הזנת חתולים בוגרים: איך בוחרים במזון המתאים?

כתבה: ד"ר עינת יס, מומחית לרפואה פנימית של חיות מחמד ויועצת לחברת פורינה

הגור הקטן שלכם גדל והפך לחתול בוגר, ועכשיו הגיע הזמן להחליט איזה מזון ישמור עליו בריא, שמח ופעלתן. הטיפים הבאים יעזרו לכם לקבל החלטה נכונה לגבי התפריט היומי שלו לזמן הקרוב

עם הגיעו לגיל שנה, החתול שלכם חוגג גם מעבר לשלב הבוגר של חייו. לא מדובר יותר בגור קטן אלא בחתול שמתחיל את הפרק הבא, וזקוק למזון מלא ומאוזן שמיועד לחתולים בוגרים. מזון כזה יספק את כל צרכיו התזונתיים בשנים הקרובות ויעזור לו בשמירה על בריאות מיטבית. ולמעט אם הומלץ אחרת על ידי הווטרינר – לא נדרשות לחתול תוספות אחרות.

חתולים הם בעלי חיים שנהנים משגרה, ולכן מומלץ לסגל להם הרגלי אכילה קבועים המותאמים לצורכיהם. בסעיפים הבאים תכירו את סוגי המזון העיקריים, ותלמדו כיצד לבחור במזון שמתאים לחתול שלכם.  
 

מזון חתולים יבש או רטוב?

כמו שוודאי כבר יצא לכם לראות בחנויות לחיות מחמד, מזונות לחתולים נחלקים למזונות יבשים ולמזונות רטובים. יתרונם של מזונות יבשים הוא בקלות המדידה והאחסון שלהם, ובעובדה שניתן להניח אותם בקערית של החתול בבוקר והם יישארו טריים גם כעבור מספר שעות. בנוסף, מזונות יבשים מסייעים גם בשמירה על שיניו של החתול על ידי הסרת אבן שן במהלך האכילה.

עם זאת, ישנם חתולים המעדיפים את המרקם והריח של מזון רטוב. אם זה המצב גם עם החתול שלכם, תוכלו להשתמש בקופסאות או בפאוצ'ים קטנים כך שטריותו של המזון תישמר. מזון רטוב יש לשמור במקרר לאחר הפתיחה ומומלץ להשתמש בו תוך 24 שעות. אחרי שאחסנתם את המזון הרטוב בקירור, מומלץ להוציאו מהמקרר כשעה לפני ההאכלה כדי שיגיע לטמפרטורת החדר. 

חתולים צורכים מנות קטנות של מזון בתדירות גבוהה, ולכן מילוי הקערה במזון יבש יקל על המשימה. במקרה שבחרתם במזון רטוב – שתיים עד שלוש ארוחות יומיות יתאימו לרוב החתולים. בכל מקרה, בין אם בחרתם באחת מהאפשרויות או בשילוב של שתיהן, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שמדובר במזון מלא ומאוזן המספק את כל הצרכים התזונתיים של חתולים.

איזה סוג מזון מתאים לחתול שלי?

טווח המזונות הייחודי של פורינה פרו פלאן לחתולים

 • פרו פלאן Kitten לחתלתולים Healthy Start 
  מכיל קולטסרום ,מרכיב ייחודי התורם לחיזוק מנגנוני ההגנה הטבעיים של הגור. הוכח מדעית כמעלה תגובת נוגדנים מקומיים במערכת העיכול ותגובת נוגדנים בדם לאחר חיסון.
   
 • פרו פלאן ADULT לחתולים בוגרים ולחתולים לאחר סירוס / עיקור Renal Plus
  נוסחה ייחודית מוכחת מדעית לשמירה על בריאות הכליות. הוכח כמוריד סמנים לנזק חמצוני בשתן בחתולים.
   
 • פרו פלאן Adult לחתולים בוגרים Vital Senses מכיל BPB (Brain Proactive Blend)
  נוסחה המכילה ארגינין, חומצות שומן אומגה 3 , ויטמין B ונוגדי חמצון שהוכחה מדעית כמשפרת את התפקוד הקוגניטיבי בחתולים.
   
 • פרו פלאן Senior לחתולים מבוגרים עם פורמולת Longevis
  מכיל פטנט מדעי רשום שהוכח מדעית כמסייע להארכת תוחלת החיים בקרב חתולים מעל גיל 7 שנים וכמשפר את איכות חייהם. מסייעת לתמיכה במערכת החיסון, העיכול והכליות הודות לרמה גבוהה של ויטמינים ובטא קרוטן ובעלת נעכלות גבוהה במיוחד המותאמת למערכת העיכול של חתולים מבוגרים.
   
 • פרו פלאן לחתולים בוגרים וחתולים לאחר סירוס/עיקור Delicate Digestion
  נוסחה מדעית ייחודית לתמיכה במערכת עיכול רגישה ולחתולים בעלי תאבון בררני. מכילה פרביוטיקה ומקורות חלבון מוגבלים להורדת תגובת רגישות למזון במערכת העיכול ובעלת טעימות גבוהה.
   
 • פרו פלאן לחתולים בוגרים וחתולים לאחר סירוס/עיקור Derma Care
  נוסחה ייחודית לשמירה על עור בריא ולטיפוח פרווה מבריקה הודות לרמה אופטימלית של ויטמינים, אבץ וחומצות שומן מסוג אומגה 3 ו6. מסייעת למניעת כדורי פרווה ולהורדת הנשירה.
   
 • פרו פלאן Light לחתולים בוגרים וחתולים לאחר סירוס/עיקור
  פורמולה דלת שומן, עשירה בחלבון ובסיבים תזונתיים , להתמודדות אופטימלית עם משקל עודף תוך שמירה על מאסת השריר.

אחרי שבחרתם במזון המתאים ביותר לחתול שלכם, הגיע הזמן לעבור לחלק השני במדריך של פורינה. עם טיפים היכן ובאיזה אופן כדאי להאכיל חתול בוגר, מהן הכמויות המומלצות ואיך מבצעים מעבר למזון חדש במקרה שהדבר נחוץ.