אוכל לכלבים מבוגרים: שינוי מתבקש בגיל 7

צרכים תזונתיים של כלבים מבוגרים משתנים עם ההתקדמות בגיל. על מה עלינו להקפיד כאשר בורחים אוכל לכלבים מבוגרים?

הכלב שלכם מתחיל להתעייף ביתר קלות, פרוותו מאפירה וחושיו פחות חדים מהעבר – אם הוא מתקרב לגיל 7 או שכבר חצה אותו, מדובר בתופעות טבעיות שמלוות אותו בדרך להיותו "אזרח ותיק" במשפחה. ייתכן שכבר התאמתם את הבית לצרכיו החדשים, אבל מה לגבי המזון?  

לכלבים מבוגרים יותר יש צרכים תזונתיים שונים מאלה של כלבים בוגרים ופעילים. לרוב, רמות הפעילות שלהם מופחתות, והם בעלי דרישות נמוכות יותר מבחינת צריכת אנרגיה ולכן הם זקוקים לפחות קלוריות מכלבים בוגרים או צעירים. האכלת יתר עלולה להוביל לעליה במשקל ויצירת עומס על המפרקים, מערכת הנשימה וכלי הדם. כדי להימנע ממצב של עליה במשקל, חשוב להתאים להם תזונה מתאימה ואופטימלית המספקת את הצרכים התזונתיים הדרושים לכלב המבוגר. נוסחת התזונה OPTI AGE של פרו פלאן מספקת תזונה מותאמת לכלבים מבוגרים, מסייעת למניעת עליה במשקל ושמירה על מסת גוף בריאה. 

מה כלבים מבוגרים צריכים לאכול? 

בגיל המבוגר נחוצים לכלבים מבוגרים חלבונים איכותיים, פחמימות מורכבות המתעכלות בקלות וסיבים תזונתיים לתמיכה בבריאות מערכת העיכול ולכן חשוב להתאים אוכל לכלבים מבוגרים..  

כלבים מבוגרים סובלים מירידה בתפקוד הקוגניטיבי, , אוכל לכלבים מבוגרים, פרו פלאן מסדרת OPTI AGE, מסייע בהאטת תהליכי הזדקנות המוח ושיפור ערנותם ותפקודם של כלבים כאלה (מגיל 7 בגזעים בינוניים או גדולים ומגיל 9 בגזעים קטנים). בנוסף, הוא תומך בשמירה על בריאות השיניים, המפרקים ועל מצב בריאותי כללי תקין. 

כלב זקן שלא רוצה לאכול 

חוסר תיאבון אצל כלבים מבוגרים צריך להוות סימן אזהרה עבורכם. התיאבון של הכלבים עשוי להשתנות לאורך זמן, כאשר בחלק מהמקרים מדובר פשוט בתוצאה של אכילת חטיפים או נשנוש משולחן האוכל עם המשפחה. אצל כלבים מבוגרים, חוסר תיאבון עלול להיות סימן לבעיות שיניים, לצד התפתחות של בעיות בריאות אחרות. בעיות שיניים או דלקת חניכיים גורמות לקשיי לעיסה עד כדי סירוב לאכול את המזון הרגיל. במידה ואתם חשים כי הכלב חסר תיאבון או מסרב לאכול, התייעצו עם הווטרינר על מנת לבצע בדיקה ולברר מה הסיבה ואיזה פתרון מתאים לה במסגרת אוכל לכלבים מבוגרים. 

הכלב סובל מאכילת יתר?  

גם עלייה במשקל הכלב המבוגר מהווה סימן אזהרה. האכלת יתר של כלבים לא פעילים עלולה, כפי שהוזכר, לגרום לעליה לא מבוקרת במשקל. עלייה או ירידה במשקל אצל כלבים מבוגרים מעידה על התפתחות של בעיה רפואית ולכן חשוב להתייעץ עם הווטרינר על מנת למנוע החמרה של הבעיה.