האם חתולים זקוקים למזון לח?
האם חתולים זקוקים למזון לח?

האם חתולים זקוקים למזון לח?

חתולים אמנם נהנים מצריכת מזון יבש שמותאם עבורם, אבל שילוב מזון לח בתפריט שלהם מגיע עם כמה יתרונות משמעותיים. כך תאפשרו גם לחתול שלכם ליהנות מכל העולמות

התפריט היומי של רוב חתולי הבית מתבסס בעיקר על צריכת כופתיות מזון יבש, שמותאמות לצרכים הייחודיים שלהם. בין אם מדובר בגיל, במצב הרפואי וכדומה. עם זאת, כמו שייתכן שכבר גיליתם, חתולים גם נהנים מאוד להתנסות במזון לח. האם כדאי לשלב מזון לח בתזונה שלהם באופן קבוע, ואיך עושים את זה נכון?

כתבה: ד"ר עינת יס, מומחית לרפואה פנימית של חיות מחמד ויועצת לחברת פורינה 

מהם היתרונות של מזון לח בשמירה על בריאותו של החתול?

1.    שמירה על מאזן מים תקין – למים חשיבות עצומה בכל הקשור לשמירה על בריאותו של החתול, והם חיוניים לתאים בגופו, לאיזון טמפרטורה, לבריאות המפרקים ולבריאות הכליות. אלא שחתולים רבים אינם מחבבים שתייה מקערת מים עומדים. בטבע, חתולים נוטים להמנע משתיית מים עומדים בשל חשש מזיהום המים בחיידקים ובוחרים לרוב לשתות ממים זורמים. בנוסף, חתולים גם אינם שתיינים יעילים ובכל לגימת מים מקערה נכנסת לפה שלהם כמות מים מזערית.

כדי לעודד חתולים לצרוך יותר מים, ניתן לפזר עבורם מים במספר קעריות, לרכוש מזרקת מים וגם להציע להם מזון לח. המזון הלח אינו מהווה תחליף למים נקיים, אך מכיוון שהוא מכיל לפחות 65% לחות מדובר בדרך לעזור בשמירה על מאזן מים תקין בגופם. 
 

 

PRO PLAN WET

 

2.    שמירה על מסת גוף רזה – משקל הגוף הכולל אצל חתולים מורכב ממסת גוף רזה וממסת שומן. השרירים, הגידים, העצמות והאיברים הפנימיים הם חלק ממסת הגוף הרזה. עם זאת, לאורך תהליך ההתבגרות חתולים רבים מאבדים מסת שריר רזה, בדגש על מסת שריר. 
מזון לח הוא עשיר בחלבון, ולכן תומך בשמירה על מסת הגוף רזה ומסת שרירים תקינה שחיונית בעיקר בחתולים מתבגרים.  
 

3.    הוספת גיוון לתפריט – ממש כמו שאנחנו לא היינו נהנים לצרוך את אותו המזון מדי יום, גם חתולים עלולים להשתעמם מהמזון הקבוע שלהם. חלקם לא רק אוהבים גיוון אלא ממש משתוקקים לו, והזנה במזון יבש באופן בלעדי לא עונה על הצורך הזה. חתולים כאלה יחכו לכם בדרך כלל מתחת לשולחן מדי ארוחה או יפצחו בקונצרט יללות בכל פעם שתפתחו קופסת מזון ריחנית. 

במקום להתפתות ולהציע להם שאריות של מזון ביתי, מומלץ לבחור בגיוון שעונה לצרכים שלהם. על ידי הוספת מזון לח לתפריט של החתול, תוכלו להעניק לו מזון בעל טעמים מגוונים ומרקם חדש ורך, עם רכיבים שבאמת מותאמים עבורו ושומרים על בריאותו. 

גם טעים, גם בריא

סדרת הפאוצ'ים של פורינה פרו פלאן  NUTRI SAVOUR פותחה בטכנולוגיה ייחודית המאפשרת צריכת מזון עם ערך תזונתי גבוה וסיוע בשמירה על איזון הנוזלים בגוף. ערכי החלבון בשילוב מרקם עשיר ואיזון בין אחוזי השומן לאחוז החלבון, מאפשרים לחתול לשמור על מסת גוף בריאה ומונעים השמנה. כל זה, באריזות נוחות וקלות לפתיחה, שמעניקות לחתולים חוויית טעם עשירה.

בסדרה שלושה מזונות להתאמה מקסימלית לצרכים של חתולים בכל שלבי החיים. פרו פלאן STERILISED NUTRI SAVOR המותאם לחתולים לאחר עיקור או סירוס, עוזר במניעת עלייה במשקל ותומך בבריאות מערכת השתן. פרו פלאן DELICATE NUTRI SAVOUR, מותאם לחתולים בעלי מערכת עיכול רגישה, בררנות במזון ורגישות בעור. פרו פלאן HOUSECAT NUTRI SAVOUR בטעם סלמון, מותאם לחתולי בית בוגרים, מונע היווצרות כדורי שיער במעיים ומסייע בהפחתת ריח הפרשות חריף.
 

האכלה משולבת במזון יבש ולח מקנה לחתולים את היתרונות של שניהם. המזון הלח מעלה את צריכת המים היומית ומביא לגיוון בהזנה, ואילו המזון היבש עוזר בשמירה על בריאות השיניים וניקיונן.