מה מומלץ לגורים לאכול?

אילו רכיבים הכרחיים לתזונת גורים בתקופת חייהם הראשונה, ואיך המזון שהם אוכלים עכשיו יוכל להשפיע עליהם גם בעתיד?

כתבה: ד"ר עינת יס, מומחית, לרפואה פנימית של חיות מחמד ויועצת לחברת פורינה

 

רבות מהשאלות שעולות עם אימוץ גור חדש קשורות באופן טבעי לתזונה שלו. כל משפחה מאמצת רוצה להיות בטוחה שהגור הצעיר מקבל את המזון המתאים לו, ושהדבר נעשה בזמן, בכמות ובאופן האופטימליים. בסעיפים הבאים ננסה לענות על כל השאלות החשובות הללו, במטרה לעזור לגור השובב שלכם להגיע לבגרות כשהוא שמח, בריא ומרגיש במיטבו.

מה כולל מזון גורים איכותי?

גורים עוברים תהליך גדילה והתפתחות מהיר, והצריכה הקלורית שהם זקוקים לה גבוהה פי שתיים ואפילו פי שלוש מהצריכה האנרגטית של כלב בוגר. פתרון הזנה מאוזן ואיכותי יכלול התאמה לגילם של גורים, לגודל המיועד בבגרותם ולצרכים התזונתיים הייחודיים של כל אחד מהם. אלה התכונות העיקריות של מזון גורים איכותי:

  1. תכולה אנרגטית גבוהה – כדי לענות על הצרכים האנרגטיים של גורים בשלב החיים הראשון, הם זקוקים למזון בעל צפיפות קלורית גבוהה שיעזור להם להישאר פעילים ונמרצים. 
  2. תכולת חלבון גבוהה – התפתחות השרירים והאיברים של הגור מצריכה כמות חלבון גבוהה יחסית, מסוג איכותי וקל לעיכול.
  3. תכולה גבוהה של רכיבים חיוניים – סידן, זרחן, ברזל וויטמיןD , הם בין הרכיבים החיוניים להתפתחות שיניים ועצמות חזקות. אוכל איכותי לכלבים המותאם לגורים יכלול את הרכיבים הללו ורבים אחרים, בכמות שמתאימה לצורכי הגור. 
  4. חומצות שומן – חומצת השומן DHA  נמצאת בחלב האם וחשובה להתפתחות הראייה והמוח  של הגור, ואילו חומצות שומן נוספות מסוג אומגה 3 ו-6 חשובות לבריאות הפרווה והעור ולתמיכה במערכת חיסון בריאה. 
  5. תוספת קולוסטרום – קולוסטרום הוא חלב ראשוני מרוכז בנוגדנים, המועבר לגור בחלב האם בימי היניקה הראשונים. מחקר שבוצע בחברת פורינה העלה כי הוספתו למזון גורים הביאה לשיפור בתגובת מערכת החיסון שלהם לחיסוני דחף, לשיפור במערכת החיסון המקומית שבמערכת העיכול וליציבות חיידקי מערכת העיכול המועילים. 
  6. כופתיות המותאמות לגודל פיו של הגור – מזון יבש שמיועד לגורים יכיל כופתיות קטנות, שיתאימו לפיו הקטן של הגור ויאפשרו לו  מעבר מהנה להזנה במזון יבש. 
  7. התאמה לגודל המיועד בבגרות – זמן ההגעה של הגור לבגרות מלאה משתנה בהתאם לגזע ולגודלו הצפוי של הכלב. כלבים מגזעים קטנים מגיעים לבגרות בגיל צעיר ואילו כלבים מגזעים גדולים יגיעו לבגרות מלאה רק בגיל מאוחר יותר. 

בנוסף, ייתכן הבדל בצרכים תזונתיים בין גזעי הכלבים השונים. כלבים מגזע קטן הם בעלי חילוף חומרים מהיר יותר ולכן לגורים אלה חשובה הזנה במזון בעל צפיפות אנרגטית גבוהה במיוחד. כלבים מגזע גדול עלולים לסבול מבעיות מפרקים בבגרותם, ולכן בתזונת גורי כלבים אלו נכללים לעתים רכיבים נוספים לתמיכה במפרקים המתפתחים. 

ההתחלה הטובה ביותר לחיים פעילים ובריאים

כדי להעניק לגור שלכם את ההתחלה האיכותית ביותר לחיים, פיתחו הווטרינרים ואנשי המחקר של פורינה את מזון הגורים פרו פלאן OPTI START . המזון מכיל שילוב של רכיבים חיוניים לגור הצעיר, נוסף לקולוסטרום שהוכח מדעית כמסייע בחיזוק ההגנות הטבעיות של הגור ובהמרצת המערכת החיסונית שלו. OPTI START קיים בפורמולות שונות המותאמות באופן ייחודי לגורים מגזעים שונים, כמו גם לגורים הסובלים מבעיות עור על רגע רגישות למזון.

שילוב הרכיבים הייחודי ב-OPTI START מסייע לגורים להתמודד עם אתגרי היומיום באופן מיטבי, מחזק את בריאות המעיים, מקדם התפתחות תקינה של עצמות ושיניים, ובונה ומחזק את מערכת החיסון שלהם. כתוצאה מכך, תוכלו להיות רגועים ובטוחים שאתם מעניקים לגור החדש תזונה איכותית, מותאמת לצרכיו באופן מדויק, וכזו שתורמת לבריאותו ברמה היומיומית וגם לטווח הארוך.