חטיפים ופינוקים לחתול שלך

כבעלים של חתול, אתה תדע כמה זה יכול להיות מפתה לתת לחבר הפרוותי שלך פינוקים וחטיפים לאכול לצד הארוחות העיקריות שלו.
נתינת שאריות מהשולחן עבור הרבה אנשים, היא דרך להפגין חיבה לחתול שלך. עד כמה שזה מקסים למשוך את תשומת הלב של החתול היקר שלך ולגרום להם לאכול מהיד שלך, פשוטו כמשמעו, עדיף להשתמש בפינוקים לחתולים באופן ספורדי ובגבולות מסוימים. בכתבה זו נסביר איך להתאים את זמן הטיפול הנכון, כמה פינוקים ביום להאכיל את חיית המחמד שלך וממה להימנע.

איך לבחור חטיף לחתול?

כשזה מגיע לפינוקים וחטיפים לחתולים, הכוונות שלך אולי טובות, אבל העובדה היא שמזונות בני אדם יכולים להיות עשירים מאוד בקלוריות ומלח, ולעתים קרובות חסרים רבים מהרכיבים התזונתיים החיוניים שהחתול שלך צריך. המשמעות היא שאתה מסתכן בהאכלת יתר ו/או מפר את איזון התזונה של החתול שלך. החדשות הטובות הן שהרבה מהפינוקים המיוצרים לחתולים זמינים גם - אלה עשויים לתמוך בבריאות מערכת העיכול או השיניים, או כפינוק או פרס מיוחד במיוחד עבור חברך החתולי.

כמה חטיפים לחתול לתת ביום?

חטיפי חתול מכילים קלוריות ובדרך כלל אינם שלמים ומאוזנים. הם אמורים להינתן רק כפינוק מדי פעם. לכן חשוב שבכל פעם שאתה נותן חטיפים לחתולים, תקטין את הארוחה העיקרית שלהם בכמות קלורית שוות ערך. כדאי גם להגביל את פינוקי החתולים ללא יותר מ-10% מסך צריכת הקלוריות היומית שלהם, כדי שלא תפר את האיזון של התזונה הכוללת של החתול.

האם חלב נחשב לפינוק לחתול?

שמעת פעם על האמרה 'החתול ששמר על השמנת'? המסורת מספרת שחתולים אוהבים חלב – אבל למעשה, מערכת העיכול שלהם לא נועדה להתמודד עם הלקטוז שבחלב (סוג של סוכר טבעי המצוי במוצרי חלב). למעשה, חתולים רבים יפתחו שלשול אם יאכילו אותם בחלב פרה.

חלב המיוחד בעבור חתולים הינו דל בלקטוז בכדי למנוע את הפרעות העיכול הללו, אבל כמו בכל פינוקי חתולים, חלב זה מכיל קלוריות ויש לקחת זאת בחשבון כדי לשמור על התזונה שלהם מאוזנת. גם חלב חתולים מיוחד לא אמור לשמש כתחליף למים - אם אתה נותן לחתול שלך חלב חתול בניסוח מיוחד, עליך להפחית את צריכת הקלוריות הכוללת שלו בהתאם.

הציגו פינוקים לחתולים כחלק משגרת האימונים והפעילות הגופנית שלהם

פינוקים או עוגיות חתולים יכולים להיות שימושיים להעניק לחבר הפרוותי שלך כפרס, וכולנו נהנים לתת לחיית המחמד שלנו פינוק טעים כדי להראות כמה אנחנו אוהבים אותם!
אבל פינוקי החתול הטובים ביותר הם חלק ממשחקים ששומרים על החתול שלך מתאמן היטב ובידור טוב. אנחנו חושבים שפינאטס מלאים בפינוקים האהובים עליהם או משחק מחבואים טוב לשילוב אכילה עם פעילות גופנית.

מזונות רעילים שניתן לבלבל בקלות לפינוקי חתולים

  • קפה
  • שוקולד
  • ענבים וצימוקים
  • בצק נא
  • בצל ושום

חשוב להרחיק את החתול שלך מהמטבח בזמן שאתה מבשל ולוודא שהמזונות שציינו מעלה אינם בהישג יד. אם אתה חושד שהחתול שלך בלע את אחד מהמזונות לעיל, פנה מיד לווטרינר שלך.

איך למנוע מהחתול שלך להתחנן לאוכל

תחנוני חתולים לפינוקים הוא הרגל רע שבעלי חתולים רבים מעודדים למרבה הצער מבלי להבין זאת. חשוב להימנע מהאכלת החתול שלך בשאריות משולחן האוכל ולשים שאריות כדי שהחתול החטטני לא יחשוב שזה המזון השמור שלהם. אל תשתמש בצלחת שלך גם כמנת אוכל לחתולים. קערת האוכל שלהם צריכה להיות המקום שבו הם יכולים למצוא את הארוחה שלהם.

ככל שזה נראה קשה בהתחלה, עדיף להתעלם מהתחנונים שלו שמתרחשת בזמן ארוחת הערב. כך החתול שלך ילמד שהמאמצים שלו לשווא וימנע מלנסות שוב ושוב כדי למשוך את תשומת הלב שלך לפינוק טעים.

עצות שימושיות נוספות:

  • עבור חתולים צעירים מאוד, פינוקים לחתלתולים עשויים להיות זמינים אך אינם מומלצים - הם יכולים להוסיף קלוריות מיותרות ללוח הזמנים של האכלה של החתלתול שלך.
  • ודא גם בארוחות עיקריות וגם בפינוקים שלחתול שלך יש גישה למי שתייה נקיים וטריים לאורך כל היום.
  • רק זכרו לצמצם את הארוחה העיקרית של החתול שלכם בהתאם אם אתם כן נותנים פינוקים לחתולים, ובחרו בפינוקים לחתולים מאוזנים מבחינה תזונתית כדי למנוע הפרעה בתזונה שלהם.
  • חשבו על שימוש בחלק מהאכילה מהארוחה העיקרית של החתול שלכם כפרס, במיוחד אם הוא נמצא בדיאטה מיוחדת מסיבות רפואיות או לירידה במשקל, כיוון שייתכן שאסור לתת פינוקים. בדוק עם הווטרינר שלך אם אתה לא בטוח.