איך בוחרים שם לכלב

מהשמות הכי מקוריים בישראל ועד לטיפים שיעזרו לכלב לזכור את השם שלו 

אז אימצנו כלב, הבאנו אותו הביתה והשמחה גדולה. רגע לפני שאפשר יהיה להכריז רשמית על שותף חדש במשפחה, צריך כמובן להחליט על דבר משמעותי: איזה שם נבחר לכלב שלנו? מדובר בהחלטה שלא כדאי להמעיט בערכה. שמות של כלבים מלווים אותם שנים ארוכות, וזה הפרט הראשון שנציין בביקורים אצל הווטרינר ואפילו סתם בטיולים מחוץ לבית. לכן חשוב לדעת איך בוחרים שם לכלב.

חלק מהאנשים יודעים חד משמעית איך יקראו לחבר הפרוותי החדש, אבל רבים מתלבטים ומתקשים להכריע. איך בוחרים שם לכלב שגם הכלב בעצמו יאהב, ומה השמות הכי פופולאריים והכי מקוריים של כלבים בישראל? קבלו את כל הרעיונות שיעזרו לכם להגיע להחלטה הנכונה.  

טיפים לבחירת שם לכלב 

  1. למיצי החתול הוותיק אולי לא תהיה דעה בנושא, אבל כדאי ששאר בני המשפחה יהיו שותפים בבחירת השם לכלב החדש. אם כל אחד יקרא לכלב בשם אחר, הוא יכול להתבלבל ויהיה קשה יותר לאלף אותו לפקודות בהמשך. 
  2. מאמצים רבים מחפשים אחר שמות יפים לכלבים, שחלק ארוכים ומורכבים. לכלבים קל לזכור שמות קצרים בעלי הברה אחת או שתיים. קחו זאת בחשבון. 
  3. גורי כלבים הם קטנטנים, חמודים ומתוקים, אבל חלקם צפויים להפוך לכלבים גדולים וחסונים. השם שבחרתם לגור המתוק ילווה אותו גם בבגרותו, ו"פיצי" יכול להפוך לגולדן רטריבר במשקל של 30 קילוגרמים. שמות לכלבים קטנים או לגורים לא תמיד יתארו בצורה מיטבית כלבים גדולים ובוגרים. אם אינכם בטוחים שהשם יתאים לכלב גם כשיתבגר, אולי תרצו לשקול שם אחר.  
  4. שמות של כלבים שנחשבים לפופולאריים, הם כאלה שאתם (ובעיקר הכלב) צפויים לשמוע לעתים קרובות מחוץ לבית. ישנם כלבים שעלולים להתבלבל כאשר ישמעו את השם שלהם מפי אדם זר. 
  5. עדיין לא יודעים מה להחליט? קחו את הזמן. תנו לכלב להתאקלם בבית, התבוננו במראה שלו ובהתנהגות עם בני המשפחה, ואולי הרעיון יבוא משילוב בין השניים.

 

שמות פופולאריים לכלבים 

ביקורים בגינות כלבים יכולים לספק "תמונת מצב" קטנה אודות השמות המועדפים על בעלי הכלבים שסביבנו. כך ניתן לדעת איך לבחור שם לכלב. ובכל זאת, רוצים לדעת מהם השמות הפופולאריים ביותר בישראל כולה? במשרד החקלאות מפרסמים מדי שנה נתונים עדכניים, והתוצאות – חמודות במיוחד!  

אימצתם כלבה? יש לכם סיכוי טוב לגלות הרבה "מיקות" בחדר ההמתנה של הווטרינר. השם מיקה זכה בשנת 2017 בתואר השם הפופולארי ביותר לכלבות בישראל, ומשעשע לגלות שהתואר הזה ניתן לו בפעם השישית ברציפות(!) שמות אחרים שכלבות רבות קיבלו באותה שנה הם לונה, לולה, טופי, בל ומוקה.  

מחפשים שם לכלב זכר? ב-2017 השם הכי פופולארי היה לואי. עוד שמות לכלבים זכרים שזכו לחיבה אצל בעליהם היו שוקו, ג'וני, לאקי וסימבה. שוקו אגב, היה השם שכיכב במקום הראשון במשך חמש שנים רצופות עד 2016. לזה אנחנו קוראים מהפך! 

שמות מקוריים לכלבים 

כשחושבים על איך בוחרים שם לכלב, חלק מהמאמצים לא מחפשים רק שמות יפים לכלבים אלא גם שמות שלא יגרמו לאף כלב אחר בגינה לכשכש בזנב. רוצים כמה דוגמאות כדי לקבל השראה? מה דעתכם על הכלב אבטיח או הכלבה סופגנייה? אלה רק שניים מבין שמות הכלבים המקוריים שנרשמו במאגר בשנים האחרונות. שמות נוספים היו מדוזה, חתונה, אצבעוני, אתרוג ואפילו צדיקה! האם אתם יכולים לחשוב על שם מקורי יותר? 

לסיכום, ישנם לא מעט שמות של כלבים, אבל כלב כמו שלכם יש רק אחד. מערכת היחסים המשמעותית ביותר שלו תהיה אתכם, משפחתו המאמצת, כך שעליכם לבחור בשם שאתם באמת אוהבים. אתם צפויים לומר אותו לפחות מספר פעמים בכל יום, כך שכדאי שלא יימאס עליכם. על ידי שימוש בשם בעל משמעות בעיניכם, תהפכו את הכלב לחבר משפחה יקר ולחלק בלתי נפרד ממנה.