גזעי החתולים הנפוצים ואהובים בישראל

בישראל קיימים היום כ-20 גזעים שונים של חתולים, לכל גזע צרכים ומאפיינים ייחודיים משלו, משגרת הטיפוח והצרכים הבריאותיים, עד לתכונות האופי וההרגלים. אם החלטתם לאמץ חתול ולהכניס בן משפחה חדש לחיים שלכם לשנים רבות, כדאי שהוא יתאים לאופי ולאורח החיים שלכם. כדי לעזור לכם להחליט איזה חתול לאמץ, אנחנו שמחים להכיר לכם את החתולים הנפוצים והאהובים ביותר בישראל.

חתולי רחוב

חתולי רחוב בדרך כלל מגזע מעורב ובעלי מגוון רחב של תכונות ומאפיינים; קטנים, גדולים או בינוניים, בעלי פרווה ארוכה או קצרה ומראה משתנה. צבעי הפרווה הנפוצים בישראל הם אפור, לבן, שחור, שחור-לבן, מנומר  או טרי קולור. חתולי רחוב חכמים מאוד, הם חשדניים יותר ולא קל לרכוש את אמונם, אבל כשזה קורה הם נקשרים לבעליהם, נעשים חברותיים, קשובים יותר ומלאי חיבה. כשאנחנו מאמצים חתול רחוב אנחנו לא מכירים את הרקע שלו, או את תכונותיו האופייניות, ההתאמה תהיה לפי תגובת החתול לבני הבית והיכולת לספק את צרכיו המידיים. גידול חתול רחוב יכול להתאים ליחידים או למשפחות בהתאם לאופיו האישי של החתול.

חתול סיאמי

לחתולים הסיאמיים עיניים כחולות ופרווה קצרה בצבע לבן עם כתמים שחורים, בעיקר באיזור הפנים, הרגליים והזנב, הם בעלי מבנה גוף ארוך וגמיש,      בגודל בינוני. שגרת הטיפוח שלהם יחסית קלה וכוללת בעיקר הברשה שבועית של פרוותם. החתול הסיאמי חכם מאוד וידוע באופיו החברותי והקולני. הוא  זקוק לתשומת לב רבה ובניגוד לרוב החתולים, לא אוהב להישאר לבד. גידול חתול סיאמי יתאים לאנשים שמחפשים חברה טובה ונמצאים שעות ארוכות בבית. למי שנעדר זמן רב מהבית מומלץ לאמץ חתול סיאמי נוסף, הם ישמחו לשחק ביחד בזמן שאתם בעבודה.
רוצים לדעת עוד על החתול הסיאמי? לחצו כאן 

חתול סיאמי

חתול פרסי

חתול פרסי ארוך שיער מתאפיין באף פחוס ועיניים גדולות, זנב קצר, רגליים קצרות ועבות, והוא בדרך כלל יהיה בגודל בינוני. לפרוותו של החתול הפרסי יכולים להיות מגוון צבעים ודפוסים, צבע הפרווה יהיה תואם לצבע העיניים של החתול. החתול הפרסי דורש טיפול קבוע ותחזוקה מוקפדת של הפרווה הארוכה והשופעת שלו, לניקיון עיניו שנוטות לדמוע, ולנקיון אחוריו. החתולים הפרסיים ידועים באופיים הנוח והנעים, הם רגועים, לא פעילים במיוחד, חברותיים וחמים מאוד. גידול חתול פרסי יתאים מאוד למי שנעדר שעות ארוכות מהבית, למרות שהם תמיד ישמחו לראות אתכם, הם יהנו מאוד גם לבד.
רוצים לדעת עוד על החתול הפרסי? לחצו כאן 

