טרייר אירי רך פרווה
Soft Coated Wheaten Terrier

ארץ מקור
אירלנד
משקל ממוצע
18 ק"ג
גובה ממוצע
45 ס"מ
רמת אנרגיה
גבוהה

שמות נוספים

וויטן, טרייר וויטן אירי רך פרווה

ההיסטוריה של גזע הטרייר האירי רך הפרווה

הטרייר האירי רך הפרווה, "הכוח הסודי" של איכרים איריים כנגד מזיקים, גודל ופותח במשך יותר ממאתיים שנה והפך למחסל עכברים מומחה ולכלב חווה מצוין. גזע כלבים זה הוכר לראשונה על ידי מועדון הגזע האירי בשנות ה-30 ועל ידי מועדון הגזע הבריטי בראשית שנות ה-40. מדובר בטרייר האירי המקומי הוותיק ביותר, ולפי האירים הוא מהווה הוכחה לכך שיכולת הגידול שלהם אינה מסתכמת בסוסי מרוץ.

מראה חיצוני

הטרייר האירי רך השיער הוא כלב בינוני בעל פרווה מסולסלת, משיית וייחודית. יש לו זנב קצר והבעת פנים ידידותית ונעימה.

תכונות אופי של גזע הטרייר האירי רך הפרווה

כלבי הטרייר האירי הם בעלי אישיות חזקה ואוהבי שעשועים. הם יישארו נאמנים, אוהבים ומרוצים כל עוד ירגישו שכוללים אותם בכל פעילות מעניינת שמתרחשת בבית. יכולתם להתפרע עשויה לגרום מדי פעם לדאגה, בייחוד אם היא מתרחשת באמצע הרחוב, אבל מדובר בצורת התנהגות שהיא בבסיסה מאפיין של כלב תוסס ו"פלפלי". מכיוון שמדובר בצייד, הטרייר האירי עשוי להתקשות להתמודד עם בעלי חיים קטנים. יש לפקח על כל אינטרקציה כזו, ולהתחיל בתהליך החיברות שלו עם חיות אחרות כבר בגיל צעיר.

אילוף והתנהגות של גזע הטרייר האירי רך הפרווה

הטרייר האירי הוא גזע כלבים נבון ולומד מהר, אבל יכול להיות גם עקשן ועצמאי מדי פעם. חשוב לאלף אותם באופן עקבי, ולהתחיל מוקדם ככל האפשר.

רמות אנרגיה

גבוהות. הטרייר האירי רך הפרווה זקוק לפעילות ואוהב אותה. אם יחוש בשעמום ויצטרך להתמודד עם חוסר מעש, הוא עלול להתפרע בבית כדי לזכות בתשומת הלב החסרה. 

התאמה לילדים

גבוהה. הטרייר האירי עסוק בחיפוש אחר חברים למשחק, כך שילדים הם השותפים הטבעיים ביותר שלו. כאשר הם גדלים יחד, אפשר להיות בטוחים שהם יהפכו לבלתי נפרדים זה מזה. עם זאת, חוש הצייד של הטרייר האירי נמצא תמיד במקום הראשון מבחינתו. אם הוא יבחין בטרף חדש ויהיה מעוניין להשיג אותו, הוא עלול לפגוע בילדים קטנים שיעמדו בדרך אל המטרה.

שגרת טיפוח

הפרווה המשיית של כלב הטרייר האירי, בעלת הסלסול העדין, אינה נושרת על בסיס קבוע. יש לסרק אותה בקביעות כדי לשמור על מראה נקי ובוהק ולמנוע קשרים.