13 עצות איך למצוא חתול שאבד

היעלמות החתול מהבית היא חוויה לא נעימה. לפני היציאה לחיפוש, קראו את העצות הבאות

סקרנותם של חתולים עלולה לא פעם לסבך אותם בצרות. חתולים עשויים לחמוק דרך דלת פתוחה, ליפול מהמרפסת או פשוט לצאת לטיול היומי שלהם ולא לחזור. אנחנו נבהלים אפילו אם החתול נעלם מעינינו למספר דקות, כך שההבנה שהחבר הקטן נמצא מחוץ לבית היא ללא ספק מפחידה.

התגובה הראשונית של רבים שנקלעים למצב כזה תהיה ללכת לצאת אל הרחוב. שם הם ישוטטו ללא תכנית פעולה מוגדרת, בניסיון למצוא את החתול האובד. אחרים יניחו שאם החתול ידע לברוח החוצה, הוא ודאי ישוב בעצמו בשלב כזה או אחר. בפועל, הזמן הוא גורם חשוב. חתולים שאינם מורגלים לשטח שמחוץ לבית או כאלה שנפצעו מנפילה במרפסת, צפויים להיות מבוהלים מחוץ לסביבתם הטבעית. כתוצאה מכך הם ימהרו לחפש לעצמם מקום מסתור, וחיפושים לא נכונים אחריהם עלולים להסתיים ללא תוצאות. כדי לא לבזבז זמן לחינם, לפניכם 13 דרכים לאיתור חתול שאבד:

 1. היכן להתחיל לחפש חתול שאבד? מאחר שחיפוש מסתור זמין הוא הדבר הראשון שהחתול יתעסק בו, הסריקה הראשונית שלכם צריכה להתרכז באזור הסמוך לבית. אל תתרחקו לפני שבחנתם כל מקום מחבוא קרוב.
 2. היו מוכנים להחזיר את החתול הביתה צאו עם מנשא. חתול מבוהל במיוחד עשוי לחשוש אפילו מכם, וגם אם תראו אותו יהיו לכם כמה שניות בלבד לתפוס אותו לפני שייעלם. מנשא הוא הדרך הבטוחה ביותר להחזיר את החתול הביתה ללא שריטות. 
 3. איך תמשכו את תשומת לבו? אם ישנו מזון מיוחד שהחתול אוהב במיוחד, קחו אותו אתכם. כך תוכלו לפתות את החתול לצאת אליכם אם אתם רואים אותו.
 4. אל תלחיצו חתול שאבד אל תצאו כמשלחת חיפוש גדולה. הרעש שלכם יפחיד את החתול ולא יקדם את החיפוש. התפזרו בין כמה אזורים, התקדמו בשקט והאזינו לקולות שבסביבה. ייתכן שתצליחו לשמוע יללות, אם החתול נלכד או נפצע. קראו לחתול בקול רם בכל מספר דקות, גם אם הוא לא עונה לכם. 
 5. זכרו, חתול שאבד יהיה מבוהל 
  עברו באותו מקום מספר פעמים. גם אם בפעם הראשונה לא ראיתם את החתול, יכול להיות שהוא הלך וישוב. בנוסף, מכיוון שחתול אבוד יהיה בדרך כלל מבוהל, ייתכן שייקח לו זמן לצאת מהמחבוא שלו גם אם הוא יזהה את קולכם.  
 6. חפשו את החתול גם בלילה 
  חזרו שוב בלילה. חיפוש באור יום מאפשר לראות את החתול בקלות יתרה, אבל הרעשים והקולות עלולים להפחיד אותו. בשעות השקטות, יש סיכוי רב יותר שהוא יסכים לצאת.
 7. פזרו ריחות מוכרים לחתול חפשו מקום שקט ליד הבית, והניחו בו קופסה עם ריחות שהחתול מכיר מהבית. השמיכה שלו, החול שלו וכדומה. אם הוא יעבור בסביבה, ריחות מוכרים יכולים להרגיע אותו ולהשאיר אותו באזור.  בנוסף, השאירו גם מזון יבש וקעריות מים. חתול בית מבוהל עשוי להתקשות בחיפוש מזון בעצמו, ואלה יגרמו לו לצאת. 
 8. הסתכלו לכל הכיוונים אל תתמקדו רק בחיפוש בין מכוניות חונות. יכול להיות שהחתול טיפס על צמרת של עץ או על גג של בניין. ייתכן גם שהחתול ברח והסתתר בתוך מחסן, בור, אתר בנייה ועוד.  
 9. תלו מודעות "אבד חתול" הדביקו מודעות עם תמונה צבעונית של החתול בסמיכות לפינות האכלה של חתולי הקהילה בכל רחבי השכונה. מאכילים קבועים מכירים את החתולים שמגיעים לאזור, ויזהו חתול חדש שהצטרף לפתע. תוכלו לנסות להציע פרס על איתור החתול, כדי למשוך את עיני הקוראים. 
 10. בררו עם השכנים הדביקו מודעה גם על לוח המודעות בחדר המדרגות בבניין. ייתכן והחתול נכנס לדירה של שכן ואולי איננו יכול לצאת ממנה. אם החתול נפצע או שהלך לאיבוד, ייתכן שאחד מהשכנים ראה אותו או אפילו לקח אותו לטיפול. 
 11. חפשו בדירות קודמות אם עברתם דירה לאזור שסמוך לדירה הקודמת, חפשו גם על יד הדירה הישנה. חתול בית שנהג להסתובב בחוץ, יכול לחזור אל המקום שהוא מכיר. הקפידו גם לתלות מודעות באזור הדירה השנייה.
 12. בדקו אצל וטרינרים התקשרו אל הווטרינרים בסביבה. חתולים פצועים מגיעים אליהם מפעם לפעם על ידי תושבים מודאגים. תוכלו להעביר להם מודעה צבעונית עם תמונה של החתול ולבקש שיעדכנו אתכם אם יגיע אליהם חתול שדומה לו.
 13. ומה לעשות כשתמצאו את החתול? אם אתם מבחינים בחתול שלכם, התקרבו אליו בזהירות. אל תשמיעו קריאות שמחה או רעש, כדי לא להבריח אותו. נסו לפתות אותו להיכנס למנשא באמצעות חטיף, אם הוא נראה מבוהל או לא מסכים שירימו אותו. אם אתם לא מצליחים להכניס אותו למנשא בעצמכם, התקשרו ללוכד חתולים. אל תעזבו את המקום בשעה שאתם ממתינים.

בכל מקרה, לעולם אל תאבדו תקווה 

אם לא מצאתם את החתול לאחר מספר ימים, אל תאבדו תקווה. הרחיבו את שטח החיפוש, שאלו כמה שיותר אנשים ופרסמו את תמונותיו של החתול בקבוצות פייסבוק שכונתיות. איתור חתול שברח או הלך לאיבוד עשוי לקחת זמן, אבל חתולים רבים מתאחדים עם בעליהם גם לאחר תקופה ממושכת.