סינגפורה
Singapu

ארץ מקור
סינגפור

ההיסטוריה של גזע הסינגפורה

חתול סינגפורה הוא גזע החתולים הקטן ביותר בעולם. כפי שמעיד שמו, מקורו של גזע חתולים זה בסינגפור, בה הוא נחשב בעבר ל"חתול הביבים" משום שנהג לישון בתעלות הניקוז ולחיות בביוב. זו גם הסיבה למידותיו הקטנות. ההנחה היא שהגזע קיים במשך שלוש מאות שנה ומוצאו בחתולים מכל רחבי העולם שהגיעו לסינגפור על סיפונן של אוניות והזדווגו עם חתולי הבר המקומיים. הרשויות התייחסו אליהם כאל מטרד ומדי פעם אף השמידו אותם. מדיניות החיסול הייתה נפוצה כל כך, עד שבשנת 1974 נותרו בחיים רק שלושה מגזע חתולי הסינגפורה והם הועברו לארצות הברית בחברת חתול רביעי שהתגלה בשנת 1980. ארבעת החתולים האלה הפכו לאבותיו של הגזע המוכר כיום. בשנים האחרונות הופכים הסינגפורה לנפוצים יותר גם בארצות נוספות.

מראה חיצוני

הסינגפורה מזכיר את החתול האביסיני, אם כי הוא קטן ממנו בהרבה. הראש שלו מעוגל, שערות השפם מודגשות ואפו רחב. אוזניו הגדולות, בעלות הבסיס הרחב, הופכות לצרות יותר באזור הקצה המחודד שלהן. עיני חתול הסינגפורה גדולות ושקדיות, וצבען יכול להיות חום, ירוק או צהוב. למרות מידותיהם הקטנות, לחתולים אלה גוף מוצק ושרירי. הזנב שלהם פרופורציונאלי לגודלם.

תכונות אופי של גזע הסינגפורה

בדומה לרוב גזעי החתולים האוריינטליים, גם חתול הסינגפורה שופע חיבה וידידותי. עם זאת, בניגוד לחתול הבלינזי למשל, הוא מתאפיין בקול שקט יותר ובאיפוק. חתולי סינגפורה לא יסתובבו סביב בני הבית תוך השמעת יללות בלי פוסקות, אך עדיין ישמחו להימצא בקרבתם. אלה חתולים שאוהבים חברת אדם ונהנים לשבת בחיק בעליהם או על כתפיהם. נראה כי הם מעדיפים להימצא רוב הזמן מעל לגובה הקרקע, ולעתים קרובות מחפשים תנוחה שתספק להם תצפית נוחה. כך שניתן יהיה למצוא אותם מתבוננים במתרחש בבית ממדף הספרים או ממרומי הארון. 

כאשר הם אינם מנמנמים הסינגפורה פעילים, מלאי חיים ונוטים להישאר בעלי אופי גורי גם בבגרותם ומוכנים תמיד לשחק. הם לומדים במהירות וייהנו לקחת חלק במשחקים שונים עם שאר המשפחה. גזע חתולים זה אוהב חמימות ולכן מתאים במיוחד לשמש כחתול בית, משום שאין לו שום רצון לצאת אל הקור ואי הנוחות שבחוץ. 

שגרת טיפוח

פרוותם הקצרה של חתולי סינגפורה הופכת את מלאכת הטיפוח שלהם לפשוטה יחסית. הם ילקקו את עצמם במטרה לטפח את הפרווה ולנקות אותה מלכלוך, ותוכלו לסייע להם מדי פעם על ידי הברשת הפרווה בעדינות.