האם חתולים שותים חלב

הדבר היחידי שחתולים צריכים באמת לשתות כדי להימנע מהתייבשות הוא מים. למרות האמונה הרווחת, חלב אינו טוב לחתולים ועדיף להם להתרחק ממוצרי חלב.

האם חתולים יכולים לשתות חלב? הדימוי של חתול שותה בשמחה חלב היא תמונה שכיחה כל כך שאנשים רבים אפילו לא מפקפקים בה. אבל זה עשוי להפתיע אותך לדעת, שלגימה מחלב פרות למעשה מזיקה לבריאות שלהם, לא משנה כמה הם אוהבים את הטעם שלו.

באופן אידיאלי, יש לתת לחתולים לשתות רק מים. עם זאת, חשוב שהחתול שלך לא יהיה מיובש, במיוחד אם יש לו בעיות בריאותיות כגון מחלת כליות. יש חתולים שממש לא מתלהבים מהטעם של המים, אבל יש כמה טריקים שאתה יכול לנסות כדי לעודד צריכת מים מוגברת.

האם חתולים יכולים לשתות חלב?

האם חלב רע לחתולים? כן.

רוב החתולים אינם סובלניים ללקטוז, וצריכת מוצרי חלב עלולה להוביל לשלשולים והקאות. קיימות מספר אפשרויות לחלב חתולים שעוצבו במיוחד ומכילות לקטוז מופחת. עם זאת, יש להאכיל אותם רק במידה. גורי חתולים ישתו חלב אמם במהלך השבועות הראשונים לחייהם, או "חלב פורמולת חתלתולים" שתוכנן במיוחד במידת הצורך. עם זאת, הם יגמלו לחלוטין בסביבות גיל 8-9 שבועות.

לגורי חתולים יש אנזים בקיבה שמאפשר להם לפרק לקטוז מחלב אמם, אבל לחתולים בוגרים אין את האנזים הזה והם מאבדים את היכולת לעכל סוכרי חלב. ואילו הלקטוז בחלב עלול לגרום לקלקול קיבה כאשר הוא מתחיל לתסוס.

למה חתולים אוהבים חלב?

חתולים אוהבים את טעם החלב כי הוא עשיר בשומן. לעתים קרובות הם יבחרו לשתות אותו גם אם זה גורם לקלקול קיבה. אם החתול שלך ניזון מתזונה איכותית ומאוזנת הוא לא צריך את השומן הנוסף הקיים בשתיית חלב, לא משנה כמה הוא אוהב את זה.

אם החתול שלך שתה מעט חלב, שים לב עבור כל סימן של הקאות או שלשולים ופנה לווטרינר שלך לטיפול בבעיה.

מה שותים חתלתולים?

חתלתולים צעירים ישתו חלב אמם עד שייגמלו. צריכה להיות להם גם גישה חופשית למים טריים של אמם וכתוצאה מכך הם יתחילו לחקות את אופן השתייה שלה.

מגיל 4 שבועות בערך הם יתחילו לחקור מזון מוצק ולשתות יותר מים לצד חלב האם.

האם חתולים יתומים יכולים לשתות חלב?

אם אתה מגדל חתלתול יתום, או שאין באפשרותו לשתות את חלב האם מסיבה אחרת, עליך להאכיל אותו בפורמולת חלב מיוחדת לגורי חתולים. אין צורך להשתמש בחלב רגיל ממין אחר, מכיוון שהוא לא יכיל את האיזון הנכון של חומרים מזינים להתפתחותם. החלב הראשון שהאם מייצרת נקרא קולוסטרום. חלב זה עשיר בנוגדנים ועוזר להעביר חלק מהמערכת החיסונית שלה לגורי החתולים. אם חתלתול אינו מסוגל לשתות קולוסטרום מאמו, יש להתייעץ עם הווטרינר שלך לגבי כך.

מתי כדאי להתחיל לתת לגורים מים?

גורי חתולים יתחילו בדרך כלל להיגמל בסביבות גיל שלושה עד ארבעה שבועות, ובשלב זה הגיע הזמן להתחיל לתת להם מעט מזון מוצק. במקביל, כדאי לספק להם מי שתייה טריים ונקיים בקערה רדודה.

מה שותים חתולים?

חתולים בוגרים צריכים לשתות רק מים כחלק מתזונה בריאה ומאוזנת. הכמות אותה הם שותים תלויה במספר גורמים, כולל גילם, גודלם והאם הם אוכלים מזון רטוב או יבש.
אם לחתול שלך יש בעיה בריאותית בסיסית כמו מחלת כליות כרונית, חשוב במיוחד שהוא לא יהיה מיובש. אם החתול שלך לא שותה מים טריים, אז אתה יכול לנסות להרתיח קצת חזה עוף או דג לבן ולתת לחתול שלך את נוזלי הבישול בכדי לפתות אותם (הם לא אמורים להכיל מלח או שמן). אתה יכול גם לשאול את הווטרינר שלך אם זה נכון לבצע החזרת נוזלים דרך הפה. הנוזלים האלה יהיו לעתים קרובות בטעם בשרני ויכולים להיות פופולריים יותר ממים רגילים. אפשרות נוספת עשויה להיות מזרקת שתייה לחיות מחמד, מכיוון שחלק מהחתולים מעדיפים זאת על פני קערות מים.

אם תחליט לתת לחתול שלך 'חלב לחתול' מחנות חיות המחמד כפינוק, וודא שהם עדיין נהנים מתזונה מאוזנת ובריאה ושהפינוק שלהם הוא חלק מקצבת המזון היומית שלהם. הדבר החשוב ביותר לזכור הוא שמים טריים ונקיים צריכים להיות זמינים לחתול ולחתלתול הנגמל (או הגמול) בכל עת.