סנואו שו
Snowshoe

ארץ מקור
ארצות הברית

ההיסטוריה של גזע חתולי הסנואו-שו

סנואו שו הוא גזע חתולים אמריקני, שמקורו בהכלאה בין חתול סיאמי לבין חתול אמריקני קצר-שיער שבוצעה בשנות ה-60. שלושה מבין הגורים שנולדו היו בעלי כפות רגליים לבנות, מה שעורר את סקרנותם של חובבי חתולים רבים והיווה את המקור לשמו של הגזע. מגדלי החתולים הכירו ביופיים הייחודי של סוג החתולים החדש והבטיחו את הישרדותם, כך שנכון להיום מאגר הגנים של גזע חתולים זה גדול למדי. מאחר שמקור הגוונים של חתול הסנואו-שו מבוסס על גנים רצסיביים, קשה לחזות מראש את לידתם של חתולים מסוג זה והם עדיין נדירים יחסית לאחרים. עם זאת, בשנים האחרונות הגזע הופך לפופולרי יותר ויותר ברחבי ארצות הברית ובמדינות נוספות בעולם.

מראה חיצוני

גזע חתולים זה מתאפיין בגודל בינוני. חתולי סנואו שו הם בעלי גוף אתלטי, שמשלב בין המראה המוצק של החתול האמריקני קצר-השיער לבין האלגנטיות והגמישות של החתול הסיאמי. העיניים של חתולי הגזע גדולות ומלוכסנות, והאוזניים גדולות, מחודדות ומרוחקות זו מזו. כשמרימים חתול סנואו-שו, הוא צפוי להיות כבד יותר מכפי שהוא נראה. הרגליים שלו בינוניות באורכן והזנב באורך בינוני ומסתיים בקצה מעוגל. כפות הרגליים, כפי שניתן להבין משמו, הן בגוון בהיר יותר מיתר גופו – מה שמקנה לו מראה של חתול שנועל מגפיים לבנים.

תכונות אופי של גזע חתולי הסנואו-שו

סנואו שו הוא חתול נבון שאוהב לשהות בחברת אנשים. מדובר בחתול מלא חיים שמעדיף להימנע מלהישאר לבד, ומגלה סקרנות רבה כלפי כל מה שקורה סביבו. כך שבעלי חתולי סנואו שו צפויים לראותם מתלווים אליהם לכל מקום ברחבי הבית, החל מהסלון ועד לחדר האמבטיה. אלה חתולים דברנים בעלי קול נמוך, שישמחו להביע דעה כשהדבר נחוץ לדעתם – והוא לרוב נחוץ. הצורך של הסנואו שו בחברה עלול לגרום לו לתחושת בדידות ושעמום אם הוא גדל במשפחה שנמצאת מחוץ לבית לאורך היום. מסיבה זו, מומלץ לגדל את החתולים הללו בזוגות. חתולי הסנואו שו אוהבים לשחק זה עם זה ויוכלו לבדר האחד את השני לאורך שעות ארוכות. בנוסף, ניתן ללמד אותם להביא חפצים כפי שמלמדים כלבים. החתולים הללו עליזים ואנרגטיים, אך לא חסרי מנוחה. כך שהם יכניסו שמחה לבית מבלי להפוך למטרד משום בחינה.

שגרת טיפוח

הסנואו שו שייך למשפחת החתולים קצרי השיער. הטיפול בפרוותו פשוט ונוח, וניתן לבצע אותו באמצעות מברשת עדינה שמותאמת לחתולים. ככלל, החתולים הללו מנקים את עצמם ביעילות, וניתן לשפר את התוצאות באמצעות הברשתם אחת לשבוע.