דירהאונד
Deerhound

ארץ מקור
סקוטלנד
משקל ממוצע
40 ק"ג
גובה ממוצע
76 ס"מ
רמת אנרגיה
בינונית

שמות נוספים

דירהאונד סקוטי

ההיסטוריה של גזע הדירהאונד (הדירהאונד הסקוטי)

כלבי ציד בעלי שיער מדובלל היו קיימים בסקוטלנד עוד לפני המאה-16, כאשר ההנחה היא שהם הגיעו לבריטניה לפני הפלישה הרומאית. פרוותם הקצרה גרמה להם להיות בעמדה נחותה, ונראה שהם עברו הכלאה עם הכלבים המקומיים בעלי הפרווה הארוכה. הכלב שנוצר מההכלאה הזו הוא הדירהאונד שמוכר לנו כיום. כלבים אלה שימשו את אצילי סקוטלנד בעת ציד צבאים, והיו צריכים להיות חזקים מספיק כדי להפיל את הצבאים לקרקע. בראשית המאה ה-18, עם תחילת השימוש ברובים, הם איבדו את "משרתם". חלק מהאנשים המשיכו להחזיק בהם, אבל הם שבו וזכו לפופולאריות רק בשנות ה-30 של המאה ה-19. כלבי הדירהאונד הסקוטיים לא השתנו הרבה במראם במהלך ההיסטוריה, וגם כיום מספרם מצומצם למדי.

מראה חיצוני

דירהאונד סקוטי הם כלבי ציד גדולים ושעירים ובעלי מראה אתלטי מאוד. לעתים הם מתוארים כדומים לכלבי גרייהאונד מדובללי שיער. 

תכונות אופי של גזע הדירהאונד

הדירהאונד סקוטי הוא גזע כלב עדין, נבון וידידותי. הכלבים מסתדרים היטב עם ילדים אולם אינם מוצלחים במיוחד ככלבי שמירה מכיוון שהם אינם מרבים לנבוח. רוב כלבי הדירהאונד מתאפיינים באינסטינקט ציד מפותח, ולכן יש לחשוף אותם לחיות בית אחרות ובמיוחד לחתולים כבר בגיל צעיר כדי להימנע מבעיות בהמשך.

אילוף והתנהגות של גזע הדירהאונד

הדירהאונד הוא כלב נבון שלומד מהר את הנדרש והמצופה ממנו. הוא צייתן ולהוט להשביע רצון, ומתייחס לפקודות כאשר הן מנוסחות באופן עדין ורגוע.

רמות אנרגיה

בינוניות. כגורים, יש להגביל את פעילותם של כלבי הדירהאונד. כאשר הם מתבגרים הם זקוקים לפעילות של בין 40 ל-60 דקות מדי יום, ואוהבים להתרוצץ בשטח. מספר טיולים רגליים קצרים אינם מספיקים לכלבים אתלטיים כאלה, ונחוצים להם בעלים שיהיו פנויים להעניק להם אפשרות לרוץ כאוות נפשם. 

התאמה לילדים

גבוהה. כלבי הדירהאונד הסקוטי עדינים וחכמים, ויכולים להסתדר מצוין עם ילדים לאחר שיכירו אותם היטב. ילדים גדולים יכולים לצאת איתם לטיולים ולשחק יחדיו מחוץ לבית, מה שיעזור עוד יותר בחיזוק הקשר ויענה על הצורך של הדירהאונד בפעילות גופנית. 

שגרת טיפוח

כלבי דירהאונד זקוקים להברשה קבועה לפחות פעם בשבוע. ייתכן שיהיה צורך להסיר שיערות באופן ידני פעם או פעמיים בשנה, בהתאם למצב הפרווה שלהם.