הזנת חתולים בוגרים: איך בוחרים במזון המתאים?

כתבה: ד"ר עינת יס, מומחית לרפואה פנימית של חיות מחמד ויועצת לחברת פורינה

הגור הקטן שלכם גדל והפך לחתול בוגר, ועכשיו הגיע הזמן להחליט איזה מזון ישמור עליו בריא, שמח ופעלתן. הטיפים הבאים יעזרו לכם לקבל החלטה נכונה לגבי התפריט היומי שלו לזמן הקרוב

עם הגיעו לגיל שנה, החתול שלכם חוגג גם מעבר לשלב הבוגר של חייו. לא מדובר יותר בגור קטן אלא בחתול שמתחיל את הפרק הבא, וזקוק למזון מלא ומאוזן שמיועד לחתולים בוגרים. מזון כזה יספק את כל צרכיו התזונתיים בשנים הקרובות ויעזור לו בשמירה על בריאות מיטבית. ולמעט אם הומלץ אחרת על ידי הווטרינר – לא נדרשות לחתול תוספות אחרות.

חתולים הם בעלי חיים שנהנים משגרה, ולכן מומלץ לסגל להם הרגלי אכילה קבועים המותאמים לצורכיהם. בסעיפים הבאים תכירו את סוגי המזון העיקריים, ותלמדו כיצד לבחור במזון שמתאים לחתול שלכם.  
 

מזון חתולים יבש או רטוב?

כמו שוודאי כבר יצא לכם לראות בחנויות לחיות מחמד, מזונות לחתולים נחלקים למזונות יבשים ולמזונות רטובים. יתרונם של מזונות יבשים הוא בקלות המדידה והאחסון שלהם, ובעובדה שניתן להניח אותם בקערית של החתול בבוקר והם יישארו טריים גם כעבור מספר שעות. בנוסף, מזונות יבשים מסייעים גם בשמירה על שיניו של החתול על ידי הסרת אבן שן במהלך האכילה.

עם זאת, ישנם חתולים המעדיפים את המרקם והריח של מזון רטוב. אם זה המצב גם עם החתול שלכם, תוכלו להשתמש בקופסאות או בפאוצ'ים קטנים כך שטריותו של המזון תישמר. מזון רטוב יש לשמור במקרר לאחר הפתיחה ומומלץ להשתמש בו תוך 24 שעות. אחרי שאחסנתם את המזון הרטוב בקירור, מומלץ להוציאו מהמקרר כשעה לפני ההאכלה כדי שיגיע לטמפרטורת החדר. 

חתולים צורכים מנות קטנות של מזון בתדירות גבוהה, ולכן מילוי הקערה במזון יבש יקל על המשימה. במקרה שבחרתם במזון רטוב – שתיים עד שלוש ארוחות יומיות יתאימו לרוב החתולים. בכל מקרה, בין אם בחרתם באחת מהאפשרויות או בשילוב של שתיהן, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שמדובר במזון מלא ומאוזן המספק את כל הצרכים התזונתיים של חתולים.  
 

ONE CAT

 

איזה סוג מזון מתאים לחתול שלי?

לצד הבחירה בין מזון יבש לרטוב, חשוב גם לבחור במזון המותאם לסגנון חייו של החתול. Purina One Sterilised למשל, הוא מזון המיועד לחתולים מסורסים ולחתולות מעוקרות. המזון מותאם באופן מלא לצרכים האנרגטיים של חתולים בוגרים ועוזר להם במניעת עלייה במשקל. Pro Plan Delicate מסדרת Opti Nutrition מסייע במקרים של מערכת עיכול רגישה, ואילו Pro Plan Derma מאותה הסדרה עוזר במניעת כדורי פרווה ובשמירת בריאותה.

המזונות לחתולים בוגרים מבית פורינה מבוססים על פורמולות ונוסחאות תזונה ייחודיות, שמעניקות לכל חתול את הבסיס לאורח חיים בריא. פורמולת OPTI RENAL המשולבת במזונות רבים בסדרת Opti Nutrition מסייעת בתמיכה בבריאות הכליות של חתולים, ואילו נוסחת BIFENSIS  המשולבת במזונות מסדרת Purina One  תומכת בהגנות הטבעיות של החתול מבפנים ומבחוץ. 

אחרי שבחרתם במזון המתאים ביותר לחתול שלכם, הגיע הזמן לעבור לחלק השני במדריך של פורינה. עם טיפים היכן ובאיזה אופן כדאי להאכיל חתול בוגר, מהן הכמויות המומלצות ואיך מבצעים מעבר למזון חדש במקרה שהדבר נחוץ.