נובה סקוטיה דאק טולינג רטריבר
Nova Scotia Duck Tolling Retriever

ארץ מקור
קנדה
משקל ממוצע
19 ק"ג
גובה ממוצע
48 ס"מ
רמת אנרגיה
גבוהה

שמות נוספים

,Little River Duck Dog יארמות' טולר, NSDR, טולר

ההיסטוריה של גזע הנובה סקוטיה דאק רטריבר

גזע כלבים זה פותח בתחילת המאה ה-20, לצורך פיתוי והחזרה של עופות מים. היה עליו להיות מוכשר מספיק כדי לאתר את הציפור, להצליח להגיע אליה במהירות ולהתמודד עם המשימה המורכבת של נשיאתה חזרה. ההנחה היא שמדובר בתוצר של מספר הכלאות בין גולדן רטריבר, צ'סאפיק ביי רטריבר, לברדור רטריבר ורטריבר חלק שיער. ייתכן כי בעורקיו של הכלב זורם גם דם של קוקר ספניאל, סטר אירי וכלבי עבודה מסוג קולי, ואולי אפילו סוג או שניים של כלבי שפיץ. בעבר הכלבים נקראו "ליטל ריבר דאק דוג" או "יארמות' טולר". את שמם העדכני קיבלו כשנרשמו לראשונה במועדון הגזע של קנדה בסוף שנות ה-50.

מראה חיצוני

הנובה סקוטיה דאק טולינג רטריבר הוא כלב ציד פעיל בגודל בינוני, בעל זנב פלומתי וייחודי ורגליים המצוידות בקרומי שחיה.  

תכונות אופי של גזע הנובה סקוטיה דאק רטריבר

הטולר הוא כלב נבון וחברותי שמסתדר עם אנשים ונהנה משהייה מחוץ לבית. כאשר מרגילים אותו לחברה מגיל צעיר הוא יגלה נאמנות ומסירות, שנשארו איתו מהימים בהם היה מלווה ציידים לכל מקום ועובד איתם בשיתוף פעולה מלא. הוא מתאים יותר למשפחות שאינן חיות באזור עירוני סואן, כדי שיתאפשר לו לצאת לשטח לעתים קרובות.

אילוף והתנהגות של גזע הנובה סקוטיה דאק רטריבר

מדובר בגזע כלבים שאינו קשה לאילוף משום שהוא נבון מאוד ולומד מהר, ואפילו אוהב לעבוד למען האדם המטפל בו. אילוף נכון יאפשר לו להצליח במשחקי כדור ובמבחני אג'יליטי, הכוללים מסלולי מכשולים. נראה כי יש לו כישרון גם לגישוש.

רמות אנרגיה

גבוהות. בדומה לכלבי ציד אחרים, גם הנובה סקוטיה דאק טולינג רטריבר נהנה יותר מכל כשיש לו הזדמנות להתרוצץ בחוץ, לשחק ולהחזיר חפצים. המשפחה המושלמת עבורו תהיה פעילה ואוהבת טיולים, והוא ישמח להצטרף לכל אחד מהם ולהיות האחרון שחוזר מהם הביתה. 

התאמה לילדים

גבוהה. יש להרגיל את הכלבים הללו לילדים כבר מתקופת הגורות, אבל לאחר מכן הם צפויים לגלות נאמנות וחיבה גבוהות מאוד לאחים החדשים שלהם.  מטבע הדברים, הפעילות המשותפת החביבה על השובבים האלה תהיה משחק ממושך בכדור.

שגרת טיפוח

גבוהה. יש להרגיל את הכלבים הללו לילדים כבר מתקופת הגורות, אבל לאחר מכן הם צפויים לגלות נאמנות וחיבה גבוהות מאוד לאחים החדשים שלהם.  מטבע הדברים, הפעילות המשותפת החביבה על השובבים האלה תהיה משחק ממושך בכדור.