בול טרייר
Bull Terrier

ארץ מקור
בריטניה
משקל ממוצע
33 ק"ג
גובה ממוצע
45 ס"מ
רמת אנרגיה
בינונית-גבוהה

ההיסטוריה של גזע הבול טרייר

כלב מסוג בול טרייר נוצר באמצעות הכלאה של בולדוג  וטרייר, ונועד במקור להילחם בענף העקוב מדם של קרבות כלבים. כיום הוא נחשב לאחד הכלבים הנפוצים ביותר בבריטניה, והוכיח את עצמו ככלב שמירה מעולה. 

מראה חיצוני

בול טרייר הוא כלב שרירי, בנוי כהלכה ובעל חזה מוצק. מדובר בגזע בעל מראה אופייני – יש לו אף רומאי ועיניים משולשות ושקועות. צורת הראש המוארכת שלו, דמוית הביצה, שונה מזו של הטריירים. 

תכונות אופי של גזע הבול טרייר

מדובר בכלבים שיכולים להיות עקשנים ואינם מתאימים לבעלים חסרי ניסיון. מעבר לכוח הפיזי כלבי בול טרייר מתאפיינים גם בתבונה רבה, כך שיש להעסיק הן את גופם והן את מוחם. כגזע, מדובר בכלבים רגועים יחסית, אולם יש לזכור שהם פותחו במקור עבור מלחמות כלבים וכי הם מגיבים כשקוראים עליהם תיגר, למרות שבדרך כלל אינם אלה שעושים את הצעד הראשון. הבול טריירים אוהבים חברה ולכן לא מומלץ להשאירם לבד למשך פרקי זמן ארוכים, במיוחד משום שהם יכולים להסב נזק רב כאשר הם משועממים.

אילוף והתנהגות של גזע הבול טרייר

הבול טריירים נבונים מאוד ולומדים מהר יחסית. עם זאת, כגזע הם יכולים להיות עיקשים ובעלי רצון משל עצמם, ולכן במהלך האילוף יש לנהוג עמם בנחישות.

רמות אנרגיה

בינוניות-גבוהות. הבול טריירים הם כלבים פעילים אשר דורשים רמת פעילות גבוהה של בין 100 ל-120 דקות ביום, וזקוקים לריצה חופשית וריצה למרחקים ארוכים.

התאמה לילדים

בינונית. בול טריירים שנמצאים בסביבת ילדים עוד מהיותם צעירים, לרוב לא יגלו כלפיהם תוקפנות ואף יפגינו תחושת חיבה ואחריות. מנגד, מכיוון שמדובר בכלב חזק מאוד, הוא עלול לפגוע בהם ללא כוונה ולהוביל לנזק משמעותי. חשוב לפקח על כל פעילות משותפת, ולקבל הנחיות ממאלף כאשר כלב מגזע זה חי בסביבת ילדים צעירים.

שגרת טיפוח

קל מאוד לטפח את כלבי הבול טרייר. ניתן לסרק את פרוותם הקצרה באמצעות כפפת סירוק מגומי פעם או פעמיים בשבוע.