גם טרייר אדמדם מאירלנד. בעבר התמחו הכלבים הנמרצים הללו בציד מזיקים קטנים, וחלקם התלוו לציידים כדי לסייע גם בציד שועלים. במהלך המאה ה-19 הפכו הכלבים לאהודים על סטודנטים באוניברסיטת קיימברידג', עד כדי כך שזכו בתפקיד הקמע שלהם. לכמה מכלבי הגזע אוזניים מחודדות וזקופות ואילו לאחרים אוזניים שמוטות שמגיעות עד לצדי הראש. בשנת 1965 זכה הטרייר שמוט האוזן לשם נורפולק טרייר.

מראה חיצוני

הנוריץ' טרייר הוא אחד מכלבי הטרייר הקטנים ביותר שקיימים כיום. יש לו פרווה זיפית, נוקשה, ישרה ועמידה בפני פגעי מזג האוויר, אשר דורשת טיפוח וסירוק מינימליים. הוא בעל תווי פנים של שועל קטן, כולל האוזניים הזקופות האופייניות לחיה זו.

תכונות אופי של גזע הנוריץ' טרייר

כלבי הנוריץ' טרייר הם כלבים קטנים בעלי אישיות שאי אפשר להתעלם ממנה. מדובר בגזע כלבים נבון, ערני וידידותי, שיכול להיות עיקש ולעמוד על שלו. הכלבים מסתדרים היטב עם ילדים גדולים, וחביבים מאוד גם על אנשים מבוגרים. יש להרגילם לחברה כבר מגיל צעיר ולחשוף אותם בעיקר לחתולים – מאחר  שהם נוטים לצאת למרדפים אחריהם בכל הזדמנות. ככלל הם אינם מסוג הכלבים שנובחים להנאתם, ולרוב הם ישמיעו קול רק כאשר הדבר נחוץ.

אילוף והתנהגות של גזע הנוריץ' טרייר

הנוריץ' טרייר הוא כלב חכם בעל תפיסה מהירה שמצליח ללמוד את מה שמצופה ממנו, אולם יש להקפיד על אילוף עקבי שכן הוא בעל לו רצון משלו.

רמות אנרגיה

בינוניות. מדובר בטרייר קטן אך פעיל מאוד, שיכול להסתגל למגורים בדירה אך יעדיף תנאי מחייה שיאפשרו לו לשהות בחוץ כמה שיותר. כלבי הנוריץ' טרייר מורגלים בהתרוצצות ומאוהבים במרחבים הפתוחים, והם יכולים לחפור באדמה ללא הפסקה עד שידרשו מהם לחזור הביתה. 

התאמה לילדים

בינונית. מדובר בכלב אנרגטי ושמח שייהנה ממשחק עם חברים חדשים, אבל הנוריץ' הוא בראש ובראשונה צייד קטן ואמיץ. הוא לא יהסס לנטוש משחק על מנת לצאת למרדף אחרי גורם שיזהה בתור טרף, ויכול ליהנות מאוד גם מבילוי עצמאי ונטול שותפים. לאור גודלו הייחודי, חשוב ללמד את הילדים כיצד להתייחס אליו על מנת לא לפגוע בו. 

שגרת טיפוח

 למרות שהפרווה הנוקשה של הנוריץ' טרייר מופיעה רק בשלב ההתבגרות, יש להתחיל בהברשה שלו כבר בגיל צעיר כדי להרגיל אותו לתהליך. ככלל, קל לשמור על המראה של פרוות הנוריץ', וניתן להתייעץ בספר מקצועי אם אתם נתקלים בקושי.