סלוגי
Sloughi

ארץ מקור
צפון אפריקה
משקל ממוצע
24 ק"ג
גובה ממוצע
65 ס"מ
רמת אנרגיה
גבוהה

שמות נוספים

גרייהאונד ערבי

ההיסטוריה של גזע הסלוגי (גרייהאונד ערבי)

הגרייהאונד הערבי או בשמו הפופולארי הסלוגי הוא באמת היסטוריה מהלכת. קיימות הוכחות לקיומם של כלבי סלוגי כבר במצרים העתיקה, ואכן, גופה חנוטה של כלב מסוג זה נמצאה באחד הקברים. בעיני השבטים הבדואים הסלוגי הוא כלב מקודש, שמוערך לא פחות מסוס ערבי. בימי השייח'ים הגדולים כלב הסלוגי נחשב לרכוש יקר ערך, ואפשר רק לתאר מה היה קורה אילו מישהו היה מנסה לפגוע בכלב כזה. כאשר בדואי מגיע לביקור, הסלוגי שלו זוכה לכבוד של אורח מן המניין, ובני השבט מוותרים בשמחה על השמיכה שלהם לטובת סלוגי שסובל מקור. מוות של כלב סלוגי מלווה בצער רב, ובעליו מתאבלים על לכתו של הכלב בכבוד הראוי לו.

מראה חיצוני

הסלוגי הוא כלב בינוני בעל פרווה קצרה. יש הטוענים כי כלב הסלוגי הוא למעשה גרסה קצרה קצרת פרווה של הסלוקי, אך מנגד רבים מתנגדים לה וטוענים שמדובר בשני גזעים נפרדים.

תכונות אופי של גזע הסלוגי

כלבי הסלוגי מסורים למשפחתם בצורה יוצאת דופן, ומתקשים מאוד להחליף בית אם הדבר נדרש מהם. לא מדובר בכלב מרעיש או נבחן יתר על המידה, והוא אוהב לעסוק בכל פעילות שמאפשרת לו לצאת מהבית.  בעיני כלב הסלוגי שלא עבר תהליך חיברות בגיל צעיר, חתולים וחיות קטנות אחרות עלולים להיתפס כטרף. מאחר שצריך להקדיש זמן רב לאילוף ולהפעלה שלו, גזע זה אינו מתאים לאנשים ששעות הפנאי שלהם מועטות.

אילוף והתנהגות של גזע הסלוגי

כלבי הסלוגי הם כלבים נבונים שאוהבים ללמוד, ומגלים צייתנות גבוהה למדי. האילוף צריך להיות עקבי ועל הסוציאליזציה להתחיל כבר בשלב מוקדם בחייהם.

רמות אנרגיה

גבוהות. כלבי הסלוגי הם ציידים בכל רמ"ח איבריהם, וכאשר הם עולים על נתיב ריח – הם לא יפסיקו לרוץ אחריו. הם דורשים פעילות רבה ומגוונת לאורך כל היום, כך שגידול שלהם בבית עשוי להוות אתגר לא קטן.

התאמה לילדים

גבוהה. בדומה לרוב כלבי הציד, גם כלבי סלוגי רוחשים חיבה לילדים. הפעלתנות של הדור הצעיר והאהבה שלו לגירויים סביבתיים כובשת את כלבי הסלוגי, והם ישמחו לצרף את הצעירים שבחבורה ל"מסע הציד" שלהם ברחבי החצר.

שגרת טיפוח

הגרייהאונד הערבי (הסלוגי) הוא גזע כלבים נקי וקל לטיפוח, שאינו אוהב לכלוך ומנקה את עצמו ממש כמו חתול במקרה שפרוותו מתלכלכת. כדי לעזור לו, ניתן להבריש את הפרווה הקצרה באמצעות כפפת גומי.