איך לגרום לחתול לשתות יותר מים

גם חתול בררן במיוחד, אפשר לשכנע לשתות יותר מהקערה באמצעות כמה שיטות מועילות

מזג האוויר בישראל חם לאורך חלק לא מבוטל מהשנה. רובנו מנסים לשתות כמה שיותר על מנת לא להתייבש, וכך גם צריכים לנהוג החתולים שלנו. חתול אמנם נחשב בהגדרה הזואולוגית כחיה המותאמת לאקלים מדברי, אך חתולי בית רבים אינם ערוכים לכך. חתול שלא שותה מספיק מים בחודשים החמים עלול לפתח שתן מרוכז מאד ולסבול מדלקות בדרכי השתן, עד כדי חסימות של השופכה.  

איך לגרום לחתול לשתות יותר מים ולהימנע מבעיות בריאות

  1. נסו קערות חדשות – האם החתול הופך את הקערה או משתמש בה ככלי לאחסון הצעצועים הרטובים שלו? ייתכן שהחתול שלכם מסתכל על הקנקן ולא על מה שיש בתוכו. אם קערת המים משמשת את החתול ככלי למשחק, הוא עלול לשכוח את מטרתה העיקרית. חתולים שונים מעדיפים קערות שונות, אבל ככלל רצוי להעדיף קערה יציבה שהוא יתקשה להפוך, בעלת שוליים רחבים ומחומר שאינו מחליד. נסו להשתמש בקערה חדשה, ותראו אם הוא מתחיל לשתות יותר.
    כאשר אתם בוחרים את הקערה, הקפידו להשתמש בקערות רחבות, כך ששפמו של החתול לא ייגע בשוליהן. ישנם חתולים שעלולים להירתע מקערות צרות מדי. בנוסף, חשוב שהקערה תהיה מחומרים טבעיים כמו חרסינה, קרמיקה, פיירקס וכדומה. כלי פלסטיק או מתכת עלולים להותיר ריחות לא נעימים וישנם חתולים שיזנחו אותם כתוצאה מכך. 
  2. פיזור קערות –  חתולים אוהבים לצרוך מים זורמים ונקיים שמכילים חמצן, ולרוב יעדיפו אותם על פני מים עומדים. הם שמחים לגלות "מקורות מים" חדשים ברחבי הבית, ולכן לעתים תמצאו אותם מלקקים מים מטפטפים מברז במקלחת או אפילו מהאסלה. כדי להימנע מההרגל הזה אך עדיין לגרום לחתול לשתות הרבה, כדאי לפזר מספר קערות מים לחתול ברחבי הבית. המנעו מהצבת המים בקירבה לארגז הצרכים של החתול או אזורים אחרים אליהם הוא לא ירצה להתקרב מטעמי ריח, רעש וכדומה.  
  3. מזרקת מים לחתול – חלק מהחתולים יעדיפו מים זורמים על פני מים עומדים בקערה, לא משנה כמה טריים יהיו ובכמה קערות יפוזרו. עבור חתולים ששותים מעט, מומלץ לשקול רכישה של מזרקת מים לחתול המזרימה את המים על גבי כדור או כזרם דק של מים. את מי המזרקה ניתן להחליף מדי יום כדי שיהיו טריים ונקיים. גם אם רכשתם מזרקה, הקפידו להניח על ידה קערת מים רגילה. זו תשמש את החתול במקרה של הפסקת חשמל או אם הוא מעדיף לגוון בין הכלים.  
  4. גיוון המזון של החתול עם פאוצ'ים  –  צריכת מזון יבש מעודדת חתולים לשתות, בזכות ההרכב שיוצר אצלם תחושת חמצמצות קלה. תחושה זו מגבירה את הצימאון ולכן הם יגשו לקערה בסיום הארוחה. גם מזון לח (פאוצ'ים) או שימורים, עשויים לגרום לחתול לצרוך יותר מים. הפאוצ'ים של פרו פלאן מסדרת NUTRI SAVOUR, מסייעים לחתולים בצריכת נוזלים ועל ידי כך מקטינים את ריכוז המינרלים המומסים בשתן. פאוצ'ים מסוג STERILISED שמיועד לחתולים אחרי עיקור או סירוס, תומכים גם בבריאות מערכת השתן ומפחיתים את הסיכון להתפתחות זיהום ודלקת בדרכי השתן התחתונות. 
  5. הוספת קוביות קרח – בימים חמים במיוחד, נסו להוסיף 2-3 קוביות קרח אל המים של החתול. חלק מהחתולים נהנים ממים קרירים, והטמפרטורה תעודד אותם לשתות יותר. לאחר שתראו שהחתול נהנה מהשינוי, תוכלו להוסיף קוביות נוספות.