שנאוצר ענק
Schnauzer Giant

ארץ מקור
גרמניה
משקל ממוצע
42 ק"ג
גובה ממוצע
65 ס"מ
רמת אנרגיה
גבוהה

שמות נוספים

Riesenschnauzer

ההיסטוריה של גזע השנאוצר הענק

כלבי שנאוצר מופיעים ביצירות אמנות ובפסלים כבר במאה ה-15. שנאוצר ענק הוא אחד משלושה סוגי שנאוצר עיקריים, כאשר בנוסף אליו קיימים כיום גם שנאוצרים בינוניים שגובהם אינו עולה על 50 ס"מ ושנאוצרים ננסיים. השנאוצר הענק התפתח על בסיס השנאוצר הבינוני, וכנראה שהוא חולק מאפיינים גם עם האפנפינצ'ר. במקור, שימש גזע כלבים זה כרועה בקר ובמאה ה-19 הפכו הכלבים הגדולים לנפוצים גם ככלבי שמירה בערים. במהלך מלחמות העולם הם שימשו לעבודות שיטור וצבא, והדבר כמעט וגרם להיכחדותם. שנאוצרים ענקיים הגיעו לארצות הברית באזור שנת 1909, ובהמשך התפשטו גם לארצות נוספות. כיום הם משמשים ברחבי אירופה לעבודות שיטור וביטחון, וכמובן גם ככלבי משפחה אוהבים.

מראה חיצוני

שנאוצר ענק הוא כלב גדול, מוצק ושרירי, שנראה כמעט רבוע בצורתו. שיער הגבות, השפם והרגליים שלו ארוך משאר שיער גופו, מה שמקנה לו מראה ייחודי ומזוקן. 

תכונות אופי של גזע השנאוצר הענק

מדובר בכלבים ערניים ופעילים, שעשויים להיות עקשנים ונחושים וזקוקים ליחס המתאים כדי שיצליחו להשתלב היטב במשפחה. לרוב הם הופכים לכלבים של איש אחד או של משפחה אחת, ויכולים להתגלות כטריטוריאליים מאוד. מדובר בסוג הכלבים שימהר להתריע בפני משפחתו על זרים שמתקרבים לשטח שלו, מה שהופך אותו לכלב שמירה מצוין. כלבי גזע זה מסתדרים היטב עם כלבים אחרים, חיות בית וילדים, ומתאימים במיוחד למשפחה פעילה וספורטיבית. 

אילוף והתנהגות של גזע השנאוצר הענק

שנאוצר ענק הוא כלב נבון שניתן לאילוף בקלות. עם זאת, אילוף יעיל צריך להיות עקבי וסבלני, מאחר שהכלב יכול להיות עיקש למדי. חשוב להתחיל את האילוף כבר מגיל צעיר, ולשלב אותו יחד עם חשיפה מסודרת לבעלי חיים ולאנשים חדשים.

רמות אנרגיה

גבוהות. שנאוצר ענק נהנה מפעילות וממשחק מחוץ לבית. הוא זקוק למקום שמותאם לריצה, ונמשך מאוד למרחבים בהם הוא יכול להתרוצץ באופן עצמאי. צרכים אלה בשילוב עם גודלו, הופכים אותו לכלב שמתאים יותר לבתים עם חצרות או מושבים, מאשר לחיים בדירה.

התאמה לילדים

גבוהה. השנאוצר הענק נמשך לכל מי שחולק עמו את האהבה למשחקים, וילדים הם הפרטנרים הטבעיים עבורו ל"פשע" המושלם. שני הצדדים יכולים לבלות יחד בנעימים, אבל חשוב לפקח על המשחק שלהם. כלבי שנאוצר ענק עלולים לשחק בחוסר זהירות, וחשוב לוודא שאופן המשחק לא יהפוך למסוכן עבור ילדים צעירים. 

שגרת טיפוח

פרוות שנאוצר ענק הינה נוקשה, זיפית וקצרה, ובעלת שכבה תחתונה צפופה. יש לבצע הברשה כוללת של גזע כלבים זה לפחות אחת לשבוע.