וסט היילנד וייט טרייר
West Highland White Terrier

ארץ מקור
סקוטלנד
משקל ממוצע
8 ק"ג
גובה ממוצע
26 ס"מ
רמת אנרגיה
גבוהה

שמות נוספים

ווסטי

ההיסטוריה של גזע הווסט היילנד ווייט טרייר

הווסט היילנד ווייט טרייר גודל לצורך ציד לוטרות, שועלים ומזיקים. גזע כלבים זה שייך לשושלת שאליה משתייכים גם הטריירים מסוג סקוטי, קיירן ודאנדי דינמונט. לצורך יצירת הגזע החדש, נבחרו גורים לבנים מתוך כלבי טרייר גסי פרווה שגודלו בסקוטלנד. קיימות אפילו עדויות כתובות לכך שהמלך ג'יימס ה-1, ששלט באנגליה בשנות ה-20 של המאה ה-17, ביקש לקבל "כלבי יבשה קטנים ולבנים" מאזור ארגייל שבסקוטלנד, וכפי הנראה כוונתו הייתה לווסט היילנד. 

ייתכן שמפתח גזע הווסט היילנד היה קולונל מלקולם, שירה בתאונה מצערת בטרייר האהוב עליו ונשבע שמאותו יום ואילך יגדל רק טריירים לבנים. במהלך התערוכות הרשמיות הראשונות שנערכו בסוף המאה ה-19 הכלבים הוצגו כ"טריירים סקוטיים לבנים", עד שבשנת 1908 סווגו בשם וסט היילנד וייט טרייר.

מראה חיצוני

הפרווה היפה והסבוכה, אף הכפתור והאוזניים הקטנות והזקופות, מעניקים לגזע תדמית מתוקה ומתרפקת. גופם של כלבים אלה קומפקטי ולראשיהם מראה שועלי. עם זאת, סימן ההיכר העיקרי שלהם הוא הפרווה. מדובר בפרווה כפולה, שהשכבה החיצונית שלה ישרה ונוקשה ואילו השכבה התחתונה רכה ושופעת. 

תכונות אופי של גזע הווסט היילנד ווייט טרייר

כלבי וסט היילנד וייט טרייר הם כלבים בעלי אופי חצוף, בטוח ושופע חיבה. מדובר בכלבים ערמומיים ועיקשים, אולם נאמנים עד מאוד למשפחותיהם. הם מסתדרים לא רע עם כלבים אחרים בני גזעם, אך יש לחשוף אותם לחתולים בגיל צעיר מאוד, שכן יש להם נטייה לרדוף אחריהם בגיל מבוגר יותר. אם עליהם לחיות בחברת כלבים אחרים, חשוב לאלף אותם אחרת הם מסוגלים להיות דומיננטיים למדי. הערנות והאומץ שלהם הופכים אותם לכלבי שמירה ראויים. 

אילוף והתנהגות של גזע הווסט היילנד ווייט טרייר

וסט היילנד וייט טרייר הם כלבים נבונים אולם יכולים להיות שובבים למדי, ולכן יש לנהוג בעקביות באילוף שלהם.

רמות אנרגיה

כלבי הווסט היילנד ווייט טרייר אינם היפראקטיביים אך עדיין זקוקים לזמן פעילות קבוע. מדובר בכלבים אנרגטיים שאוהבים לשחק בכדור ונהנים מחפירות. חלקם עלולים גם לצאת להרפתקאות חדשות באופן עצמאי, כך שיש להקפיד על גידור החצר ולא להשאיר אותם מחוץ לטווח הראייה. 

התאמה לילדים

גבוהה. בשונה מסוגי כלבים עדינים ושלווים כמו למשל כלבי וויפט, הווסט היילנד ווייט טרייר הם כלבים שאוהבים מאוד משחקים בחברה. היכולת שלהם להתמודד גם עם צורת המשחק של ילדים, בבית ומחוצה לו, הופכת אותם לשותפים מצוינים שישמחו לבלות איתם זמן לאורך כל היום. 

שגרת טיפוח

פרוותו של גזע כלבים זה קשה, לכן אין לרחוץ אותו לעתים קרובות מדי. כאשר הכלב מלוכלך, מומלץ להניח לבוץ להתייבש ורק לאחר מכן להבריש אותו. יש לקחת אותו לספר מקצועי על מנת להסיר שיערות מתות באופן ידני פעמיים או שלוש פעמים בשנה. בשאר הזמן, כל שנדרש כדי להסיר שיער הוא הברשה שבועית אחת.