טיפאני
Tiffanie

ארץ מקור
בריטניה

ההיסטוריה של גזע חתולי הטיפאני

חתול טיפאני הוא החבר היחיד בקבוצת החתולים האסייתית שמתהדר בפרווה חצי-ארוכה. הקבוצה האסייתית נוצרה במקרה וללא הכוונת מגדלים, כתוצאה ממפגש בין צ'ינצ'ילה זכר לבין נקבת בורמזי. הגורים של הזוג הייחודי זכו להתלהבות רבה ואומצו במהירות, והעניין יוצא הדופן שעוררו הוביל לביצוע של זיווג חוזר שהיווה את ראשית התפתחותו של גזע חתולים חדש. במהלך תכנית הגידול של החתולים האסייתיים נולדו מספר גורים בעלי פרווה ארוכה יותר, ששימשו ליצירת הסוג היפה שזכה בהמשך לשם טיפאני. 

מראה חיצוני

חתולי הטיפאני מזכירים במידת מה את חתולי הבורמילה, קרובי משפחתם שמשתייכים גם הם לקבוצה האסייתית, אך בעלי פרווה ארוכה משלהם. פרוותם הרכה יכולה להיות בעלת גוון אחיד או מפוספס, ולהתהדר בגוונים שונים החל מחום-צהבהב ועד לחום שוקולדי. עיניו של חתול טיפאני מרוחקות זו מזו וצורתן הייחודית אינה שקדית ואינה עגולה. העיניים יכולות להיות בכל גוון, החל בזהוב וכלה בירוק. גופם של חתולי טיפאני חזק ושרירי.

תכונות אופי של גזע חתולי הטיפאני

חתול טיפאני הוא גזע חתולים ידידותי ואוהב אדם. החתולים מקבלים אורחים חדשים בברכה, מלווים את בני הבית לכל מקום ורוצים להיות חלק מכל התרחשות ולא לפספס אף רגע. מדובר בחתולים סקרנים מאוד, שעלולים לצאת מבעד לכל חלון או דלת שנותרו ללא השגחה במטרה לגלות מה חדש בעולם שבחוץ. מאחר שחתולי הטיפאני נהנים מאוד ממעמדם כחתולי בית, בסופו של כל מסע כזה הם ישמחו לחזור אליו. אבל מכיוון שיציאה אל רחוב הומה היא לא תמיד רעיון מוצלח, חשוב לשמור על בטיחותם וכדאי להגביל אותם להימצאות בבית או לגינה מגודרת. 

כדי שלא ישתעממו עד לשובכם הביתה, חשוב להשאיר להם מספיק צעצועים ולוח גירוד איכותי. אם יש לכם אפשרות לאמץ חתול נוסף, הוא ישמש חבר נהדר עבור חתול הטיפאני שלכם. חשוב לזכור שיותר מכל דבר, חתולי הטיפאני ישמחו לשחק יחד אתכם וייהנו מאוד ממשחק גם עם ילדי הבית. 

שגרת טיפוח

חתולי טיפאני הם בעלי פרווה ארוכה למחצה, ולרוב יבלו זמן רב בניקוייה במטרה להסיר שיערות מתות או לכלוך שהצטבר על גביה. כדי להפחית הופעה של כדורי פרווה ולעזור להם במטלת הטיפוח החשובה, מומלץ להבריש אותם בקביעות באמצעות מברשת שמתאימה לחתולים. מאחר שהטיפאני הם חתולים חובבי חברה וליטופים, חלקם עשויים אפילו ליהנות מזמן הבילוי המשותף הזה.