חתול פרסי

חתול מיין קון

לחתול המיין קון פרווה עשירה וארוכה, עיניו גדולות, עגולות ומלוכסנות מעט, אוזניו גדולות ומרוחקות זו מזו, הזנב שלו ארוך ולרוב יהיה בגודל גדול. גם לפרוותו של חתול המיין קון יכולים להיות מגוון צבעים, הנפוצים שבהם הם לבן, שחור, אפור, וג'ינג'י. כמו במקרה של החתול הפרסי, פרוותם המרשימה של חתולי מיין קון דורשת תחזוק שוטף כדי לעזור לפרווה להיראות במיטבה, וכדי להפחית את הסיכוי לבליעת כדורי פרווה. חתול מיין קון הוא חתול חכם, חברותי, נאמן, סקרן ואוהב משחקים. למרות שהוא אוהב לישון כמו כל החתולים, הוא דורש גם תשומת לב רבה ומומלץ לספק לו חברה לאורך היום, גידול חתול מיין קון מתאים מאוד למשפחות ואנשים המעוניינים בחברה טובה. 
רוצים לדעת עוד על חתול המיין קון? לחצו כאן 

חתול מסוג מיי קון

חתול רגדול

 הרגדול הוא חתול גדול, חזק, מרשים ובעל מראה ייחודי. הוא מתאפיין בפרווה בינונית עד ארוכה, לחלק מחתולי הרגדול פרווה בשני גוונים, לחלקם רגליים לבנות ופנים כהות; ולחלקם גוון כהה אחיד. עיניו של חתול רגדול כחולות ומלוכסנות מעט, אוזניו נוטות קדימה ומרוחקות זו מזו. כדי לשמור על פרוותם המרשימה והנעימה ולהפחית את הנשירה, מומלץ להבריש את הפרווה פעמיים בשבוע. מבין גזעי החתולים השונים, חתול הרגדול הוא מהרגועים ביותר, הוא שקט ואינו דורשני, מסתדר בקלות עם אנשים ובעלי חיים אחרים, אוהב מגע וחיבוקים ומפגין חיבה רבה. גידול חתול רגדול מתאים מאוד למשפחות עם ילדים קטנים.
רוצים לדעת עוד על חתול הרגדול? לחצו כאן 

חתול מסוג רגדול

חתול ספינקס

לחתול הספינקס המראה הייחודי ביותר מבין גזעי החתולים, לאור היותו "נטול פרווה". לחתולי הספינקס מעטה דק של שיער לאורך גופם, עורם חמים ורך למגע, עיניהם גדולות ומלוכסנות, יש להם זנב ארוך ודק, וגופם בינוני ושרירי. חתולי הספינקס רגישים מאוד לשינויי טמפרטורה, עורם חשוף ללכלוך ולהצטברות שומן, לעקיצות וכוויות, לכן יש לגדל אותם בבית ולא לאפשר להם לצאת החוצה. לחימום מומלץ להלביש להם בגדים מתאימים,יש לרחוץ חתולי ספינקס בתדירות גבוהה של פעם בשבוע, תוך שימוש בתכשירים מיוחדים שמתאימים להם. גידול חתול ספינקס יתאים לאנשים עם זמן ואמצעים לדאוג ולטפל בבריאותו וצרכיו של החתול.
רוצים לדעת עוד על חתול הספינקס? לחצו כאן 

חתול ספינקס

חתול רוסי כחול

החתול הרוסי הכחול הוא חתול בגודל בינוני-גדול, בעל פרווה קצרה וקטיפתית בגוון אחיד של אפור כחלחל. עיניו ירוקות ומרוחקות זו מזו, אוזניו גדולות ומחודדות  וזנבו ארוך וחזק. פרוותם הקצרה של חתולי רוסי כחול לא דורשת השקעה רבה והם עצמאיים למדי בכל הנוגע לטיפוחם האישי. אופיו של החתול הרוסי הכחול עדין, רגיש ושקט, ביישן, נאמן מאוד, אך גם חשדן מאוד, לוקח זמן לפתח יחסי אמון מולו, ומי שמצליח זוכה לחבר מסור. החתול הרוסי אוהב לרוץ לשחק ולהשתובב ויתענג על תשומת לב אנושית. גידול חתול רוסי כחול מתאים לכולם.
רוצים לדעת עוד על חתול רוסי כחול? לחצו כאן