מה חתולים אוכלים?

חתולים יכולים להיות מתוסבכים למדי בכל מה שקשור לאוכל, חלקם ישמחו לאכול הכל, בעוד אחרים "יעקמו את האף" למראה כל מאכל. קראו את המאמר שלנו לגבי מה חתולים אמורים לאכול ומה התזונה שלהם צריכה לכלול, כדי להבטיח שהם יהיו בריאים ושמחים.

יש חתולים בררנים, המרחרחים בזהירות ומעלים קול טענה מול סוגי אוכל שלא מספקים את בלוטות הטעם שלהם, ויש כאלה שיזללו בשמחה את אותה המנה יום אחר יום. לכל חתול יש העדפות ייחודיות לגבי האוכל שלו, וחשוב להבין מה חתולים אוהבים לאכול כדי לוודא שהם מקבלים את כל החומרים המזינים להם הם זקוקים.
לא משנה אם אימצתם חתול בפעם הראשונה או שאתם חובבי חתולים מנוסים, יש המון דברים שאתם צריכים לדעת על מה חתולים אוהבים לאכול ועל השאלה הידועה לשמצה - האם חתולים הם קרניבורים או שמא הם יכולים להתקיים על מזון צמחוני או טבעוני?

האם חתולים הם קרניבורים?

חתולים הם קרניבורים מחויבים. הם מקבלים חומצות אמינו נחוצות מחלבונים מן החי ואלו חיוניות לבריאותם ואין להן תחליף. חתולים עלולים לפתח סיבוכים מתזונה שאינה מכילה חומצות אמינו אלה מסיבה זו, יש להקפיד לתת לחתול מזון חתולים איכותי מלא, המכיל את האיזון הנכון של החומרים המזינים עבורו, כולל רמות גבוהות של חלבון

מה לגבי תזונה צמחונית או טבעונית לחתולים?

בכלליות, ניתן לומר שיש להימנע מלתת לחתול שלכם מזון צמחוני או טבעוני בייתי. למרות שישנן מספר אופציות זמינות בשוק המזון המסחרי לחתולים המסווגות עצמן כצמחוניות/טבעוניות ומכילות גרסאות מלאכותיות של חומרים מזינים חיוניים, חשוב לבדוק את תכולתן ולהתייעץ לגביהן עם וטרינר.

אז מה מומלץ לתת לחתולים לאכול - סוגי מזון החתולים הקיימים בשוק

חתולים מבויתים צריכים לאכול מזון חתולים מסחרי באיכות גבוהה המתאים לסגנון החיים שלהם, לגילם ולמצבם הבריאותי. כיום קיימות שלוש קבוצות עיקריות של מזון חתולים בשוק:

• מזון רטוב: מגיע בדרך כלל בפחיות או בשקיקי פאוצ'ים וכולל ממרח או נתחי בשר ברוטב במרקם סמיך או ג'לי. מזון רטוב מומלץ לעתים קרובות עבור חתולים שאינם שותים הרבה ולחתולים בהם נדרשת הגברת צריכת מים מטעמים בריאותיים שונים.

• מזון יבש: מזון יבש יגיע לרוב בצורת כופתאות/ גרגירים ויש לו יתרונות רבים. החל מחיי מדף ארוכים יותר, יכולת להשאיר אותו בקערה בחוץ לזמן ארוך יותר, הוא מסייע לבריאות החניכיים ולשיפור בריאות הפה והוא גם מאפשר שקילה קלה של המנות בשעת ההאכלה.

• מזון משלים: קטגוריה זו כוללת בדרך כלל חטיפים ואינו מהווה תפריט מלא ומאוזן כשלעצמו. המזון בקטגוריה זו מיועד לשמש כתוספת בלבד לתזונה של החתול ולעולם אין להשתמש בו כארוחה מלאה.

אם אתם לא בטוחים האם המזון המתאים ביותר לחתול שלכם הוא מזון רטוב או יבש, אנו ממליצים לכם להתייעץ עם הווטרינר שלכם, שיוכל להציג בפניכם את האפשרויות הקיימות. בעלי חתולים רבים נותנים לחתולים שלהם שילוב של השניים.

מה חתולים אוהבים לאכול?

ישנם שלושה דברים עיקריים שהחתול שלכם מחפש באוכל שלו: ריח, טעם ומרקם. קיימת כמות עצומה של סוגי אוכל ספציפיים שחתולים אוהבים ונהנים מהם. כך למשל, יש חתולים המעדיפים טעם של בשר על פני טעם של דגים, ולהפך. הם יכולים גם להעדיף מזון רטוב או יבש, למרות שחתולים רבים נהנים משני העולמות בשעת הארוחה.

חוץ מהעדפה על פי חומר הגלם של המזון,יכולה להיות קיימת גם העדפה על פי אופיו של החתול: חתולים גם יכולים להיות ניאופובים או ניאופילים. ניאופוביה היא פחד מדברים חדשים, וחתולים אלה ממש לא יאהבו לנסות אוכל חדש. ייתכן שהם יעדיפו לקבל מזון דומה למה שהם קיבלו כשהיו גורים. חתולים ניאופיליים אוהבים דברים חדשים ויהיו שמחים הרבה יותר, לקבל מגוון של טעמים ומרקמים בתפריט שלהם.

רוצים לקבל עוד טיפים על טיפול בחתול שלכם? הכנסו לעמוד שלנו בנושא טיפוח חתולים ותגלו איך לטפח את פרוות החתול ולשמור על בריאותו הכללית בצורה טובה יותר.