כיצד שומרים על טריות האוכל של חיות המחמד שלנו?

כך תהיו בטוחים שהמזון של הכלב או החתול נשמר בתנאים הטובים ביותר עד הפירור האחרון 

תזונת חיות המחמד שלנו מבוססת כמעט בלעדית על המזון שאנחנו מציעים להן, כך שבחירה במזון המתאים היא אחת מהבחירות המשמעותיות שעלינו לבצע. מבין מגוון סוגי המזונות המיועדים לכלבים ולחתולים, הפך המזון היבש לבחירה הפופולרית ביותר. זאת בשל היותו מזון טעים, מלא ומאוזן, שבמקביל גם קל לאחסון ומספיק לארוחות רבות. 

כל שק מזון עובר מסלול ארוך עד שהוא מגיע לחנות שקרובה לביתנו. בשלב הראשון נבחרים רכיבים תזונתיים איכותיים בכמויות המתאימות לתפריט מלא ומאוזן לחיית המחמד. סוגי הרכיבים והמגוון שלהם תלויים בפרמטרים שונים בהם הגיל, המצב הגופני, הגזע של חיית המחמד ועוד. בהמשך יוצרים מהרכיבים שנבחרו כופתיות בעלות פריכות מרבית, בגודל מותאם למנשך של בעלי החיים. בשלב האחרון הכופתיות נארזות בשקי מזון איכותיים, שמטרתם להגן על התכולה ולהימנע מקלקול. 

הקשר בין האריזה לטריות המזון

המשפט שמזכיר לנו לא להסתכל בקנקן אלא במה שיש בו, נכון רק עד לרמה מסוימת בכל הנוגע למזון אותו צורכות חיות המחמד הביתיות. מזונות שמהווים את הבסיס לתזונה של כלבים וחתולים צריכים לכלול לא רק רכיבים איכותיים אלא גם אריזה מותאמת שתשמור עליהם עד לכופתית האחרונה. 

התעכבות על אריזת המזון שאתם רוכשים חשובה מכמה סיבות. ראשית, מאחר שהיא מכילה מידע חשוב אודות סוג המזון, לצד ההתוויות הספציפיות הנוגעות למי מיועד המזון ומהי הכמות המומלצת בעבור חיית המחמד שלכם. שנית, מאחר שהיא מיועדת לשמור על טריות המזון לא רק עד שהוא מגיע לביתכם אלא גם לאחר מכן. אוכל יבש עלול להיפגע כתוצאה מחשיפה ללחות או לחום, ותפקידן של האריזות לסייע לו להישאר טרי ופריך. 

אריזות אוכל קטנות בעלות סגירה חוזרת, מאפשרות לשמור על טריות מרבית של המזון לאורך כל תקופת ההאכלה. מדובר בפרמטר חשוב במיוחד עבור חיות מחמד קטנות, שכמויות המזון שהן צורכות מדי יום מצומצמות יחסית ויכול לחלוף זמן רב עד שתידרש להן שקית חדשה. אריזה קטנה מאפשרת החלפת שק אוכל בתדירות גבוהה יותר, מונעת זריקת שאריות מזון שלא נצרך ומאפשרת לחיות ליהנות ממזון טרי, איכותי ובעל טעימות גבוהה.

איך לאחסן אוכל לכלבים ולחתולים וכך לשמור על הטריות

גם אריזת המזון האיכותית ביותר צריכה להישמר בתנאים מתאימים. אחסנו את שקי המזון של הכלב והחתול במקום קריר ויבש והימנעו מחשיפתם לשמש, חום ומקומות לחים או רטובים. היעדר חשיפה לטמפרטורות גבוהות ולחות תאפשר ולמנוע תהליכים כמו חימצון רכיבים חיוניים, לצד עובש או עיפוש. כך שמקומות האחסון הטובים ביותר יהיו ארונות סגורים שאינם ממוקמים תחת כיורים או בסביבת צינורות שעלולים לטפטף.

זכרו גם לסגור היטב את השקית בכל פעם שאתם מסיימים להוציא ממנה את מנת המזון היומית, כדי להימנע מחשיפת המזון לתהליכי חימצון או לאפשר חדירת לכלוך ומזיקים. 

ארזנו עבורכם את כל האיכות של פורינה

מזון הסופר פרימיום מסדרת Purina One לכלבים וחתולים כולל פורמולה תזונתית איכותית, שמביאה לשיפור ניכר בבריאותם של בעלי החיים תוך כ- 21 יום בלבד. לצד השקעה במרכיבים איכותיים שמביאים לשיפור במראה העור והפרווה, בריאות מערכת העיכול והחיוניות הכללית, הקדשנו תשומת לב מיוחדת גם לכל אלמנט באריזת מוצרי הסדרה. המזונות מיוצרים באריזות קטנות בעלות סגירה חוזרת, המאפשרות שמירה על טריות ואיכות מרבית של כל כופתית בכל ארוחה.