פודל מיניאטורי
Poodle Miniature

ארץ מקור
צרפת/גרמניה
משקל ממוצע
13 ק"ג
גובה ממוצע
30 ס"מ
רמת אנרגיה
גבוהה

שמות נוספים

קארניש

ההיסטוריה של גזע הפודל המיניאטורי

הפודל המיניאטורי קיים לפחות 500 שנים. הוא פותח מהפודל הרגיל, על ידי אנשים שהיו מעוניינים בגרסה מוקטנת של הפודל הגדול שתהיה נוחה יותר לגידול וחסכונית יותר מבחינת תזונה. בהמשך, הפודלים המיניאטוריים הפכו לנפוצים בקרקסים, בזכות העובדה שהם נוחים לאילוף, חכמים מאוד ולהוטים לרצות. 

מראה חיצוני

מדובר בכלב בעל מראה אצילי, עיניים כהות ומבט נבון וערני. פרוות הכלב שופעת, מסולסלת ולעתים מעוצבת. הפודלים המיניאטוריים נעים בהילוך חינני וקופצני.

תכונות אופי של גזע הפודל המיניאטורי

לפודל המיניאטורי אין כל בעיה להסתדר עם כל אחד, החל מחתולים ועד לשרקנים. הם ערניים ושופעי חיבה, אוהבים להיכלל בכל פעילות משפחתית ונהנים מאוד מחיי המשפחה. הפודלים הזעירים מסתגלים לחיים במקומות קטנים, כל עוד הם זוכים לפעילות מספקת. הם יכולים לשמש כלבי שמירה טובים, כיוון שהם מתריעים על בואם של אורחים אולם אינם נוהגים בתוקפנות. 

אילוף והתנהגות של גזע הפודל המיניאטורי

הפודל המיניאטורי נבון ביותר ולהוט לרצות. תכונות אלה הופכות אותו לגזע כלבים נוח מאוד לאילוף. רוב הפודלים המיניאטורים רגישים לאינטונציה קולית, מה שעוזר להם להבין פקודות. בעלי פודלים זעירים רבים שהשתמשו בשיטות אילוף עדינות ועקביות, איפשרו לכלבי הפודל שלהם להצטיין במבחני משמעת ומסלולי מכשולים.

רמות אנרגיה

גבוהות. הפודל המיניאטורי הוא גזע כלבים פעיל למדי, אשר אוהב לצאת לטיולים ונהנה במיוחד ממשחקים. מומלץ לספק לפודל הזעיר פעילות נוספת, כדי לאפשר גירוי מחשבתי במקביל לגירוי הגופני. 

התאמה לילדים

בינונית. מדובר בכלבים מהסוג שיכול להתחבר עם כל חיה או אדם, אבל בשל גודלם הזעיר יש להתנהל מולם בעדינות. ילדים קטנים לא תמיד מודעים לאופן בו יש לנהוג בכלבים קטנים, ועלולים לנהוג בהם כפי שנוהגים בצעצוע. כדי להימנע מפגיעה אפשרית, חשוב להסביר לילדים את הדרך הנכונה לשחק עם הפודל המיניאטורי, ולהשגיח על האינטראקציה ביניהם לאורך תקופת ההיכרות.

שגרת טיפוח

הפודלים המיניאטוריים אינם משירים שיער ובחלק מהמקרים גם אנשים שסובלים מאלרגיה מצליחים להימצא על ידם. עם זאת, פרוותם דורשת טיפוח רב, ומחייבת תספורות מקצועיות בנוסף לסירוק והברשה בבית. בנוסף, חשוב לנקות את אוזני הפודל לעתים תכופות כדי למנוע דלקות. מומלץ גם להבריש את שיני הכלב באופן יומיומי כדי למנוע הצטברות אבנית שעלולה לגרום לדלקת חניכיים.